HBO pracuje nad powieścią Gillian Flynn „Mroczne miejsca” w formie limitowanej serii

HBO pracuje nad limitowanym serialem opartym na powieści Gillian Flynn „Mroczne miejsca”. różnorodny Dowiedziałem się wyłącznie.

Flynn będzie współtwórcą, scenarzystą i współreżyserem projektu oraz właścicielem praw do powieści. Brett Johnson będzie także współreżyserem, współtwórcą i scenarzystą, a Gerin Gardner jest także uznawana za współtwórcę i scenarzystę. Theresa Kang i Caroline Garrity z Blue Marble Pictures będą producentami wykonawczymi wraz z Andreą Iervolino i Moniką Bacardi z Iervolino & Lady Bacardi Entertainment.

Dark Places ukazało się pierwotnie w 2009 roku. Oficjalny opis płyty brzmi:

„Libby Day miała siedem lat, kiedy jej matka i dwie siostry zostały zamordowane podczas słynnej „Devil Sacrifice of Kennakee w Kansas” w 1985 roku. Przeżyła i była świadkiem, jak jej nastoletni brat Ben był zabójcą. Dwadzieścia pięć lat później para „detektywi” prawdziwej kryminalnej matki i córki, lokalizują dorosłą Libby i żądają więcej szczegółów, wierząc, że Ben jest niewinny. Libby, która spędziła młodość pracując w talk show, ma nadzieję, że ponownie uda jej się zarobić na swojej tragicznej historii: ponownie nawiązuje kontakt z graczami tamtego wieczoru. I za opłatą informuje o swoich odkryciach. W miarę jak Libby prowadzi ją od podupadłych klubów ze striptizem w Missouri do porzuconych pułapek turystycznych w Oklahomie, niewyobrażalna prawda wychodzi na jaw, a Libby wraca tam, gdzie zaczęła – na ucieczka przed zabójcą.

Jeśli projekt dojdzie do skutku, będzie to najnowsza ekranizacja jednej z powieści Flynna. Wcześniej współpracowała z HBO przy limitowanym serialu „Ostre przedmioty” z Amy Adams w roli głównej i był nominowany do wielu nagród Emmy. Najbardziej znana to powieść Flynna „Zaginiona dziewczyna”, która doczekała się ekranizacji udanego filmu pod tym samym tytułem z Benem Affleckiem i Rosamund Pike w rolach głównych, a scenariusz napisał Flynn. Inne jej filmy ekranowe to „Utopia” Amazona i film fabularny „Wdowy”.

READ  Lynne Hardy, zwyciężczyni American Idol, aresztowana za szpiegowanie kobiety | Amerykański idol

Johnson i Gardner są małżeństwem od ponad 10 lat. Johnson był wcześniej współtwórcą nagrodzonego nagrodą Emmy serialu limitowanego dla stacji Showtime „Escape at Dannemora”, w którym Gardner pojawił się na ekranie. Johnson pisał także scenariusze do seriali takich jak „Ray Donovan”, „Mad Men” i limitowanej serii Hulu „Candy”. Gardner napisał kilka filmów krótkometrażowych, takich jak „Chowchilla” i „Blind on Blind”.

Flynn jest reprezentowany przez WME, Levine/Greenberg/Rostan Literary Agency, Blue Marble Management i Jackoway Austen Tyerman. Johnsona reprezentują UTA i Jorn Levin. Gardner jest reprezentowany przez Vanguard Management Group.

(Na zdjęciu od lewej do prawej: Gillian Flynn, Brett Johnson, Gerrin Gardner)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *