IDF twierdzi, że podczas wojny Izrael-Hamas w Gazie zginęło 24 izraelskich żołnierzy

TEL AVIV – Izraelskie Siły Obronne poinformowały we wtorek, że 21 rezerwistów zginęło, gdy bojownicy Hamasu rzucili granatami o napędzie rakietowym w izraelską misję wojskową przygotowującą się do wyburzenia budynku, co było najbardziej śmiercionośnym atakiem Izraela w ofensywie w Gazie.

Rzecznik izraelskiej armii, kontradmirał. Daniel Hagari powiedział w telewizji Raport Pocisk RPG trafił w czołg i najwyraźniej podłożył izraelską amunicję w dwupiętrowym budynku. W poniedziałek w ciężkich walkach zginęło także trzech kolejnych żołnierzy.

IDF pracuje nad ustanowieniem Zniszczenie tamtejszych budynków wpisuje się w wysiłki mające na celu ochronę 600-metrowej strefy buforowej wzdłuż granicy i społeczności izraelskich po drugiej stronie granicy, dodał Hagari. Obecny konflikt rozpoczął się po tym, jak Hamas zaatakował społeczności w południowym Izraelu, zabijając co najmniej 1200 osób i biorąc 253 zakładników. 7 października.

Izrael nasila atak Khana Younisa; Ciśnienie wzrasta w przypadku roztworu dwufazowego

Premier Izraela Benjamin Netanjahu powiedział we wtorek we wtorkowym oświadczeniu, że IDF wszczęło dochodzenie w sprawie incydentu.

„Musimy wyciągnąć niezbędne wnioski i zrobić wszystko, aby chronić życie naszych żołnierzy” – powiedział. „W imieniu naszych bohaterów i własnego życia nie przestaniemy walczyć, dopóki nie osiągniemy całkowitego zwycięstwa”.

Według najnowszych ofiar liczba izraelskich żołnierzy zabitych od rozpoczęcia operacji naziemnej wynosi 217. Według Departamentu Stanu USA w konflikcie zginęło 21 Amerykanów służących w IDF.

„To wojna, która zadecyduje o przyszłości Izraela na dziesięciolecia” – oznajmił we wtorek minister obrony Yoav Gallant w poście w mediach społecznościowych. „Upadek naszych myśliwców jest koniecznością dla osiągnięcia celów wojny”.

W ostatnich tygodniach Izrael stopniowo wycofywał część sił z północnej Gazy, twierdząc, że następna faza wojny będzie obejmować bardziej ukierunkowane ataki i zabójstwa niż masowa kampania, która zdewastowała większą część północy.

READ  Ukraina zwalnia kluczowych urzędników za zwalczanie korupcji

Jednak walki nadal trwają, szczególnie na obszarach centralnych i południowych, a także wokół miasta Khan Younis, w pobliżu Rafah na granicy z Gazą i Egiptem, gdzie schroniło się ponad milion Palestyńczyków.

Izrael ogłosił we wtorek, że jego siły lądowe okrążyły Khan Younis na południu i zabiły dziesiątki palestyńskich bojowników wraz z siłami powietrznymi. Uważa się, że miasto jest domem szefa wojskowego Hamasu Yehii Shinwara i jest głównym przedmiotem toczącej się bitwy IDF, która ma potrwać kilka tygodni.

IDF zaleciło mieszkańcom ewakuację kilku obszarów Khan Yunis, w tym centrum miasta, w późny poniedziałek.

Kim jest przywódca Hamasu Yehia Shinwar? Enforcer do 7 października jako mózg.

Raed al-Nams, rzecznik Palestyńskiego Czerwonego Krzyża w Gazie, powiedział: „Sytuacja w Khan Younis była jak dotąd bardzo trudna. Wjazd i wyjazd jest zasadniczo zabroniony.

Według analizy „Washington Post” w izraelskiej kampanii w Gazie, według Ministerstwa Zdrowia Gazy, zginęło ponad 25 000 Palestyńczyków w jednej z najbardziej niszczycielskich wojen w tym stuleciu, toczonej przez ponad 100 dni. Ministerstwo nie rozróżnia bojowników i cywilów.

Według komunikatu wojskowego z tego miesiąca Izrael stacjonował w enklawie co najmniej trzy brygady wraz z dodatkowymi siłami specjalnymi. Rzecznik Hagari powiedział jednak we wtorek, że „na wszystkich teatrach działań wojennych wymagane będą większe rezerwacje”.

Powiedział, że przyszła strategia wojskowa obejmuje „uwolnienie rezerw i skupienie się na operacjach”.

„Musimy ponownie rozmieścić rezerwistów i odtworzyć wszystkie teatry działań wojennych na południu i północy” – powiedział. Dodał, że Izrael ma jeszcze jeden obowiązek pozwolić niektórym z setek tysięcy osób wymienionych od czasu ataków Hamasu z 7 października na powrót do rodzin, pracy i studiów.

Hazem Balusha w Ammanie w Jordanii i Lear Soroka w Tel Awiwie wnieśli swój wkład w powstanie tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *