Giants zatrudniają Briana Callahana jako kolejnego trenera po 5 latach pełnienia funkcji koordynatora ofensywy Bengals: Źródło

Napisane przez Joe Rexrode, Paula Dehnera Jr. i Marka Beaulieu

Źródło zespołu podało, że Tennessee Titans finalizują umowę w sprawie zatrudnienia Briana Callahana jako swojego kolejnego trenera Sportowiec. Callahan dołącza do Giants po spędzeniu ostatnich pięciu lat jako koordynator ofensywy Cincinnati Bengals.

W poniedziałek Callahan przebywał w Nashville na drugiej rozmowie kwalifikacyjnej, a Giants, którzy uważali go za swój cel nr 1 w coachingu, przed jego wyjazdem upewnili się, że osiągnęli porozumienie.

Callahan dołączył do Zaca Taylora w Cincinnati i pomógł odbudować drużynę Bengals z drużyny mieszkającej w piwnicy w drużynę, która miała trzy zwycięskie sezony z rzędu i dotarła do Super Bowl LVI.

Stanowisko Tytanów pozostało nieobsadzone po zwolnieniu Mike'a Vrabela 9 stycznia po sześciu sezonach w zespole. Vrabel za swojej kadencji osiągnął bilans 42-24, ale w 2023 roku zespół spadł do 6-11.

Co Tennessee dostaje w Callahan?

Callahan ma rodowód guru ofensywy i rozgrywającego. Całe życie poświęcił piłce i dorastał w cieniu swojego ojca, byłego trenera NFL Billa Callahana, ale tak naprawdę dorastał w cieniu Peytona Manninga. Jako młodszy asystent ofensywny w Denver naprawdę nauczył się rozumieć pozycję na najwyższym poziomie. Następnie współpracował z Matthew Staffordem, Derekiem Carrem, a ostatecznie także z Joe Burrowem. Ale tym, co wyróżnia Callahana, są lekcje, które pomógł wdrożyć i które widział, jak rozwijały się w budowaniu kultury, która zmieniła franczyzę Bengals.

Był prawą ręką Taylora przy każdej decyzji podejmowanej w ciągu ostatnich pięciu lat w związku z rozwojem Cincinnati, od przestojów po kolejne mecze w mistrzostwach AFC. Przejął całkowitą kontrolę nad kształtowaniem ataku, który rozkwitł wokół Boro. Pod wieloma względami wnosi do Vrabela odwrotny styl, skłaniając się ku lżejszemu, przyjaznemu graczowi podejściu i woli w dużym stopniu polegać na grze podań. Jego podejście do Taylora nie było jednak rygorystyczne, w ostatnich latach często zmieniało się z roku na rok, a nawet z miesiąca na miesiąc. — Paul Dehner Jr., pisarz beatników z Bengalu

Giants poszli właściwą drogą dla Willa Levisa

Dla Tytanów sensowne było zarzucenie szerokiej sieci i nieograniczanie poszukiwań do trenerów ofensywnych, ponieważ nigdy nie wiadomo, dokąd może zaprowadzić wywiad, ale wylądowanie na takim zawsze miało największy sens. To obecnie liga, która ma obsesję na punkcie OC, szczególnie jeśli chodzi o każdego, kto ma powiązania Kyle’a Shanahana z Seanem McVayem, a Taylor pochodzi z tego drzewa – a część jego wczesnych doświadczeń z NFL przeniosła się do Denver pod okiem jednego z pierwszych uczniów Zachodniego Wybrzeża , Gary Kubiak.

READ  Komisarz NBA Adam Silver broni zasady 65 meczów w przypadku nagród, „zadowolony ze stanu” gry

Callahan nie zwoływał przedstawień w Cincinnati, ale wyraźnie współpracował blisko z Burrowem i zapewnił sukces Jake’owi Browningowi w tym sezonie. Był trenerem rozgrywających na poprzednich przystankach w Oakland i Detroit, a teraz Will Levis potrzebuje stałego partnera w swoim rozwoju. Zatrudnienie trenera ofensywnego oznacza, że ​​osoba, która kładzie podwaliny pod wszystko, co robią Levis, nie może zostać zatrudniona przez inny zespół. -Joe Rexrode, autor beatów Tytanów

Zatrudnienie kolejnego kluczowego zawodnika w ataku wydaje się obecnie rozwiązaniem zamkniętym

Tytani mieli w zeszłym sezonie jedną z najgorszych linii ofensywnych w NFL i choć w grę wchodzi bardziej personel niż trener, pilnie potrzeba w Nashville świetnego trenera linii ofensywnej. To logiczne, że Callahan zabrał ze sobą w tym celu swojego ojca.

Callahan był trenerem linii ofensywnej drużyny Cleveland przez ostatnie cztery sezony i ma duże doświadczenie w pracy na tym stanowisku, a także pracował jako główny trener w drużynach Oakland Raiders i Nebraska Cornhuskers. Callahan pomógł położyć podwaliny pod rządami Barry'ego Alvareza w 1990 roku pod kontrolę linii ofensywnej w Wisconsin, która trwała przez dziesięciolecia po jego odejściu. Jeśli chodzi o koordynatora ofensywy, dwa oczywiste nazwiska to Thomas Brown z drużyny Carolina Panthers, który brał udział w rozmowie kwalifikacyjnej w sprawie pracy w Tytanach, oraz Liam Coen, OC z Kentucky Wildcats, który trenował Levisa w 2021 r. -Rexrod

Wymagana lektura

(Zdjęcie: Dylan Boyle/Getty Images)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *