Giełda dzisiaj: Wall Street rośnie przed raportem o inflacji

Giełdy na Wall Street rosły w oczekiwaniu na ważny raport na temat inflacji. W czwartek S&P 500 wzrósł o 0,1%. Indeks Nasdaq Composite Index wzrósł o 0,3%, a Dow Jones Industrial Average wzrósł o 0,1%. Akcje Walgreens Boots Alliance spadły o ponad 22% po ogłoszeniu wyników poniżej oczekiwań i obniżeniu swoich oczekiwań. Firma podała, że ​​w ciągu najbliższych trzech lat może zamknąć setki kolejnych sklepów. Na rynku obligacji spadły rentowności obligacji skarbowych. W piątek rząd opublikuje uważnie obserwowany raport na temat inflacji, który może mieć wpływ na kolejny ruch Rezerwy Federalnej w sprawie stóp procentowych.

To najświeższa aktualizacja. Poniżej znajduje się poprzedni artykuł Associated Press.

W czwartek przed publikacją ważnego raportu o inflacji główne indeksy giełdowe na Wall Street odnotowały niewielkie zmiany w popołudniowych notowaniach.

Indeks S&P 500 spadł o niecałe 0,1%, a akcje indeksu referencyjnego dzieliły się mniej więcej pomiędzy zyski i straty. Indeks notowany jest w pobliżu najwyższego poziomu odnotowanego w zeszłym tygodniu.

Indeks Nasdaq Composite Index wzrósł o 0,3%, tuż poniżej swojego najwyższego poziomu w historii. Do 15:18 ET indeks Dow Jones Industrial Average spadł o 19 punktów, czyli 0,1%.

Walgreens wzmacnia sojusz Akcje Amazona spadły o 24,5%, odnotowując największy spadek indeksu Standard & Poor’s 500. Spółka ogłosiła wyniki niższe od oczekiwań i obniżyła swoje oczekiwania. Firma podała, że ​​w ciągu najbliższych trzech lat może zamknąć setki kolejnych sklepów.

Akcje producenta dżinsów Levi Strauss spadły o 16,1% po tym, jak jego ostatnie kwartalne wyniki dotyczące przychodów były niższe od oczekiwań analityków, oprócz bieżących oczekiwań dotyczących zysków na ten rok.

Akcje producenta przypraw McCormick wzrosły o 3,8%, co stanowi jeden z największych wzrostów na rynku, po tym jak przekroczył oczekiwania analityków.

Akcje Chipmaker Micron Technology spadły o 5,7% po tym, jak najnowsza prognoza rozczarowała inwestorów.

READ  Tesla ponownie podnosi cenę chińskiego Modelu Y – o ponad 2000 USD

Na rynku obligacji spadły rentowności obligacji skarbowych. Rentowność 10-letnich bonów skarbowych spadła do 4,29% z 4,33% pod koniec środy. Rentowność dwuletnich obligacji skarbowych spadła do 4,72% z 4,75%.

Jak podaje aktualizacja rządu Ekspansja gospodarki amerykańskiej Przy rocznej stopie 1,4% od stycznia do marca. Liczba ta stanowi niewielką korektę w stosunku do poprzedniego szacunku wynoszącego 1,3%. Oznacza to najwolniejszy kwartalny wzrost od wiosny 2022 r.

W raporcie wsparto także dane zawarte w poprzednich raportach ekonomicznych, które pokazują, że konsumenci znajdują się pod presją utrzymującej się inflacji i wysokich stóp procentowych. Według raportu wydatki konsumenckie, które napędzają wzrost gospodarczy, wzrosły w tempie zaledwie 1,5%, w porównaniu z początkowymi szacunkami wynoszącymi 2%.

„Najważniejszym wnioskiem z raportu jest to, że gospodarka zachowała odporność w pierwszym kwartale, ale wzrost popytu w sektorze prywatnym spowalniał, do czego przyczyniła się większa ostrożność konsumencka” – stwierdził w notatce Gregory Daco, główny ekonomista EY.

Spowolnienie wydatków konsumenckich może pomóc w złagodzeniu inflacji, ale nadmierne spowolnienie może zadać gospodarce bardziej bolesny cios. Fed stara się zaplanować w czasie swoje wysiłki mające na celu stłumienie inflacji do celu na poziomie 2%, bez spowalniania gospodarki do punktu, w którym pogrąży się ona w recesji.

Giełda pozostawała w letargu przez cały tydzień przed nadchodzącym, wpływowym raportem o inflacji, który miał zostać opublikowany w piątek. Rząd opublikuje najnowszy Wskaźnik Wydatków Konsumpcyjnych, preferowany przez Fed miernik inflacji.

Ekonomiści oczekują, że raport pokaże umiarkowany spadek inflacji do 2,6% w maju, po odczytaniu na poziomie 2,7% w kwietniu. To wynik poniżej najwyższego poziomu CPI wynoszącego 7,1% z połowy 2022 r. Inne miary inflacji, w tym wskaźnik CPI, również znacznie spadły w ciągu ostatnich dwóch lat.

Najnowsze aktualizacje dotyczące inflacji mogą mieć wpływ… Decyzja banku centralnego Nasilają się spekulacje na temat tego, kiedy zacząć obniżać stopy procentowe, które utrzymują się na najwyższym poziomie od ponad dwudziestu lat i które mają wpływ na świat. Wall Street obstawia, że ​​bank centralny rozpocznie obniżki stóp procentowych na wrześniowym posiedzeniu.

READ  Dave Clark, dyrektor ds. konsumentów w Amazon, rezygnuje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *