Zielona kometa minie Ziemię po raz pierwszy, odkąd neandertalczycy wędrowali po Ziemi

W marcu odkryto zieloną kometę Najbliższe podejście do Ziemi Ten miesiąc.

Kometa C/2022 E3 (ZTF) została po raz pierwszy wykryta przez astronomów za pomocą kamery Wide Field Survey Camera w kalifornijskim Zwicky Transit Facility.

Znajdował się już na orbicie Jowisza.

Według NASA od tego czasu pojaśniała dramatycznie, gdy przecina północny konstelację Corona Borealis na niebie przed świtem.

Czwartorzędowy deszcz metrowy osiąga szczyt, gdy Księżyc stwarza słabe warunki do oglądania

Jowisz, 1979. Zdjęcia wykonane z oddalonej o 20 milionów kilometrów sondy Voyager 1 przedstawiają Wielką Czerwoną Plamę, burzę szalejącą od setek lat, oraz dwa księżyce Jowisza – Io nad czerwoną plamą i Europę.
((Zdjęcie: Oxford Archives of Science/Print Collector/Getty Images))

Agencja zauważa, że ​​wciąż jest zbyt słabo, aby zobaczyć ją bez teleskopu – chociaż obraz z grudnia ujawnia jasną komę, krótki, szeroki warkocz pyłowy i słaby warkocz jonowy.

Sprawca będzie w rynsztokunajbliżej Słońca 12 stycznia, a najbliżej Ziemi 1 lutego.

Walter Cunningham, ostatni ocalały z astronauty NASA Apollo 7, umiera w wieku 90 lat: „Prawdziwy bohater”

Kometa NEOWISE (C/2020 F3) w dniu 27 lipca 2020 r. z Columbia Icefields (Park Narodowy Jasper, Alberta) z parkingu przy Toe of the Glacier, patrząc na północ nad jeziorem Sunwapta, utworzonym przez letnią wodę topniejącą lodowca Athabasca .

Kometa NEOWISE (C/2020 F3) w dniu 27 lipca 2020 r. z Columbia Icefields (Park Narodowy Jasper, Alberta) z parkingu przy Toe of the Glacier, patrząc na północ nad jeziorem Sunwapta, utworzonym przez letnią wodę topniejącą lodowca Athabasca .
(Zdjęcie: Alan Dyer/VW PICS/Universal Images Group za pośrednictwem Getty)

NASA zauważa, że ​​jasność komet jest nieprzewidywalna, ale do tego czasu C/2022 E3 (ZTF) Może stać się widoczny dla oka tylko na nocnym niebie.

Dodała: „Obserwatorzy na półkuli północnej znajdą kometę na porannym niebie, ponieważ w styczniu porusza się ona szybko w kierunku północno-zachodnim (będzie widoczna na półkuli południowej na początku lutego).”

Oczekuje się, że ta kometa nie będzie tak widoczna jak kometa NEOES w 2020 roku.

Kliknij tutaj, aby przejść do aplikacji FOX NEWS

Jego pełna orbita ma około 50 000 lat Laboratorium Napędu Odrzutowego NASAOznacza to, że ostatni raz zbliżył się do Ziemi, kiedy neandertalczycy wędrowali po planecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *