Hiszpańscy prokuratorzy domagają się 8 lat więzienia dla Shakiry w sprawie o oszustwa podatkowe

Prokuratorzy w Hiszpanii powiedzieli w piątek, że zwrócą się do sądu o skazanie kolumbijskiej gwiazdy pop Shakiry na osiem lat i dwa miesiące więzienia, jeśli zostanie skazana na spodziewanym procesie za rzekome oszustwa podatkowe.

Shakira, której pełne imię to Shakira Isabel Mebarak Ripoll, to Oskarżony o niepłacenie Hiszpański rząd opodatkował 14,5 miliona euro (15 milionów dolarów) w latach 2012-2014. Prokuratorzy powiedzieli, że będą również domagać się kary w wysokości 24 milionów euro (24 miliony dolarów).

Shakira
Piosenkarka Shakira uczestniczy w pokazie „Elvisa” podczas 75. dorocznego Festiwalu Filmowego w Cannes w Palais des Festivals 25 maja 2022 r. w Cannes we Francji.

Marek Piasecki/FilmMagic/Getty Images


Akt oskarżenia wyszczególnia sześć zarzutów przeciwko Shakirze. W tym tygodniu piosenkarka odrzuciła ugodę zaoferowaną przez prokuraturę, wybierając zamiast tego proces. Termin rozprawy nie został jeszcze wyznaczony.

Przedstawiciele agencji prasowych w Londynie powiedzieli w piątkowym oświadczeniu, że Shakira „zawsze współpracowała, przestrzega prawa i wykazywała nienaganne zachowanie jako osoba fizyczna i jako podatnik”. Pracownicy ds. reklamy oskarżyli hiszpański organ podatkowy o naruszenie jego praw.

Hiszpański zespół PR Shakiry powiedział na początku tego tygodnia, że ​​artystka zdeponowała kwotę, którą ma być jej winna, w tym 3 miliony euro odsetek.

Prokuratorzy z Barcelony twierdzili, że zdobywca nagrody Grammy spędzał ponad połowę każdego roku w latach 2012-2014 w Hiszpanii i powinien był płacić podatki w tym kraju.

Shakira ostatnio Skończył 11-letni związek Z gwiazdą Barcelony Gerardem Pique urodziła mu dwoje dzieci. Rodzina mieszkała w Barcelonie.

READ  Miliony kupują nowy bilet komunikacji miejskiej w całych Niemczech

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *