Główny dostawca samochodów dla Tesli, VW i Forda zwalnia 10 000 pracowników

Forvia, główny dostawca firm Stellantis, Volkswagen, Tesla i Ford, planuje w ciągu najbliższych pięciu lat zwolnić do 10 000 pracowników w Europie. Wiadomość ta nadeszła kilka dni po tym, jak główny dostawca samochodów, Continental, ogłosił, że również zwolni 7150 pracowników.

Forvia, ósmy co do wielkości dostawca samochodów na świecie, oświadczył, że planuje zmniejszyć liczbę pracowników liczącą 75 500 osób o 13%, w tym zwolnić stanowiska w Hella, jej spółce zależnej produkującej między innymi oświetlenie do samochodów. Wszystko to stanowi część nowego planu „EU Forward”, mającego na celu obniżenie kosztów i zwiększenie konkurencyjności, powiedział Le Monde.

Według raportu Forvia, Forvia, która powstała w wyniku przejęcia przez producenta samochodów Fauresia niemieckiego producenta samochodów Hella, ogłosiła sprzedaż na poziomie 27,25 miliarda euro w 2023 roku w porównaniu do 24,57 miliarda euro w roku poprzednim. komunikat prasowy. Wróciła do zysków od czasu Covid-19, ale nadal boryka się z zadłużeniem. Siedziba firmy znajduje się w Nanterre we Francji i produkuje wnętrza, układy wydechowe i reflektory, a także inny sprzęt motoryzacyjny.

W raporcie wskazano, że krok ten wpisuje się w plan zmniejszenia zależności od Chin, gdzie firma osiąga 27% swojej sprzedaży i większość zysków.

Forvia oświadczyła, że ​​zwolni miejsca pracy w całej Europie, szczególnie we Francji, Niemczech, Polsce, Hiszpanii i Czechach, ale ostrzegła, że ​​wpłynie to na wszystkie lokalizacje w ten sam sposób.

„Będzie to miało wpływ na wszystkie zakłady, ale nie w taki sam sposób” – powiedział na konferencji prasowej Olivier Durand, dyrektor finansowy Forvii. Le Monde wspomniany. „Zaobserwowaliśmy spadek na rynku europejskim i nie widzimy żadnego potencjalnego postępu w perspektywie krótko- lub średnioterminowej. Mamy wiele zakładów, które nie działają z pełną wydajnością. „

Grupa planuje redukcję miejsc pracy w ciągu najbliższych pięciu lat poprzez redukcję zatrudnienia i znaczną redukcję zatrudnienia w Europie. „Wskaźnik redukcji zatrudnienia wynosi od 2 000 do 2 500 osób rocznie. Tak więc w rzeczywistości nie planujemy zwalniania 10 000 osób” – dodał.

READ  General Motors zwraca dywidendę. Wydajność Forda jest wyższa.

Plan EU Forward będzie od dziś prezentowany związkom zawodowym i będzie skupiał się na przyspieszeniu wdrażania sztucznej inteligencji, optymalizacji inwestycji i kosztów w zakresie badań i rozwoju oraz opracowaniu nowych technologii.

W tym roku Forvia planuje sprzedaż na poziomie od 27,5 do 28,5 miliardów euro.

Weź elektryczny

Następuje wiele restrukturyzacji, ponieważ producenci samochodów ograniczają produkcję i przechodzą na pojazdy elektryczne, a dostawcom pozostają wolne moce produkcyjne – scenariusz, który według Forvii jest korzystny dla Chin. W przypadku Forvii twierdzi się, że ma nadwyżkę mocy produkcyjnych przede wszystkim na siedzenia, wyposażenie wnętrz i część oświetlenia. Oczywiście Forvia nie jest osamotniona w swoich znaczących redukcjach personelu – wszystkie firmy Continental, Bosch i ZF Friedrichshafen poszły w jej ślady – ten ostatni ostrzegał nawet, że być może będzie musiała zwolnić aż do 20% całkowitego zatrudnienia.

Dostawcy samochodów również poczynili ogromne inwestycje w przejście na pojazdy elektryczne i obecnie odczuwają, że ich rynki ucierpiały z powodu wolniejszego niż oczekiwano wzrostu popularności pojazdów oraz faktu, że sprzedaż samochodów jest „historycznie niska”, według brytyjskiej gazety „Daily Mail”. stopa. Na koniec czerwca ubiegłego roku ZF odnotowało zadłużenie netto w wysokości 11,5 miliarda euro, co spowodowało redukcję około 800 miejsc pracy.

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich, aby zarabiać. więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *