Akcje Amazona będą znacznie tańsze

Spółka ogłosić W środę zarząd zatwierdził podział akcji 20 do 1, pierwszy od 1999 roku. Jeśli akcjonariusze zatwierdzą podział w maju, podział wejdzie w życie 6 czerwca.
Amazon zamknął w środę 2785 USD za akcję. Jeśli było podział zapasów Dziś akcje Amazona będą warte 139 USD za akcję.

Nie martw się, akcjonariusze Amazon (którzy w dzisiejszych czasach prawie wszyscy mają konto emerytalne) – twoje akcje nadal będą warte tę samą wartość. Opłata zostanie naliczona 20 razy jeszcze Uczestniczy, gdy wszystko jest powiedziane i zrobione.

Firmy dzielą swoje akcje z wielu powodów: Podziały mogą sprawić, że ich akcje będą bardziej dostępne dla mniejszych inwestorów indywidualnych. Pomaga firmom uzyskać płynność, a podziały mogą zwiększyć popyt na akcje firmy.

Chociaż zamożni inwestorzy instytucjonalni nie dbają o łączną cenę akcji firmy, inwestorzy indywidualni mogą być zniechęceni droższymi akcjami. Rozwój bezpłatnych aplikacji handlowych, w tym Robinhood, E-Trade i innych, sprawił, że podziały akcji stały się bardziej istotne w ostatnich latach.

Posunięcie Amazona może również mieć na celu włączenie go do popularnego indeksu Dow Jones Industrial Average, który zwykle obejmuje tańsze akcje. jabłko (AAPL)Na przykład ogłosił podział akcji 7 za 1 w 2014 r. i został uwzględniony w Dow w 2015 r. Podział Amazon nie gwarantuje włączenia do Dow, ale indeks może chcieć najbardziej wartościowego detalisty na świecie, który jest także głównym dostawcą usług w chmurze i gigantem medialnym.

„Ten podział zapewni naszym pracownikom większą elastyczność w zarządzaniu swoimi akcjami w Amazon i sprawi, że cena akcji będzie bardziej przystępna dla osób, które chcą zainwestować w firmę” – powiedział Amazon w oświadczeniu.

W przypadku, gdy potencjalni akcjonariusze nie zostaną przekonani, firma rzuciła kolejną zachętę do zakupu: program wykupu akcji o wartości 10 miliardów dolarów. Może to pomóc w zawyżeniu wartości akcji firmy, skutecznie wycofując podaż akcji z rynku.

Akcje Amazonka (AMZN) Wzrósł o 8% w rozszerzonych transakcjach.
W ostatnich latach bardzo popularne stały się podziały akcji dużych firm. Ogłoszono Apple i Teslę Podzielił się w 2020 r. Ale jedna firma z niepokojąco wysoką ceną akcji nigdy się nie podzieliła i powiedziała, że ​​nigdy: Berkshire Hathaway (kałuże).

Przy 488 245 USD za akcję akcje Berkshire są niedostępne dla większości inwestorów detalicznych. Dlatego oferuje swoje akcje klasy B, które podzieliły się w przeszłości, za 325 dolarów.

READ  Ten 23-latek płaci 1100 dolarów miesięcznie za wynajęcie mieszkania o powierzchni 95 stóp kwadratowych w Nowym Jorku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *