Google Stadia wydało ostatnią grę przed zamknięciem 18 stycznia

Google Stadia oficjalnie zostanie zamknięte 18 stycznia, a zespół odpowiedzialny za usługę przesyłania strumieniowego gier wideo drażnił Worm Game, ostatni tytuł, który ma zostać wydany na platformę, która była używana do testowania kilku funkcji Stadia przed jej uruchomieniem.

Teraz każdy może grać w robaka za pomocą przeglądarki Google Chrome, Jest bardzo inspirowana klasyczną grą Snake. Nie jest to najbardziej zaawansowana graficznie gra, ale ma wiele poziomów, możliwość zmiany koloru robaka i cztery tryby – Kampania, Arcade, Multiplayer i Build.

Należy również pamiętać, że jeśli chcesz wypróbować Worm Game, musisz to zrobić do 18 stycznia, ponieważ po oficjalnym zamknięciu Google Stadia nie będzie można w nią grać.

To rzadkie spojrzenie za kulisy tworzenia gier i fascynujące spojrzenie na to, jak zespół pomógł ożywić Stadia.

„Zagraj w grę, która pojawiła się na Stadia, zanim Stadia pojawiła się na świecie” – napisał zespół ds. treści platformy Stadia. „Worm Game” to niepozorny tytuł, którego używaliśmy do testowania wielu funkcji Stadia na długo przed naszą publiczną premierą w 2019 r. aż do 2022 r. Team Stadia nie wygra gry roku, ale Team Stadia poświęcił dużo czasu grając w nią i pomyślałem, że się nią z tobą podzielimy. Dzięki za grę i wszystko”.

Oprócz Worm Game zespół Stadia ma jeszcze jedną niespodziankę dla tych, którzy zainwestowali w nieudaną platformę, ponieważ zostanie uruchomiona Samoobsługowe narzędzie do włączania połączeń Bluetooth na konsoli Stadia w następnym tygodniu. Nie mamy jeszcze dokładnych szczegółów na temat tego, jak to będzie działać, ale pojawią się one „po uruchomieniu”.

Uruchomiony w 2019 roku Google Stadia to usługa gier w chmurze, która umożliwia użytkownikom strumieniowe przesyłanie gier wideo, w tym tytułów AAA, takich jak Cyberpunk 2077 i Assassin’s Creed Odyssey, na urządzenia z Google Chrome. Nie ma znaczenia, jak potężne jest urządzenie, wszystko działa w chmurze Google.

READ  Reuters twierdzi, że Nintendo Switch 2 ma zostać wydany jeszcze w tym roku

Google ogłosił we wrześniu 2022 r., że Stadia zostanie zamknięty w styczniu 2023 r., ale podjął hojną inicjatywę zwrotu „wszystkich zakupów sprzętu Stadia dokonanych za pośrednictwem Google Store oraz wszystkich zakupów gier i dodatkowych treści dokonanych za pośrednictwem Stadia Store”.

Chociaż Stadia może nie dożyć kolejnego miesiąca, technologia stojąca za nią będzie działać, ponieważ Google już zaczął oferować ją jako produkt białej etykiety. Oznacza to, że inne firmy mogą korzystać z tej technologii bez mówienia: „Hej, to jest obsługiwane przez Google Stadia!” AT&T naprawdę to wykorzystało, oferując swoim użytkownikom Batman: Arkham Knight za darmo.

Aby uzyskać więcej informacji na temat rozwoju i upadku Google Stadia, zapoznaj się z naszym dogłębnym spojrzeniem na to, co stało się z platformą, którą Google obiecał, że będzie „przyszłością gier”.

Czy masz dla nas wskazówkę? Chcesz omówić potencjalną historię? Proszę wysłać e-mail do wiadomoś[email protected].

Adam Pankhurst jest autorem wiadomości dla IGN. Możesz śledzić go na Twitterze @pracownik i dalej skurcz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *