W tym tygodniu rzeki atmosferyczne napłyną na zachodnie wybrzeże

Nie jedna, ale dwie rzeki atmosferyczne – wąskie smugi silnej tropikalnej wilgoci – zaleją zachodnie wybrzeże w ciągu następnych siedmiu dni, powodując niebezpieczne skutki i zakłócając podróżowanie. Ulewne deszcze, osunięcia ziemi, znaczne ilości śniegu w górach i silne wiatry – wszystko to pojawia się falami w tygodniu roboczym i w weekendy.

Zalecenia dotyczące wiatru z doliny Willamette w Oregonie w pobliżu Monterey w Kalifornii wskazują, że porywy wiatru osiągają prędkość 45 mil na godzinę lub większą. W tej strefie znajduje się kilka zegarków i ostrzeżeń o silnym wietrze, które mogą przewidywać porywy wiatru do 60 mil na godzinę.

Duża część tego samego obszaru jest objęta zegarami przeciwpowodziowymi. Obejmują północne dwie trzecie doliny i wybrzeża San Joaquin w Kalifornii. Oczekuje się typowych opadów wynoszących od 3 do 6 cali – mniej na obszarach nisko położonych i więcej na wyższych wysokościach – które mogą spowodować powodzie i płytkie osunięcia ziemi w niektórych obszarach.

„Będzie zwiększone ryzyko osuwisk skał i osuwisk na drogach” – ostrzegła National Weather Service. „Potoki i strumienie mogą wypływać ze swoich brzegów”.

Cała ta wilgoć zostanie zmniejszona Śnieg W Sierra Nevada poziom śniegu waha się od 7500 stóp do 5000 stóp lub mniej, gdy zimne powietrze opada do zlewni.

Służba pogodowa podała, że ​​w Sierra Ridge możliwe są wiatry o prędkości do 160 km/h: „Podróż będzie niezwykle trudna i niemożliwa”.

Najgorsza pogoda nadejdzie w środę i czwartek, ale od niedzieli do poniedziałku będzie napływać druga rzeka atmosferyczna. Może to podwoić sumę opadów i sprawić, że ziemia będzie jeszcze bardziej nasycona.

Nieubłagane deszcze zeszłej zimy i tego roku pomogły całkowicie wyeliminować suszę w Kalifornii. Według U.S. Drought Monitor, rok temu 99,36 procent stanu doświadczyło przynajmniej pewnego poziomu suszy. Obecnie tylko 3,45 procent Kalifornii jest „nienormalnie suche” – co oznacza najniższą kategorię suszy. Reszta jest sucha.

READ  Trump i prawicowi prawnicy byli częścią „kryminalnego spisku”, aby udaremnić wybory w 2020 r., oskarża panel z 6 stycznia

Pierwsza z dwóch rzek atmosferycznych zacznie dziś wieczorem wpływać na ląd w Oregonie i Waszyngtonie, a następnie od środy do czwartku będzie przemieszczać się wzdłuż wybrzeża. W dowolnym miejscu główne działanie rzeki atmosferycznej trwa od 12 do 18 godzin.

  • Czas: Skutki w południowym Oregonie od wtorku wieczorem do środy. W Północnej Kalifornii jest to wydarzenie odbywające się w środę; Fala sztormowa skupi się nad Bay Area od środy wieczorem do wczesnego czwartku rano. Następnie przez resztę czwartku przecina środkową i południową Kalifornię.
  • Opad deszczu: Łącznie od 3 do 6 cali w południowo-zachodnim Oregonie i od 4 do 8 cali w przybrzeżnej północnej Kalifornii. Ogólnie 3 do 5 cali dla północnej zatoki i 3 cale do oddania lub odebrania wokół obszaru zatoki. Od dwóch do trzech cali na pozostałej części wybrzeża aż do granicy z Meksykiem. Poniżej granicy śniegu w Sierra Nevada spadnie od 2 do 5 cali deszczu. W północnej dolinie San Joaquin grubość powinna wynosić od 2 do 3 cali, a w środkowej dolinie na południe od 1 do 2 cali.
  • Ilość opadów śniegu: Dla Sierra Nevada: od 12 do 24 cali powyżej 4000 stóp, 3 stopy lub więcej powyżej 7000 stóp. Całkowita suma śniegu nad Wielkim Basenem Nevady może sięgać kilku cali.
  • Powietrze: Wzdłuż wybrzeża, w środkowym i południowym Oregonie prędkość wynosi 60 mil na godzinę do północnej Kalifornii, 55 mil na godzinę na południe do Bay Area, a następnie 45 mil na godzinę na południe do San Diego. W głębi lądu w większej części Central Valley możliwe są porywy osiągające prędkość do 45 mil na godzinę.
  • Burze: W drugiej połowie czwartku, gdy napłynie chłodniejsze powietrze, w drugiej połowie czwartku możliwe będą burze. Burze mogą powodować powstawanie gradu wielkości grochu i izolowanej chmury lejowej.

Inny układ niskiego ciśnienia na północno-wschodnim Pacyfiku przyciągnie drugą warstwę tropikalnej wilgoci w kierunku wybrzeża, a większość skutków będzie występować od niedzieli do poniedziałku. Meteorolodzy nazywają go „ekspresem ananasowym”, ponieważ wilgoć pochodzi głównie z regionu środkowego Pacyfiku w pobliżu Hawajów.

READ  Ruskin twierdzi, że Clarence Thomas powinien ustąpić z administracji Trumpa

Szczegóły kolejnego wydarzenia Atmospheric River są wciąż niejasne (w końcu dzieli nas sześć dni), ale wiemy już kilka rzeczy:

  • Początkowo wydaje się, że jest to wydarzenie skupiające się na Kalifornii. Nabycie lub przeznaczenie rzeki atmosferycznej może mieć większy wpływ na Kalifornię w porównaniu z północno-zachodnim Pacyfikiem.
  • Opady deszczu mogą być duże. Jest to szczególnie prawdziwe w regionach południowych.
  • Wzdłuż wybrzeża ponownie możliwy będzie wiatr o prędkości od 45 do 55 mil na godzinę.
  • W Sierra Nevada może spaść od trzech do pięciu stóp śniegu.

Będziemy udoskonalać prognozy, gdy w nadchodzących dniach pojawi się więcej informacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *