W tym tygodniu rzeki atmosferyczne napłyną na zachodnie wybrzeże

Nie jedna, ale dwie rzeki atmosferyczne – wąskie smugi silnej tropikalnej wilgoci – zaleją zachodnie wybrzeże w ciągu następnych siedmiu dni, powodując niebezpieczne skutki i zakłócając podróżowanie. Ulewne deszcze, osunięcia ziemi, znaczne ilości śniegu w górach i silne wiatry – wszystko to pojawia się falami w tygodniu roboczym i w weekendy.

Zalecenia dotyczące wiatru z doliny Willamette w Oregonie w pobliżu Monterey w Kalifornii wskazują, że porywy wiatru osiągają prędkość 45 mil na godzinę lub większą. W tej strefie znajduje się kilka zegarków i ostrzeżeń o silnym wietrze, które mogą przewidywać porywy wiatru do 60 mil na godzinę.

Duża część tego samego obszaru jest objęta zegarami przeciwpowodziowymi. Obejmują północne dwie trzecie doliny i wybrzeża San Joaquin w Kalifornii. Oczekuje się typowych opadów wynoszących od 3 do 6 cali – mniej na obszarach nisko położonych i więcej na wyższych wysokościach – które mogą spowodować powodzie i płytkie osunięcia ziemi w niektórych obszarach.

„Będzie zwiększone ryzyko osuwisk skał i osuwisk na drogach” – ostrzegła National Weather Service. „Potoki i strumienie mogą wypływać ze swoich brzegów”.

Cała ta wilgoć zostanie zmniejszona Śnieg W Sierra Nevada poziom śniegu waha się od 7500 stóp do 5000 stóp lub mniej, gdy zimne powietrze opada do zlewni.

Służba pogodowa podała, że ​​w Sierra Ridge możliwe są wiatry o prędkości do 160 km/h: „Podróż będzie niezwykle trudna i niemożliwa”.

Najgorsza pogoda nadejdzie w środę i czwartek, ale od niedzieli do poniedziałku będzie napływać druga rzeka atmosferyczna. Może to podwoić sumę opadów i sprawić, że ziemia będzie jeszcze bardziej nasycona.

Nieubłagane deszcze zeszłej zimy i tego roku pomogły całkowicie wyeliminować suszę w Kalifornii. Według U.S. Drought Monitor, rok temu 99,36 procent stanu doświadczyło przynajmniej pewnego poziomu suszy. Obecnie tylko 3,45 procent Kalifornii jest „nienormalnie suche” – co oznacza najniższą kategorię suszy. Reszta jest sucha.

READ  Biden obala plan ekonomiczny Truss, mówi, że nie martwi się o siłę dolara

Pierwsza z dwóch rzek atmosferycznych zacznie dziś wieczorem wpływać na ląd w Oregonie i Waszyngtonie, a następnie od środy do czwartku będzie przemieszczać się wzdłuż wybrzeża. W dowolnym miejscu główne działanie rzeki atmosferycznej trwa od 12 do 18 godzin.

  • Czas: Skutki w południowym Oregonie od wtorku wieczorem do środy. W Północnej Kalifornii jest to wydarzenie odbywające się w środę; Fala sztormowa skupi się nad Bay Area od środy wieczorem do wczesnego czwartku rano. Następnie przez resztę czwartku przecina środkową i południową Kalifornię.
  • Opad deszczu: Łącznie od 3 do 6 cali w południowo-zachodnim Oregonie i od 4 do 8 cali w przybrzeżnej północnej Kalifornii. Ogólnie 3 do 5 cali dla północnej zatoki i 3 cale do oddania lub odebrania wokół obszaru zatoki. Od dwóch do trzech cali na pozostałej części wybrzeża aż do granicy z Meksykiem. Poniżej granicy śniegu w Sierra Nevada spadnie od 2 do 5 cali deszczu. W północnej dolinie San Joaquin grubość powinna wynosić od 2 do 3 cali, a w środkowej dolinie na południe od 1 do 2 cali.
  • Ilość opadów śniegu: Dla Sierra Nevada: od 12 do 24 cali powyżej 4000 stóp, 3 stopy lub więcej powyżej 7000 stóp. Całkowita suma śniegu nad Wielkim Basenem Nevady może sięgać kilku cali.
  • Powietrze: Wzdłuż wybrzeża, w środkowym i południowym Oregonie prędkość wynosi 60 mil na godzinę do północnej Kalifornii, 55 mil na godzinę na południe do Bay Area, a następnie 45 mil na godzinę na południe do San Diego. W głębi lądu w większej części Central Valley możliwe są porywy osiągające prędkość do 45 mil na godzinę.
  • Burze: W drugiej połowie czwartku, gdy napłynie chłodniejsze powietrze, w drugiej połowie czwartku możliwe będą burze. Burze mogą powodować powstawanie gradu wielkości grochu i izolowanej chmury lejowej.

Inny układ niskiego ciśnienia na północno-wschodnim Pacyfiku przyciągnie drugą warstwę tropikalnej wilgoci w kierunku wybrzeża, a większość skutków będzie występować od niedzieli do poniedziałku. Meteorolodzy nazywają go „ekspresem ananasowym”, ponieważ wilgoć pochodzi głównie z regionu środkowego Pacyfiku w pobliżu Hawajów.

READ  Huragan Ian: liczba ofiar śmiertelnych na Florydzie wzrasta do 67 Teraz niektóre społeczności są „niezidentyfikowane”.

Szczegóły kolejnego wydarzenia Atmospheric River są wciąż niejasne (w końcu dzieli nas sześć dni), ale wiemy już kilka rzeczy:

  • Początkowo wydaje się, że jest to wydarzenie skupiające się na Kalifornii. Nabycie lub przeznaczenie rzeki atmosferycznej może mieć większy wpływ na Kalifornię w porównaniu z północno-zachodnim Pacyfikiem.
  • Opady deszczu mogą być duże. Jest to szczególnie prawdziwe w regionach południowych.
  • Wzdłuż wybrzeża ponownie możliwy będzie wiatr o prędkości od 45 do 55 mil na godzinę.
  • W Sierra Nevada może spaść od trzech do pięciu stóp śniegu.

Będziemy udoskonalać prognozy, gdy w nadchodzących dniach pojawi się więcej informacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *