Gwiazda filmów „To przyszło z kosmosu” i „Peyton Place”

Barbara Rush, która zdobyła Złoty Glob dla najbardziej obiecującego debiutanta za „It Came From Outer Space”, a następnie wystąpiła w „Peyton Place” oraz w wielu innych filmach i programach telewizyjnych, zmarła w niedzielę. Jej córka, korespondentka Fox News Claudia Cowan, poinformowała Fox News Digital o jej śmierci.

„Moja cudowna matka zmarła spokojnie o 17:28 dzisiejszego wieczoru. „Byłam z nią dziś rano i wiem, że czekała, aż bezpiecznie wrócę do domu i będę mogła się przeprowadzić” – Cowan powiedział Fox. Dodał: „To dobrze, że zdecydowała się wyjechać na Wielkanoc, ponieważ było to jedno z jej ulubionych świąt, a teraz oczywiście Wielkanoc będzie miała głębsze znaczenie dla mnie i mojej rodziny”.

Rush pojawił się w serialach telewizyjnych, w tym „All My Children” i „7th Heaven”, a także w filmach takich jak „Młodzi Filadelfianie”, „Robin i 7 kapturów”, „Hombre” i „Młode lwy”. Współpracują z nim Rock Hudson, Marlon Brando, Frank Sinatra i Richard Burton.

Rush urodził się w Denver, ukończył Uniwersytet Kalifornijski w Santa Barbara, a następnie trenował w Pasadena Playhouse. Po podpisaniu kontraktu z Paramount Pictures zadebiutowała w filmie The Goldbergowie, a następnie zagrała w filmie science-fiction When Worlds Collide.

Jej nominacja do Złotego Globu była przyznana za kolejną rolę w science fiction, w której wcieliła się w rolę narzeczonej astronoma amatora komunikującego się z kosmitami w filmie „It Came From Outer Space” z 1954 roku.

Wśród jej ról telewizyjnych znalazła się Nora Clavicle w serialu „Batman” i matka Bionic Woman. Inne gościnne spoty telewizyjne to „Maude”, „Cannon”, „Streets of San Francisco”, „Fantasy Island”, „Love Boat” i „Murder, She Wrote”. Rush pojawił się w 1980 roku w filmie disco „Can't Stop the Music”, a następnie wcielił się w kolejne role telewizyjne w serialu „Flamingo Road”.

Przez całą swoją karierę występowała także na scenie, a w 1989 roku wzięła udział w krajowym tournée „Steel Magnolias”.

READ  Anne Heshey „Nie przewiduje się przetrwania” po urazie mózgu w wyniku wypadku samochodowego Nowości

Była trzykrotnie zamężna, a jej mężami był publicysta Warren Cowan.

Pozostawiła dwójkę dzieci, Claudię Cowan i Jeffreya Huntera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *