Huragan w Gaylord w stanie Michigan zabija jednego, powodując obrażenia i rozległe szkody

Symbol zastępczy, gdy ładowane są akcje artykułu

Silny huragan uderzył w miasto Gaylord w stanie Michigan, około 20 godzin na północ od Lansing, w piątkowe popołudnie. Powszechne uszkodzenia, Śmierć I 23 obrażenia, według policji stanu Michigan.

Twister został zburzony w biznesowej dzielnicy Gaylord, gdzie zdjęcia w mediach społecznościowych przedstawiały przycięte dachy, rozpadające się znaki oraz porozrzucane przewody elektryczne i gruz. Associated Press poinformowała Wydarzenie trwało niecałe pięć minut.

Filia ABC / NBC w Traverse City Pokazał wideo Ponad 75 huraganów przemieszcza się między stanami w najbardziej ruchliwej części miasta. Film z drona został opublikowany w mediach społecznościowych Mobil pokazywał domy ułożone jeden na drugim i poprzecinane drzewami po drugiej stronie ulicy. Pokazano zdjęcie Domy uderzają w fundamenty.

„Moje serce kieruję do rodzin i małych firm dotkniętych huraganem i trudnymi warunkami pogodowymi w Gaylord” – powiedziała gubernator stanu Michigan Gretchen Witmer (D). Czy napisał to na Twitterze. „Dla całej społeczności Gaylord – Michigan jest z wami. Zrobimy to, co konieczne, aby odbudować.

Miasto wprowadziło godzinę policyjną o godzinie 19:00 i poprosiło mieszkańców o pozostanie w okolicy.

Twister rozdarł brelok o 15:45 czasu wschodniego. O 15:38, kiedy tornado znajdowała się w odległości dziewięciu mil, National Weather Service wydała ostrzeżenie o huraganie dla tego obszaru. Gdy przeniósł się do Gaylord, służba meteorologiczna ostrzegła przed „potwierdzonym dużym i bardzo niebezpiecznym huraganem”. Wezwał mieszkańców do ochrony. „To szczególnie niebezpieczna sytuacja” – głosiło ostrzeżenie.

Przed burzą służby meteorologiczne ostrzegały przed możliwym „jednym lub dwoma huraganami” w północnej części Michigan, które rozpoczną się o 13:55 z silnymi burzami z piorunami.

W całym kraju huragan wiał z silnym mrozem. To samo z góry spowodowane Temperatury w Denver spadną poniżej 50 stopni Za 24 godziny. Czwartek po południu, tam 86 stopni; W piątek po południu było 33 stopnie i opady śniegu.

READ  Lisa Loring, aktorka, która grała oryginalnego Wednesdaya Addamsa, zmarła w wieku 64 lat

Wyjątkowo gorące powietrze wezbrało z przodu, mianowicie Gotowy do pobicia wielu rekordów na wschodnim wybrzeżu w sobotęTemperatura może wzrosnąć do prawie 100 stopni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *