Nasdaq prowadzi Alphabet i Microsoft

„Suits” był najczęściej odtwarzanym tytułem w 2023 r., co oznacza, że ​​licencjonowane treści pozostaną na rynku.

Według zewnętrznego serwisu oceniającego Nielsenaserial USA Network oglądano w zeszłym roku przez prawie 58 miliardów minut, po spędzeniu 12 tygodni z rzędu na szczycie list oglądalności Nielsena.

Netflix (NFLX) nabył dramat w lipcu. Można go także przesyłać strumieniowo na platformie Peacock firmy Comcast (CMCSA).

Wydaje się, że odrodzenie się licencjonowanych treści zatoczyło wojnę w streamingu zatoczyła koło po tym, jak firmy wydały miliardy na tworzenie oryginalnych adresów IP, próbując wyeliminować konkurencję i przyciągnąć abonentów.

Chociaż Netflix z pewnością przewodzi temu oskarżeniu — firma niedawno ujawniła, że ​​45% wszystkich treści oglądanych w serwisie Netflix pochodzi z licencjonowanych tytułów w okresie od stycznia do czerwca 2023 r. — aktywnie wycofała licencjonowanie treści.

„Nasza duża baza abonentów i system rekomendacji [knew] „Aby pokazać „Suits” ludziom, którym najbardziej się podobał” – powiedział współzałożyciel Netflix, Ted Sarandos, podczas rozmowy telefonicznej z reporterami pod koniec zeszłego roku. „Nie sądzę, że koniecznie stanie się to na odwrót. Myślę, że możemy dodać wartość, udzielając licencji na treści. Nie jestem pewien, czy to będzie wzajemność”.

Disney (DIS) był jednym z konkurentów, który przyjął tę zmianę.

Serial ABC „Grey's Anatomy” stał się hitem w serwisie Netflix, a Disney nabył od BBC Studios w 2019 r. prawa do międzynarodowej transmisji strumieniowej „Bluey”, drugiego najczęściej oglądanego tytułu.

Jednak podobnie jak w przypadku odmowy Netfliksa udzielenia licencji na oryginalny serial, dyrektor generalny Disneya Bob Iger powiedział podczas ostatnich wyników firmy, że główne marki, takie jak Disney, Pixar, Marvel, Gwiezdne Wojny i wszystkie z nich, prawdopodobnie zostaną zakazane, ponieważ oferują „prawdziwą przewagę konkurencyjną”. ” To oni są „wyjątkowi” w firmie.

READ  Giełdy spadają, gdy urzędnicy wycofują się z zakładów łagodzących: Rynki się zamykają

Jednak analitycy opisali to myślenie jako miecz obosieczny, powołując się na wysokie zadłużenie i wyzwania dla rentowności strumieniowej.

Przeczytaj więcej tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *