Gracze Pokémon Go zmieniają dane map publicznych, aby łapać rzadkie Pokémony

PokemonGo Przywłaszczanie sobie plaż.”/>

Zbliżenie / Zamiast chodzić na plaże, żeby złapać Wigglites, trochę Pokemon Go Gracze próbują przywłaszczyć sobie plaże.

Niantic

Tak, Pokemon Go. Najgorętsza gra mobilna Za rok 2016 Do dziś pozostaje skuteczną siłą i wycofuje się Setki milionów dolarów rocznie z Dziesiątki milionów Aktywni gracze miesięcznie.

Częścią tego, co utrzymuje grę w świeżości, jest ciągły napływ nowych Pokemonów. Gra rozpoczęła się w 2016 roku z zaledwie 151 oryginalnymi potworami i przez ostatnie osiem lat stopniowo dogoniła obecną generację gier na Switcha. Gra jest obecnie w trakcie dodawania potworów karmin I FioletowyI tu zaczyna się ta historia.

Dwa najnowsze dodatki do Pokemon Go Lista to Wiglett i Wigtrio, które są oparte na projektach Digletta i Dugtrio, którzy mieszkają na plażach i wyglądają nieco podobnie Węże ogrodowe. Pokemon Go Wykorzystuje system biomu Niektóre Pokémony są ograniczone do określonych typów terenu w świecie rzeczywistym, takich jak lasy, góry i plaże. Podczas gdy Pokemon Wodny pojawia się, Wiggly i Watertrew pojawiają się w Biomie Plażowym.

Stanowiło to problem dla śródlądowych graczy, którzy chcieli złapać te nowe Pokémony. według Reportaż 404 MediówNiektórzy z tych graczy dodali fałszywe plaże do OpenStreetMap, aby mogli łatwo uzyskać dostęp do biomu plaży Pokemon Go (Chociaż gra On idzie Początkowo korzystał z danych Map Google i prawdopodobnie przełączył się na OpenStreetMap Gdzieś w 2017 roku). Współautorzy OpenStreetMap odkryli „plaże”, które istniały już na podwórkach mieszkalnych, polach golfowych i boiskach sportowych.

To nie pierwszy raz, kiedy widać taki nadmierny entuzjazm Pokemon Go Gracze wywołali gniew autorów OpenStreetMap. kompletny Posty na blogu, Wpisy w WikiI Prezentacje Maperzy OSM są tutaj, aby wypełnić lukę w wiedzy i wyjaśnić cel danych OpenStreetMap Pokemon Go Użytkownicy i upadek Pokemon Go Mechanika gry dla sfrustrowanych współpracowników OSM. Jest to jedna z rzeczy, które współpracownicy OSM starają się wyjaśnić Pokemon Go Gracze: Nie jest jasne, jak często Niantic pobiera nowe dane map z OSM, więc Twoje fałszywe biomy mogą zepsuć dane mapy, nawet jeśli nie zdobędziesz rzadkiego Pokemona, którego chcesz.

Jak sugeruje ten wpis na blogu OSM, nie każdy użytkownik odkrywa projekt OpenStreetMap poprzez Pokemon Go Koniec z manipulowaniem danymi. Chociaż wielu użytkowników to wandale, którzy „szerzą prawdę” i tworzą nieistniejące parki, plaże i szlaki, aby zachęcić niektóre Pokémony do rozprzestrzeniania się, inni stają się „bardzo ostrożnymi i godnymi zaufania” użytkownikami OSM, którzy „dokonują wielu cennych dodatków do mapy” poprzez Dokładne mapowanie. Miejsca, w których dane OSM są niekompletne lub nieaktualne.

READ  Porzucenie iFixit ujawnia poważną zmianę w możliwościach naprawy iPada Pro M4

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *