Handel na rynkach azjatyckich był mieszany w obliczu obaw przed recesją gospodarczą. Chińskie dane handlowe nie spełniły oczekiwań

Akcje Vingroup wzrosły o 5%, gdy VinFast złożył wniosek o wejście jednostki EV na giełdę w USA

Akcje Vingroup notowane na giełdzie w Wietnamie wzrosły o ponad 5% i oscylowały wokół najwyższych poziomów obserwowanych od pięciu miesięcy po tym, jak jednostka produkująca pojazdy elektryczne VinFast został przesłany publicznie w Stanach Zjednoczonych, .

VinFast, jedyny krajowy producent samochodów w Wietnamie, planuje rozpocząć dostarczanie elektrycznych SUV-ów klientom w USA do końca tego roku.

W marcu firma Ogłosił plany budowy fabryki o wartości 2 miliardów dolarów w Północnej Karolinie.

– John Rosevear, Jihye Lee

Chiński eksport i import spadły bardziej niż oczekiwano

Chiński eksport denominowany w dolarach spadł w listopadzie o 8,7% rok do roku, czyli bardziej niż oczekiwano spadku o 3,5%, według analityków ankietowanych przez Reuters.

Import w dolarach amerykańskich również spadł o 10,6% w miesiącu z poprzedniego roku, więcej niż spadek o 6% oczekiwany w oddzielnej ankiecie Reutera.

Nadwyżka handlowa kraju wyniosła 69,84 mld USD, mniej niż oczekiwano 78,1 mld USD.

– Jihe Lee

Ceny mieszkań w Hongkongu spadły do ​​najniższego poziomu od prawie pięciu lat, z większymi możliwościami spadków

Ceny nieruchomości mieszkalnych w Hongkongu spadły do ​​najniższego poziomu od prawie pięciu lat, ponieważ rosnące stopy procentowe i exodus pracowników z zagranicy obniżają ceny w tym kraju. Jedno z najdroższych miast na świecie do pracy – Jest więcej miejsca na upadek.

Październikowy indeks cen domów w Hongkongu Spadł o 2,4% do 352,4 w stosunku do poprzedniego miesiąca, co oznacza najniższy poziom na skali Od listopada 2017 r.

Dodatkowo, według raportu Natixis, miasto Ceny nieruchomości mogą spaść o 25% w stosunku do poprzedniego szczytu w 2021 r., zanim zaczną odrabiać straty.

„Słabe środowisko gospodarcze zarówno w Hongkongu, jak i na świecie, oraz szybko rosnące koszty finansowania zewnętrznego są głównymi czynnikami, które przyczyniają się do spadku cen nieruchomości” – powiedział CNBC Nelson Wong, dyrektor wykonawczy ds.

READ  FedEx i UPS ostrzegają, że dostawy paczek mogą zostać wstrzymane z powodu zimowej burzy, ponieważ priorytetem jest bezpieczeństwo kierowców

-Lee Ying Chan

Akcje TSMC wzrosły po tym, jak Apple powiedział, że użyje chipów wyprodukowanych w USA przez tajwańską firmę

Oczekuje się, że Chiny odnotują dalszy spadek eksportu i importu

Oczekuje się, że dane handlowe Chin za listopad pokażą dalszy spadek zarówno eksportu, jak i importu, wynika z ankiety przeprowadzonej przez ekonomistów Reutera.

Mediana prognoz przewiduje, że eksport spadnie w listopadzie o 3,5% rok do roku po spadku o 0,3% w październiku, a import o 6% po spadku o 0,7% w poprzednim miesiącu.

Oczekuje się, że bilans handlowy w dolarach amerykańskich spadnie do 78,1 mld USD – w porównaniu z 85,15 mld USD w poprzednim miesiącu.

– Jihe Lee

CNBC Pro: „Prezent dla inwestorów”: BlackRock mówi, że nadszedł czas, aby przemyśleć obligacje

Nadszedł czas, aby przemyśleć obligacje, według BlackRock Investment Institute, który powiedział, że „przynęta o stałym dochodzie jest silna” na razie.

powiedział Philipp Hildebrand, wiceprezes BlackRock i Jan Boivin, prezes BlackRock Investment Institute, napisali w notatce w zeszłym tygodniu.

Zidentyfikowali swoje najlepsze sposoby, aby to wykorzystać.

Profesjonalni subskrybenci mogą Przeczytaj więcej tutaj.

– Xavier Ong

Australijska gospodarka odnotowała wolniejszy wzrost w trzecim kwartale

Australijska gospodarka wzrosła o 0,6% w porównaniu z poprzednim kwartałem, Podano oficjalne dane – Brakowało szacunków 0,7 proc. kwartalnego wzrostu oczekiwanego w ankiecie Reutera.

Najnowsze PKB wykazało słaby wzrost po wzroście w drugim kwartale o 0,9% w porównaniu z pierwszymi trzema miesiącami roku.

W ujęciu rocznym PKB w trzecim kwartale zwiększył się o 5,9%, co według Australijskiego Biura Statystycznego odzwierciedla „trwały wzrost gospodarczy od czasu wybuchu epidemii delta we wrześniu 2021 r.”.

„Wzrost był w dużej mierze napędzany przez wysokie wydatki gospodarstw domowych” – dodała.

Roczna liczba również nie spełniła oczekiwań w osobnym sondażu Reutersa, który przewidywał wzrost o 6,2%.

dolar australijski Po raporcie niewiele się zmieniło S&P/ASX200 Utrzymał spadek o 0,7 proc.

READ  Wybór Morgana Stanleya mówi, że na rynkach rozpoczęła się zmiana paradygmatu. czego oczekujesz?

– Abigail Ng

CNBC Pro: UBS twierdzi, że akcje tej globalnej linii lotniczej wzrosną o 55%

Według UBS akcje globalnej linii lotniczej mają wzrosnąć o 55% w ciągu przyszłego roku.

Bank inwestycyjny podniósł cenę docelową po tym, jak europejska linia lotnicza poinformowała, że ​​spodziewa się wzrostu popytu w okresie świąt Bożego Narodzenia.

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać więcej tutaj.

– Ganesh Rao

Akcje zamknęły się niżej, bazując na poniedziałkowych stratach

Akcje spadły we wtorek, bazując na stratach z poprzedniej sesji.

S&P 500 spadł o 1,44%, zamykając się na poziomie 3 941,26, podczas gdy Nasdaq Composite spadł o 2%, kończąc na poziomie 11 014,89. Dow Jones Industrial Average spadł o 350,76 punktów, czyli o 1,03%, osiągając poziom 33 596,34 punktów.

-Samanta Sobin

Ropa spadła do najniższego poziomu od 27 grudnia 2021 r

Ceny ropy spadły we wtorek, obciążone niepewnością gospodarczą, nawet w obliczu rosyjskiego pułapu cen ropy i potencjalnego wzrostu popytu dzięki ponownemu otwarciu Chin.

We wtorek po południu ropa naftowa US West Texas Intermediate spadła o ponad 4% do 73,85 USD. Ropa Brent z dostawami w lutym spadła o 4,34% do 79,09 USD za baryłkę.

Stany Zjednoczone poinformowały również, że spodziewają się zwiększenia wydobycia ropy w przyszłym roku, zmieniając swoje prognozy po pięciu miesiącach cięć. Miesięczny raport Energy Information Administration mówi, że produkcja ma osiągnąć 12,34 miliona baryłek dziennie w 2023 roku, więcej niż dzienny rekord 12,315 miliona baryłek dziennie w 2019 roku.

– Carmen Renick

Dimon twierdzi, że inflacja zmniejsza bogactwo konsumentów i może doprowadzić do recesji w 2023 r

Dimon powiedział w czerwcu, że przygotowuje bank na gospodarczy „huragan” wywołany przez Fed i wojnę Rosji na Ukrainie.

Smok | Bloomberg | Obrazy Getty’ego

Amerykańscy konsumenci nadal mają się dobrze i wspierają amerykańską gospodarkę, ale może się to zmienić w przyszłym roku c. B. Morgana Chase’a Dyrektor wykonawczy Jamiego Dimona.

READ  Cena Bitcoina (BTC) spadła do 66 000 dolarów, ponieważ rosnące rentowności obligacji skarbowych wzbudziły zainteresowanie inwestorów

Powiedział we wtorek, że konsumenci mają 1,5 biliona dolarów nadwyżki oszczędności z programów stymulacyjnych związanych z pandemią i wydają o 10% więcej niż w 2021 r. „Squawk Box” CNBC.. „

Inflacja zjada wszystko Właśnie powiedziałem, powiedział Damon, że te półtora biliona dolarów wyczerpie się gdzieś w połowie przyszłego roku. „Kiedy patrzysz w przyszłość, te rzeczy mogą wykoleić gospodarkę i spowodować umiarkowaną lub poważną recesję, o którą ludzie się martwią”.

Damon też widział Waluty cyfrowekonieczność Paliwa kopalne A inne tematy podczas wywiadu są obszerne.

– Hej Słońce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *