Handel na rynkach azjatyckich był mieszany w obliczu obaw przed recesją gospodarczą. Chińskie dane handlowe nie spełniły oczekiwań

Akcje Vingroup wzrosły o 5%, gdy VinFast złożył wniosek o wejście jednostki EV na giełdę w USA

Akcje Vingroup notowane na giełdzie w Wietnamie wzrosły o ponad 5% i oscylowały wokół najwyższych poziomów obserwowanych od pięciu miesięcy po tym, jak jednostka produkująca pojazdy elektryczne VinFast został przesłany publicznie w Stanach Zjednoczonych, .

VinFast, jedyny krajowy producent samochodów w Wietnamie, planuje rozpocząć dostarczanie elektrycznych SUV-ów klientom w USA do końca tego roku.

W marcu firma Ogłosił plany budowy fabryki o wartości 2 miliardów dolarów w Północnej Karolinie.

– John Rosevear, Jihye Lee

Chiński eksport i import spadły bardziej niż oczekiwano

Chiński eksport denominowany w dolarach spadł w listopadzie o 8,7% rok do roku, czyli bardziej niż oczekiwano spadku o 3,5%, według analityków ankietowanych przez Reuters.

Import w dolarach amerykańskich również spadł o 10,6% w miesiącu z poprzedniego roku, więcej niż spadek o 6% oczekiwany w oddzielnej ankiecie Reutera.

Nadwyżka handlowa kraju wyniosła 69,84 mld USD, mniej niż oczekiwano 78,1 mld USD.

– Jihe Lee

Ceny mieszkań w Hongkongu spadły do ​​najniższego poziomu od prawie pięciu lat, z większymi możliwościami spadków

Ceny nieruchomości mieszkalnych w Hongkongu spadły do ​​najniższego poziomu od prawie pięciu lat, ponieważ rosnące stopy procentowe i exodus pracowników z zagranicy obniżają ceny w tym kraju. Jedno z najdroższych miast na świecie do pracy – Jest więcej miejsca na upadek.

Październikowy indeks cen domów w Hongkongu Spadł o 2,4% do 352,4 w stosunku do poprzedniego miesiąca, co oznacza najniższy poziom na skali Od listopada 2017 r.

Dodatkowo, według raportu Natixis, miasto Ceny nieruchomości mogą spaść o 25% w stosunku do poprzedniego szczytu w 2021 r., zanim zaczną odrabiać straty.

„Słabe środowisko gospodarcze zarówno w Hongkongu, jak i na świecie, oraz szybko rosnące koszty finansowania zewnętrznego są głównymi czynnikami, które przyczyniają się do spadku cen nieruchomości” – powiedział CNBC Nelson Wong, dyrektor wykonawczy ds.

READ  Bitcoin spada, inne kryptowaluty mieszają się po tym, jak Fed podnosi stopy procentowe

-Lee Ying Chan

Akcje TSMC wzrosły po tym, jak Apple powiedział, że użyje chipów wyprodukowanych w USA przez tajwańską firmę

Oczekuje się, że Chiny odnotują dalszy spadek eksportu i importu

Oczekuje się, że dane handlowe Chin za listopad pokażą dalszy spadek zarówno eksportu, jak i importu, wynika z ankiety przeprowadzonej przez ekonomistów Reutera.

Mediana prognoz przewiduje, że eksport spadnie w listopadzie o 3,5% rok do roku po spadku o 0,3% w październiku, a import o 6% po spadku o 0,7% w poprzednim miesiącu.

Oczekuje się, że bilans handlowy w dolarach amerykańskich spadnie do 78,1 mld USD – w porównaniu z 85,15 mld USD w poprzednim miesiącu.

– Jihe Lee

CNBC Pro: „Prezent dla inwestorów”: BlackRock mówi, że nadszedł czas, aby przemyśleć obligacje

Nadszedł czas, aby przemyśleć obligacje, według BlackRock Investment Institute, który powiedział, że „przynęta o stałym dochodzie jest silna” na razie.

powiedział Philipp Hildebrand, wiceprezes BlackRock i Jan Boivin, prezes BlackRock Investment Institute, napisali w notatce w zeszłym tygodniu.

Zidentyfikowali swoje najlepsze sposoby, aby to wykorzystać.

Profesjonalni subskrybenci mogą Przeczytaj więcej tutaj.

– Xavier Ong

Australijska gospodarka odnotowała wolniejszy wzrost w trzecim kwartale

Australijska gospodarka wzrosła o 0,6% w porównaniu z poprzednim kwartałem, Podano oficjalne dane – Brakowało szacunków 0,7 proc. kwartalnego wzrostu oczekiwanego w ankiecie Reutera.

Najnowsze PKB wykazało słaby wzrost po wzroście w drugim kwartale o 0,9% w porównaniu z pierwszymi trzema miesiącami roku.

W ujęciu rocznym PKB w trzecim kwartale zwiększył się o 5,9%, co według Australijskiego Biura Statystycznego odzwierciedla „trwały wzrost gospodarczy od czasu wybuchu epidemii delta we wrześniu 2021 r.”.

„Wzrost był w dużej mierze napędzany przez wysokie wydatki gospodarstw domowych” – dodała.

Roczna liczba również nie spełniła oczekiwań w osobnym sondażu Reutersa, który przewidywał wzrost o 6,2%.

dolar australijski Po raporcie niewiele się zmieniło S&P/ASX200 Utrzymał spadek o 0,7 proc.

READ  S&P 500 spada poniżej kluczowego poziomu w wyborach, Tesli, Bitcoin; Raport o inflacji CPI wisi w powietrzu

– Abigail Ng

CNBC Pro: UBS twierdzi, że akcje tej globalnej linii lotniczej wzrosną o 55%

Według UBS akcje globalnej linii lotniczej mają wzrosnąć o 55% w ciągu przyszłego roku.

Bank inwestycyjny podniósł cenę docelową po tym, jak europejska linia lotnicza poinformowała, że ​​spodziewa się wzrostu popytu w okresie świąt Bożego Narodzenia.

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać więcej tutaj.

– Ganesh Rao

Akcje zamknęły się niżej, bazując na poniedziałkowych stratach

Akcje spadły we wtorek, bazując na stratach z poprzedniej sesji.

S&P 500 spadł o 1,44%, zamykając się na poziomie 3 941,26, podczas gdy Nasdaq Composite spadł o 2%, kończąc na poziomie 11 014,89. Dow Jones Industrial Average spadł o 350,76 punktów, czyli o 1,03%, osiągając poziom 33 596,34 punktów.

-Samanta Sobin

Ropa spadła do najniższego poziomu od 27 grudnia 2021 r

Ceny ropy spadły we wtorek, obciążone niepewnością gospodarczą, nawet w obliczu rosyjskiego pułapu cen ropy i potencjalnego wzrostu popytu dzięki ponownemu otwarciu Chin.

We wtorek po południu ropa naftowa US West Texas Intermediate spadła o ponad 4% do 73,85 USD. Ropa Brent z dostawami w lutym spadła o 4,34% do 79,09 USD za baryłkę.

Stany Zjednoczone poinformowały również, że spodziewają się zwiększenia wydobycia ropy w przyszłym roku, zmieniając swoje prognozy po pięciu miesiącach cięć. Miesięczny raport Energy Information Administration mówi, że produkcja ma osiągnąć 12,34 miliona baryłek dziennie w 2023 roku, więcej niż dzienny rekord 12,315 miliona baryłek dziennie w 2019 roku.

– Carmen Renick

Dimon twierdzi, że inflacja zmniejsza bogactwo konsumentów i może doprowadzić do recesji w 2023 r

Dimon powiedział w czerwcu, że przygotowuje bank na gospodarczy „huragan” wywołany przez Fed i wojnę Rosji na Ukrainie.

Smok | Bloomberg | Obrazy Getty’ego

Amerykańscy konsumenci nadal mają się dobrze i wspierają amerykańską gospodarkę, ale może się to zmienić w przyszłym roku c. B. Morgana Chase’a Dyrektor wykonawczy Jamiego Dimona.

READ  Światowe giełdy słabną w związku z obawami o wzrost w Chinach

Powiedział we wtorek, że konsumenci mają 1,5 biliona dolarów nadwyżki oszczędności z programów stymulacyjnych związanych z pandemią i wydają o 10% więcej niż w 2021 r. „Squawk Box” CNBC.. „

Inflacja zjada wszystko Właśnie powiedziałem, powiedział Damon, że te półtora biliona dolarów wyczerpie się gdzieś w połowie przyszłego roku. „Kiedy patrzysz w przyszłość, te rzeczy mogą wykoleić gospodarkę i spowodować umiarkowaną lub poważną recesję, o którą ludzie się martwią”.

Damon też widział Waluty cyfrowekonieczność Paliwa kopalne A inne tematy podczas wywiadu są obszerne.

– Hej Słońce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *