Gigantyczny ekran wideo spada podczas koncertu pop w Hongkongu, tancerze są ranni

HONG KONG (Reuters) – Duży billboard wideo spadł ze sceny podczas czwartkowego koncertu Hong Kong Boy Band Mirror, raniąc co najmniej dwóch tancerzy, z których jeden poważnie, i skłaniając władze do uniemożliwienia zespołowi wykonania zawieszonego koncertu. Dochodzenie.

I rozpowszechniły się w mediach społecznościowych filmy z ekranu, który upadł, podczas gdy media w Hongkongu poinformowały, że trzy osoby zostały ranne.

„Byłem w szoku” – powiedział John Lee, dyrektor naczelny Hongkongu. Wyrażam współczucie poszkodowanym i mam nadzieję, że wkrótce wyzdrowieją.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Powiedział, że rząd zbada i dokona przeglądu środków bezpieczeństwa w celu ochrony wykonawców, personelu i społeczeństwa.

Żaden z dwunastu członków Lustra nie został ranny w wypadku, który miał miejsce w Hong Kong Coliseum obok Victoria Harbour.

Władze miasta nakazały zespołowi, który grał w tym miejscu 12 koncertów, przełożenie nadchodzących koncertów.

Minister kultury Kevin Young powiedział, że występy na miejscu zostały wstrzymane, dopóki struktura sceny nie była bezpieczna.

„Od wstępnej obserwacji pękł drut i spowodował upadek ekranu i zranienie tancerzy” – powiedział Young na spotkaniu medialnym w piątek.

Niezwykle popularna grupa Cantopop powstała w 2018 roku z reality show.

Ponad 13 000 fanów luster podpisało petycję online z prośbą do organizatora koncertu o naprawienie problemów i zapewnienie wszystkim bezpieczeństwa.

MakerVille, organizator imprezy, należący do PCCW Media Group, biznesmena z Hongkongu Richarda Lee, powiedział, że dokładnie bada ten incydent.

„Głęboko żałujemy, że incydent wywołał dyskomfort u widzów lub innych dotkniętych nim osób” – powiedziała.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Dodatkowe reportaże autorstwa Farah Master, Jesse Panga i Twinny Seo; Montaż przez Richarda Boleyn

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

READ  Książę Harry widział „czerwoną mgiełkę” w księciu Williamie podczas rzekomej walki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *