Google popycha Apple do przyjęcia SMS-ów RCS

Maskotki Androida ustawiają się w obszarze demonstracyjnym na konferencji Google I/O Developers Conference w Moscone Center w San Francisco.

Beck Dieffenbach | Reuters

GoogleDeweloper Androida wywiera coraz większą presję na Apple, aby zaadoptował RCS, standard nowej generacji do wysyłania wiadomości tekstowych.

Twierdzi, że wsparcie Apple dla RCS pomoże zapobiec niektórym problemom, które pojawiają się, gdy użytkownicy iPhone’a wysyłają wiadomości tekstowe do właścicieli Androida. W tej chwili zdjęcia i filmy nie są na przykład wyświetlane tak wyraźnie, jak to możliwe, a wiadomości tekstowych nie mogą być przesyłane przez sieci Wi-Fi.

Kierownictwo Google zasugerowało, że Apple nie będzie wspierać RCS, ponieważ jego własny system, iMessage, pomaga firmie z Cupertino zatrzymać użytkowników iPhone’a, blokując ich jabłko system ochrony środowiska.

w Strona internetowa i kampania promocyjna we wtorekGoogle obwiniło Apple o tworzenie niespełniających standardów wrażenia, gdy iPhone wysyła wiadomość tekstową na telefony z Androidem i odwrotnie.

„Mamy nadzieję, że użytkownicy Androida przestaną obwiniać ich o psucie czatów” – powiedziała Adrienne Lofton, globalna wiceprezes Google ds. zintegrowanego marketingu platform. „Ten Apple jest winny i nadszedł czas, aby wziąć odpowiedzialność”.

Kampania jest zauważalną eskalacją trwającego konfliktu kompromisowego między dwiema firmami, które dominują w oprogramowaniu do smartfonów. Prawie wszystkie smartfony na świecie działają pod kontrolą systemu Android lub iOS firmy Apple, a iPhone firmy Apple zajmuje ponad 55% rynku amerykańskiego, Według StatCounter.

Google chce, aby Apple wspierało „standard” RCS lub specyfikacje, które pozwalają wielu różnym firmom, takim jak operatorzy lub producenci telefonów, opracowywać aplikacje, które mogą wysyłać i odbierać wiadomości RCS. Wiele telefonów z Androidem ma już wbudowane aplikacje do przesyłania wiadomości, które obsługują RCS.

Główne pole bitwy

Usługi przesyłania wiadomości stały się głównym polem bitwy dla gigantów technologicznych, ponieważ jeśli wszystkie kontakty użytkownika korzystają z tej samej usługi, użytkownik zostanie „zablokowany” i mniej prawdopodobne, że przejdzie na inną platformę lub aplikację.

Meta, właściciel Facebooka, jest właścicielem WhatsApp Powiedział Konkuruje bezpośrednio z Apple ze względu na to, jak często iMessage jest używany w USA. Komunikaty zwróciły również uwagę niektórych decydentów, którzy naciskają na zmuszenie konkurencyjnych usług do współpracy na zasadach uczciwej konkurencji.

Hiroshi Lockheimer, starszy wiceprezes Google odpowiedzialny za Androida, powiedział na początku tego roku, że Apple używa swojego systemu wiadomości tekstowych do Zablokuj swoich klientówodnosząc się do wewnętrznych e-maili Apple upublicznionych podczas procesu sądowego w zeszłym roku, który pokazał, że najważniejsi menedżerowie Apple odrzucają propozycje przeniesienia aplikacji iMessage na Androida.

„Obawiam się, że iMessage na Androida po prostu usuwa przeszkodę dla rodzin iPhone’a, aby dać swoim dzieciom telefony z Androidem” – napisał w 2013 roku Craig Federighi, obecny wiceprezes Apple ds. oprogramowania. Według e-maila.

Apple iMessage różni się nieco od innych usług przesyłania wiadomości, ponieważ jest to domyślna aplikacja do obsługi wiadomości tekstowych na iPhonie.

Systemy Apple wykrywają, kiedy iPhone wysyła wiadomość tekstową do innego iPhone’a i zamiast wysyłać tę wiadomość przez system SMS, korzysta z sieci Apple iMessage. Użytkownicy widzą wysłany przez siebie tekst jako „niebieski dymek”, w przeciwieństwie do zielonego koloru, który pojawia się w wiadomościach SMS, takich jak te adresowane do użytkowników Androida. Niższość tekstów „Zielonej bańki” stała się memem i zainspirowała m.in Pieśń Drake’a.

Czaty iMessage zapewniają lepsze wrażenia użytkownika niż czaty SMS na iPhonie. Wiele funkcji Apple, takich jak dodawanie reakcji emoji do pojedynczej wiadomości tekstowej, prawie nie działa w rozmowach SMS. Rozmowy iMessage są szybsze dzięki animacjom Apple i zawierają funkcje, takie jak czytanie przepisów, dymki wskazujące, czy użytkownik pisze, czy nie, oraz doskonałe czaty grupowe.

Apple nadal różnicuje iMessage od SMS-ów dzięki nowym funkcjom, takim jak możliwość cofania wysyłania lub edytowania wiadomości, które ukażą się jesienią tego roku.

zielone bąbelki

Zielone i niebieskie bąbelki.

Baton Manya | istock | Obrazy Getty

Google twierdzi, że nie chce, aby Apple wprowadził iMessage na Androida, ale chce, aby Apple obsługiwał RCS, który został opracowany przez Grupa operatorów bezprzewodowych i innych firm technologicznych Być ulepszeniem systemów SMS i MMS, które istnieją od dziesięcioleci.

Kampania Google potwierdza we wtorek, że obsługa RCS dla iPhone’ów umożliwi kilka nowych funkcji, gdy użytkownik iPhone’a wyśle ​​wiadomość tekstową do użytkownika Androida, w tym zdjęcia w wysokiej rozdzielczości, możliwość wysyłania SMS-ów przez Wi-Fi i możliwość przeglądania przeczytanych wpływy kasowe.

Google twierdzi również, że wiadomości RCS są szyfrowane, a SMS-y nie, co oznacza, że ​​nowy standard jest bardziej prywatny.

„jeśli [Apple] Przyjęta platforma pozwala konsumentom cieszyć się takimi rzeczami, jak zdjęcia w wysokiej rozdzielczości i udostępnianie filmów, rachunki za czytanie i bogate opinie.

Ale SMS nie jest ważny dla wiadomości na wielu rynkach, a kampania Google jest skoncentrowana na rynku amerykańskim. W wielu krajach użytkownicy wysyłają wiadomości tekstowe za pośrednictwem aplikacji takich jak WhatsApp, Telegram czy WeChat.

W rzeczywistości Google zalecił w swojej kampanii we wtorek, że użytkownicy mogą faktycznie pobrać Signal lub WhatsApp, zauważając, że te bezpłatne aplikacje są tak bezpieczne, jak obiecał RCS.

Apple milczy na temat RCS i nadal dodaje funkcje do iMessage, który działa tylko na iPhone’ach i innych produktach Apple. Apple nie odpowiedział na prośbę o komentarz.

READ  Przed The Game Awards Geoff Kelly powiedział, że „od jakiegoś czasu nie czuł się dobrze w programie”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *