Greg Berhalter: Matka Gio Reiny twierdzi, że zgłosiła zarzuty wobec trenera reprezentacji mężczyznCNN

Reprezentacja Stanów Zjednoczonych mężczyzn (USMNT) Matka piłkarza Gio Reiny, Danielle, powiedziała w środę, że to ona zgłosiła incydent z 1991 roku pomiędzy amerykańskim trenerem piłki nożnej mężczyzn. Grega Berhaltera i jego żony Rozalindy.

Rinna mówi, że powiedziała dyrektorowi USSF Athletic Erniemu Stewartowi o incydencie, który miał miejsce 11 grudnia podczas Mistrzostwa Świata w Katarze 2022.

W oświadczeniu uzyskanym przez ESPN i Fox Sports Renna stwierdziła: „Powiedziałam Erniemu, że uważam za szczególnie niesprawiedliwe, że Gio, który przepraszał za niewłaściwe zachowanie w czasie gry, wciąż był ciągnięty przez błoto, kiedy Greg o to poprosił. Otrzymał za to przebaczenie.” Coś znacznie gorszego w tym samym wieku”.

Rena miała na myśli niedawną kłótnię jej syna Geo z Berhalterem.

Gio Reina, jeden z najbardziej utytułowanych młodych graczy w kadrze Federacji Piłki Nożnej Stanów Zjednoczonych, mający na swoim koncie prawie 100 występów w 20-letniej Borussii Dortmund, odegrał nieoczekiwanie ograniczoną rolę w Katarze bez startów i zaliczył tylko dwa występy jako zastąpić.

Berhalter był rozczarowany wysiłkami Reiny przed turniejem i według wielu raportów rozważał wysłanie go do domu w środku turnieju.

We wtorek USMNT ogłosiło, że zatrudniło zespół prawników do zbadania Berhaltera pod kątem zarzutu niewłaściwego zachowania.

Berhalter wydał we wtorek oświadczenie na swoim koncie na Twitterze, które zostało podpisane przez dyrektora technicznego i jego żonę Rosalind. Berhalter opisał gwałtowny moment w 1991 roku, który według Danielle Reyna wpłynął na futbol amerykański.

Berhalter powiedział, że kopnął swoją ówczesną dziewczynę, obecnie żonę. Opisał to jako „haniebną chwilę”, której „żałuje do dziś”.

Trener piłki nożnej, który prowadził drużynę USA w Katarze, powiedział, że ktoś zadzwonił na mecz amerykańskiej piłki nożnej podczas mistrzostw świata w Katarze 2022 i zagroził, że mnie „zdejmie”. Berhalter we wspólnym oświadczeniu nie wspomniał o Danielu Reinie.

READ  Twins i Carlos Correa zawierają nową umowę

Ludzie mogą popełniać błędy i uczyć się na nich; „Ludziom można również wybaczyć ich błędy” – napisał Berhalter we wspólnym oświadczeniu. „Dzięki Bogu, Rosalind mi wybaczyła.

„Celem tego oświadczenia jest zapewnienie przejrzystości i pewności, że jedna zła decyzja podjęta przez nastolatka niekoniecznie definiuje go na resztę życia. Nie będziemy się przed tym ukrywać. Nie zrobiliśmy i nie będziemy Teraz.”

Gio Reina grał niewiele czasu w Katarze.

Berhalter powiedział, że on i jego żona współpracowali w toczącym się śledztwie w sprawie zarzutów.

„Korzystamy z okazji, aby podzielić się tym, co nas ukształtowało i jak bardzo rozwinęliśmy się i nauczyliśmy się z tego w ciągu ostatnich 31 lat” – podsumowano w oświadczeniu.

US Soccer twierdzi, że w zeszłym miesiącu uruchomiło „pełną recenzję” programu dla mężczyzn.

W środę Stewart ogłosił, że Anthony Hudson będzie tymczasowym trenerem męskiej drużyny narodowej, podczas gdy organizacja dokona przeglądu swojego programu.

Przyszłość Berhaltera w futbolu amerykańskim pozostaje niepewna. Został powołany na to stanowisko w grudniu 2018 roku.

„W przeszłości zwykły przegląd całego programu po mistrzostwach świata w ciągu ostatnich czterech lat rozpoczynał się latem, na długo przed wygaśnięciem jakiegokolwiek kontraktu pod koniec roku” – powiedział NFL w środę.

„Wyjątkowy termin na listopad-grudzień Mistrzostw Świata FIFA 2022 w Katarze znacznie skrócił czas, jaki związek będzie miał na dokonanie właściwej oceny przed wygaśnięciem kontraktu głównego trenera”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *