Furiosa kosztuje 58 milionów dolarów, a Garfield zbliża się do 100 milionów dolarów

„Furiosa: A Mad Max Saga” osiąga międzynarodowe przychody ze sprzedaży biletów w wysokości 33,3 miliona dolarów w 75 krajach. Piąta część postapokaliptycznej serii George’a Millera zarobiła na całym świecie 58,9 miliona dolarów w pierwszy weekend premiery, co było trudnym początkiem, biorąc pod uwagę budżet produkcji wynoszący 168 milionów dolarów.

Na rynku krajowym „Furiosa” wytwórni Warner Bros. ściśle konkuruje z animowanym filmem Sony „The Garfield Movie” o pierwsze miejsca na listach przebojów kasowych, a każdy film zarabia około 25 milionów dolarów w weekend i szacunkowo 31 milionów dolarów do Dnia Pamięci. jest poniedziałek. Niezależnie od tego, które miejsce zajmie pierwsze miejsce, jest to jeden z najgorszych weekendów z okazji Dnia Pamięci od dziesięcioleci.

W tym tempie „Furiosa” będzie miała trudności z dorównaniem swojemu poprzednikowi, „Mad Maxowi: Na drodze gniewu” z 2015 roku. Film z Tomem Hardym i Charlize Theron w rolach głównych zarobił 380 milionów dolarów przy podobnie dużym budżecie. Chociaż film z kategorią R, w którym występują Anya Taylor-Joy i Chris Hemsworth, spotkał się z powszechnym uznaniem krytyków i publiczności, nie spotkał się z takim samym uznaniem jak „Na drodze gniewu”, więc tak nie było. Jest w stanie przekroczyć swoją podstawową bazę fanów, składającą się ze starszych kinomanów.

Poza Stanami Zjednoczonymi i Kanadą „Furiosa” rozpoczęła dobrą passę w Korei z 4,5 mln dolarów, następnie we Francji z 2,6 mln dolarów, Wielkiej Brytanii z 2,5 mln dolarów, Meksyku z 2,4 mln dolarów i Australii z 2,2 mln dolarów. Światowa sprzedaż biletów IMAX wygenerowała 9,5 miliona dolarów, w tym 4,7 miliona dolarów na rynkach międzynarodowych.

Odkąd „Film Garfield” rozpoczął się kilka tygodni temu na całym świecie, jest liderem pod względem światowej sprzedaży biletów z kwotą 91,1 mln dolarów. „Garfield”, w którym Chris Pratt gra słynnego pomarańczowego kota, który nienawidzi poniedziałków, był znacznie tańszy niż „Furisoa” – wyniósł 60 milionów dolarów. W weekend uplasował się na trzecim miejscu na międzynarodowych listach przebojów z kwotą 14 milionów dolarów z 51 rynków zagranicznych. „Film o Garfieldzie” nie trafił jeszcze na kilka głównych rynków, w tym w Japonii, Francji i Australii. Jak dotąd największymi rynkami są Meksyk z 17,4 mln dolarów i Niemcy z 5,2 mln dolarów.

READ  Co wiesz o ślepocie twarzy, przypadku ślepoty Brada Pitta?

Disney i „Kingdom of the Planet of the Apes” z wytwórni 20th Century zajęli drugie miejsce na zagranicznych listach przebojów z kwotą 20,6 miliona dolarów z 52 rynków. Czwarty rozdział serii restartów „Małpy” zarobił w Ameryce Północnej 17,1 miliona dolarów w ciągu czterodniowego weekendu i zarobił dotychczas 172 miliony dolarów na arenie międzynarodowej i 294,8 miliona dolarów na całym świecie. Taka sprzedaż biletów wystarczy, aby zająć czwarte miejsce na liście najbardziej dochodowych filmów roku. Jednak budżetowane na 160 milionów dolarów „Królestwo” potrzebuje większego rozmachu, aby dorównać światowym sumom uzyskanym z poprzednich filmów, „Planety małp” (481 mln dolarów) i „Wojny o planetę małp” (490 mln dolarów). . oraz „Świt planety małp” (710 milionów dolarów, najlepszy serial).

Wytwórnia Paramount „IF”, komedia fantasy w reżyserii Johna Krasińskiego, z Ryanem Reynoldsem w roli głównej, zajęła czwarte miejsce na międzynarodowych listach przebojów, zarabiając 11,3 miliona dolarów z 64 terytoriów. Przyjazny dzieciom film zarobił w kraju prawie 21 milionów dolarów w ciągu czterodniowego weekendu, zwiększając łączną kwotę „IF” na całym świecie do 103,6 miliona dolarów. Produkcja filmu kosztowała 110 milionów dolarów, a wprowadzenie na rynek kolejne miliony, więc liczy, że uda mu się utrzymać moc przez całe lato, aby uzasadnić swój budżet.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *