GM przenosi siedzibę z RenCen do Hudson

Detroit — General Motors przeniesie swoją globalną siedzibę do dzielnicy Hudson w Detroit, współpracując jednocześnie z firmą z branży nieruchomości należącą do miliardera potentata hipotecznego Dana Gilberta w celu przebudowy Renaissance Center, jego obecnego domu oddalonego o milę, poinformowały Detroit trzy źródła zaznajomione z sytuacją Aktualności.

Ogłoszenie ma zostać ogłoszone na konferencji prasowej o godzinie 16:30 na terenie budowanego dawnego sklepu JL Hudson, którego otwarcie planowane jest na ten rok.

Partnerstwo, którego szczegóły nie są od razu dostępne, wyznaczy nową erę dla najwyższego drapacza chmur w Michigan w obliczu pytań o jego przyszłość w obliczu pandemii wirusa koronaawirusa (COVID-19), która zakłóciła modele miejsca pracy i zmusiła wiele osób do pracy zdalnej. Na początku tego roku południowo-wschodni stan Michigan i części środkowego stanu Michigan zostały niedawno uznane za obszar metropolitalny o najwyższym w kraju wskaźniku pustostanów biurowych wynoszącym 25%.

Gilbert's Bedrock LLC rozważała już zakup 47-letniego Renaissance Center. Firma z branży nieruchomości nabyła grupę nieruchomości wzdłuż Detroit Riverfront, powołując się na wizje przestrzeni dla „zrównoważonego rozwoju obszarów miejskich”.

W zeszłym tygodniu w zakładzie Hudson w Woodward firma Bedrock i wykonawca Barton Mallow zorganizowali ceremonię umieszczenia ostatniego pala konstrukcji stalowej na wieży o wysokości 200 metrów. Prace wmurowane w projekt rozpoczęły się w 2017 roku.

Projekt składający się z dwóch budynków obejmie 1,5 miliona metrów kwadratowych powierzchni biurowej, handlowej, gastronomicznej, mieszkalnej, hotelowej i eventowej. Bedrock planuje kontynuować budowę wiosną etapami, w miarę jak ekipy montują pozostałe elementy szklanej fasady.

General Motors to najnowszy przykład firmy, która podjęła działania w sprawie swojej siedziby w obliczu pandemii Covid-19, która zrewolucjonizowała miejsca pracy. Oczekuje się, że większość pracowników GM będzie w swoich biurach trzy razy w tygodniu, a w ostatnich latach firma przeniosła wiele zespołów z RenCen do Centrum Technicznego w Warren.

READ  Grill Bay Area KC jest na stałe zamknięty po 55 latach

Rywal z Crosstown, Stellantis NV, również rozmawiał o sprzedaży swojej siedziby w Auburn Hills w ramach umowy leasingu zwrotnego, na mocy której pozostanie jako najemca w wieżowcu ze szczytem Pentastar i centrum technologicznym przy autostradzie międzystanowej nr 75.

Firma rekrutacyjna Troy Kelley Services Inc., Motorola Solutions Inc. z Chicago i Sherwin-Williams Inc. z Cleveland oświadczyły, że zamiast tego sprzedają swoje siedziby i wynajmą powierzchnię. Zapewnia im źródło płynności w postaci pracowników, którzy pracują zdalnie lub częściowo.

Budowa Renaissance Center rozpoczęła się w 1973 roku zgodnie z wizją Henry'ego Forda II we współpracy z 26 innymi liderami biznesu w celu zachęcenia do działalności budowlanej w Detroit po powstaniu w Detroit w 1967 roku. Projekt wart 350 milionów dolarów (obecnie około 1,7 miliarda dolarów). był wówczas największym projektem deweloperskim w kraju finansowanym ze środków prywatnych. W momencie otwarcia w 1977 roku Center Hotel Tower był największym na świecie. Wieże 500 i 600 dodano w 1981 r., a trzeci etap, który miał obejmować budynki mieszkalne, nigdy nie doszedł do skutku, ponieważ populacja Detroit nadal spadała.

General Motors kupił kompleks jako swoją globalną siedzibę w 1996 roku za 73 miliony dolarów (obecnie około 142 miliony dolarów). Przenieś się z Cadillac Place do obszaru New Center.

GM już od jakiegoś czasu planował rozładunek kompleksu składającego się z siedmiu wież o powierzchni ponad 5,5 miliona stóp kwadratowych. Crane pracuje w Detroit Poprzednio wspomniane Jesienią 2018 roku Gilbert's Bedrock i GM rozmawiali o sprzedaży terenu; Zawalił się z powodu kosztownych remontów, w tym napraw systemu HVAC.

Renaissance Center, położone na 14 akrach, to miasto w mieście, w którym znajduje się hotel Marriott International Inc. Oprócz stacji People Mover.

[email protected]

@BreanaCNoble

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *