Igrzyska Olimpijskie na żywo: liczba medali, wyniki w łyżwiarstwie figurowym i deblu

kredyt…Doug Mills/The New York Times

Belg Bart Swings, srebrny medalista masowego startu mężczyzn w łyżwiarstwie szybkim cztery lata temu, zmierzył czas dokładnie w sobotę i zdobył złoty medal w Pekinie.

Chung Jae-won z Korei Południowej wygrał wyścig sprinterski trzech łyżwiarzy i zdobył srebrny medal. Kolega z drużyny Lee Seung-hun, zdobywca tytułu olimpijskiego, zdobył brąz.

Joey Mantia, 36-letni Amerykanin, który miał walczyć o złoty medal, przeoczył w finale brąz, ale potem powiedział, że błąd Lee kosztował go szansę na podium.

– Nie wiem, jak się czuć – powiedziała Mantia. „Mam nadzieję, że w końcu coś zrobią z tym telefonem. Czułem się, jakbym został oszukany. Może jestem stronniczy, ale czułem, że jego ręka była na moim ramieniu, ciągnąc mnie do tyłu. Z tego, co widzę z powtórki, moje stopa była przed nim, a potem jego stopa znalazła się przed moją. Jak to się stało? „Więc jeśli to wykorzystasz?”

Jednak żaden wyrok nie został wydany, a Lee stanął obok Swingsa i Chunga, aby odebrać swój medal. Oba zostały oficjalnie przyznane w tym samym czasie.

Belgia

KOR . flaga

Korea Południowa

KOR . flaga

Złoty medal był pierwszym belgijskim medalem na Zimowych Igrzyskach od 74 lat.

Łyżwiarstwo szybkie na długim torze może być trochę skromne, jeśli chodzi o Dłuższe wyścigi. W tych wydarzeniach sportowcy chodzą po lodowiskach, trzymając ręce za plecami, ścigając się tylko z czasem.

Impreza ze startem masowym, która zadebiutowała na Igrzyskach Olimpijskich 2018, bardzo odświeża sytuację. W wyścigu na mniej więcej cztery mile 20 lub więcej łyżwiarzy znajduje się na lodzie w tym samym czasie, przygotowując się do rysowania i szermierki w celu uzyskania pozycji. Zostań na szlaku? Nie w masowym starcie.

READ  Harmonogram 49ers 2022 wydany: Harmonogram jest ustawiony na sukces na początku sezonu

tak ciężko Miłośnicy jazdy na łyżwach szybkich Przyznaje, że masowy start jest bardziej ekscytujący niż tradycyjne wyścigi sportowe. „Robię długi bieg od około sześciu lat i uwielbiam ten sport, ale czasami trudno go oglądać” – powiedział Mantia w 2018 roku.

Mantia, która jest częścią amerykańskiego zespołu pościgowego to Zdobył brązowy medal We wtorek zacząłem jazdę na łyżwach, sport, w którym prawie każdy wyścig ma start grupowy. Wiedział, że w Swings zmierzy się z groźnym przeciwnikiem, który również miał za sobą długą i imponującą karierę w łyżwiarstwie. Ale na ostatnim zdjęciu oczekiwano, że Mantilla, szybszy biegacz z dwóch mężczyzn, będzie miał przewagę.

Zamiast tego Lee uderzył go czymś, co wydawało się mieć mniej niż cal.

Holenderka Erin Schouten wygrała wyścig kobiet i zdobyła swój trzeci złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie, goniąc w finale Kanadyjkę Evanni Blondin.

Scott wrzasnął, gdy przekroczyła linię.

„Ponieważ pozostało tylko 500 metrów, myślałem, że to zwolni. Teraz muszę podróżować szybciej” – powiedział Scotten. „Zrobiłem co w mojej mocy i pomyślałem, że jeśli są szybsze, to są szybsze.

„Kiedy wyszedłem z ostatniego zakrętu, czułem się, jakbym miał większą prędkość niż Ivani. Właśnie przeleciałem nad tą linią mety.”

Jej złoty medal w finałowych zawodach w łyżwiarstwie szybkim był idealnym punktem wyjścia: jej zwycięstwo na 3000 m przyniosło jej pierwsze zawody w łyżwiarstwie szybkim na Igrzyskach Olimpijskich. Wygrała również na dystansie 5000 metrów.