Giełda kryptowalut Gemini próbuje odzyskać 900 milionów dolarów od pożyczkodawcy kryptowalut Genesis, donosi FT

3 grudnia (Reuters) – Dom maklerski Crypto Genesis i jego spółka macierzysta Digital Currency Group (DCG) są winni bliźniaczym klientom giełdy kryptowalut Winklevoss Gemini 900 milionów dolarów, według Financial Times. wspomniany w sobotę.

Giełda kryptowalut Gemini próbuje odzyskać fundusze po niewypadzie Genesis w zeszłym miesiącu w związku z awarią blockchaina kryptowaluty FTX Sama Bankmana-Frieda, podała gazeta, powołując się na osoby zaznajomione z tą sprawą.

Dyrektor generalny Digital Currency Group, Barry Silbert, powiedział akcjonariuszom w zeszłym miesiącu, że firma venture capital Digital Currency Group, która jest właścicielem Genesis Trading i zarządzającego aktywami kryptograficznymi Grayscale, jest winna 575 milionów dolarów oddziałowi pożyczkowemu Genesis.

W raporcie dodano, że Gemini, która obsługuje kryptograficzny produkt pożyczkowy we współpracy z Genesis, utworzyła teraz komitet wierzycieli w celu odzyskania środków od Genesis i macierzystego DCG.

Genesis i Gemini nie odpowiedziały natychmiast na prośbę Reutera o komentarz.

New York Times poinformował w zeszłym miesiącu, powołując się na trzy osoby zaznajomione ze sprawą, że Genesis skontaktował się z bankiem inwestycyjnym Moelis & Company w celu zbadania opcji, w tym możliwego bankructwa.

Genesis Global Capital zawiesił zwroty dla klientów w swojej działalności pożyczkowej w zeszłym miesiącu, powołując się na nagłą awarię giełdy kryptowalut FTX.

Giełda kryptowalut FTX złożyła wniosek o ochronę przed upadłością w Stanach Zjednoczonych 11 listopada w najgłośniejszym jak dotąd wybuchu kryptowaluty, po tym, jak handlowcy wyciągnęli miliardy z platformy w ciągu trzech dni, a konkurencyjna giełda Binance zrezygnowała z umowy ratunkowej.

Dodatkowe raporty Shubhendu Deshmukha i Rhea Benoy w Bengaluru; Montaż autorstwa Toby’ego Chopry i Christiny Fincher

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

READ  Akcje, S&P 500, Bear Market News: Aktualizacje na żywo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *