Harry M., który sprawuje władzę w Senacie. Reed, 82 lata, zmarł

Ale komitet Demokratów obejmował senatorów z całego spektrum ideologicznego, a wraz z pozostałymi umiarkowanymi republikanami, panie. Ustawodawstwo Reeda wymagało pomysłowości, uporu i bezwstydu. Na przykład w prawie zdrowotnym hojnie rozszerzył swój państwowy fundusz pomocy medycznej na senatora Bena Nelsona z Nebraski, który krytycy nazwali „odrzutem z Cornhusker”.

Pan. Twarda taktyka Reida przyniosła Demokratom wiele ważnych osiągnięć, ale sprowokował Republikanów i wszedł w ostatnią kampanię reelekcji w 2010 roku i został pokonany.

Przezwyciężył własne wpływy, ingerując w prawybory republikanów, ponieważ jego sojusznicy osłabili silnego kandydata i pomogli w wyniesieniu skrajnie prawicowego konserwatysty Sharon Angle. Wygrał wygodnie wybory powszechne, chociaż wzrost popularności ruchu Tea Party doprowadził Republikanów do zwycięstwa w całym kraju.

Jednak ta sama determinacja i obojętność na krytykę doprowadziły do ​​ponownego wyboru kandydata na prezydenta Mitta Romneya w 2012 roku, dwa lata później, i bez dowodów, Mr. Romney zawstydził niektórych swoich współpracowników, twierdząc, że minęła dekada bez zapłaty. Podatek dochodowy.

Pan. Reid, były prezydent Donald J. Jeszcze bardziej gardził Trumpem, nazywając go „rasistą” i „łowcą seksu”, który zyskał na znaczeniu tylko dzięki odziedziczonemu szczęściu.

Urodzony w bogactwie, oczywiście, panie Był obcy Reedowi. Pod koniec życia – po wielkim sukcesie finansowym i politycznym oraz wychowaniu pięciorga dzieci, jeden z nich został wybrany urzędnikiem w Las Vegas – pokazał publiczności swoje zakurzone rodzinne miasto. Ale dopiero gdy zobaczył Alexa Haleya opowiadającego o swojej książce „Korzenie”, przypomniał sobie, że nie przestał się wstydzić swojej biednej przeszłości.

„Bądź dumny z tego, kim jesteś i nie możesz uciec od tego, kim jesteś” – powiedział. Reid powiedział w swoim pożegnalnym przemówieniu w Senacie, że z dumą powiedział wtedy, że „Harry Reid pochodzi z Churchlight”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *