Giełdy wahają się przed Fed, gdy Apple osiąga rekordowy wzrost

Akcje Apple (AAPL) zwyżkowały we wtorek aż o 6%, osiągając rekordowy poziom w ciągu dnia, gdy inwestorzy przetrawili ogłoszenie platformy AI Apple Intelligence. Oznaczało to pierwszy rekord Apple w historii w 2024 r.

Po tym, jak akcje spółki spadły w poniedziałek w trakcie i po przemówieniu przewodnim spółki na WWDC, akcje wzrosły, gdy niektórzy analitycy z Wall Street wiwatowali dla ogłoszeń spółki.

„Jeśli spojrzysz na sygnał z dala od szumu, zrozumiesz, że jest to bezprecedensowa funkcja, którą Apple zamierza wprowadzić, która wprowadzi sztuczną inteligencję do codziennego życia” – powiedział Yahoo Finance dyrektor zarządzający DA Davidson Gil Luria.

Po poniedziałkowym wydarzeniu Luria zmienił opcję Apple na Kup od Neutral i podniósł cenę docelową do 230 dolarów z 200 dolarów.

W poniedziałek Apple ogłosiło „Apple Intelligence”, długo oczekiwany wypad w przestrzeń generatywnej sztucznej inteligencji. Firma podała, że ​​platforma zostanie zintegrowana ze sprzętem i oprogramowaniem firmy, od iPhone’a i komputera Mac po pocztę, wiadomości i zdjęcia. Apple Intelligence będzie dostępne dla iPhone’a 15 Pro oraz iPadów i komputerów Mac wyposażonych w chipy Apple z serii M1.

Kluczowe funkcje tej wersji obejmują aktualizacje Siri, które mogą na przykład skanować telefony w poszukiwaniu adresów wysyłanych w wiadomościach lub znajdować zdjęcia w bibliotece zdjęć telefonu na podstawie komunikatów głosowych. Firma Apple wprowadziła także nowe aktualizacje oprogramowania swoich telefonów iPhone, zegarków i produktów komputerowych.

„Nasze doświadczenia z ankietami konsumenckimi towarzyszącymi premierom iPhone’a poprzedniej generacji sugerują, że cykl aktualizacji sprzętu jest w większym stopniu napędzany zestawem aktualizacji funkcji w różnych aplikacjach, co łącznie będzie stanowić powód do aktualizacji w ciągu najbliższych kilku lat”. – napisał w poniedziałek starszy analityk JP Morgan, Samik Chatterjee, w nocie do klientów.

„Wdrożenie funkcji sztucznej inteligencji na komputerach Mac, iPadach i iPhone’ach umożliwi cykl aktualizacji na wszystkich urządzeniach” – dodał.

READ  Butler, Adebayo rozpalają gorączkę, aby G6 pokonało Knicks i awansowało do wschodnich finałów

Przeczytaj więcej tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *