Indeksy S&P 500 i Dow Jones notują rekordowe poziomy w związku z ciągłymi wzrostami cen akcji

W Dolinie Krzemowej trwa zaciskanie pasa.

Alphabet (GOOG, GOOGL) ogłosił w poniedziałek, że dokona cięć w swoim dziale X, który inwestuje w projekty księżycowe, podał Bloomberg.

Bloomberg podał, że firma dokona „dziesiątek cięć” w jednostce, skupiając się głównie na personelu pomocniczym, co sugeruje, że technologiczny gigant nadal ma apetyt na szukanie rozwiązań problemów poza jego zwykłymi obszarami (czytaj: obszary zarabiania pieniędzy). wyszukiwania i reklamy cyfrowej.

Jednak w otrzymanym przez firmę e-mailu do pracowników Astro Teller, który kieruje X, napisał, że firma „rozszerza nasze podejście, koncentrując się na tworzeniu większej liczby przedsięwzięć w formie niezależnych firm finansowanych kapitałem rynkowym”.

„Dokonamy tego, otwierając nasz zakres na współpracę z szerszą bazą partnerów przemysłowych i finansowych oraz nadal koncentrując się na szczupłych zespołach i efektywności kapitału” – dodał Taylor.

Co wyróżnia nas z dwóch aspektów.

Pierwsza to przyznanie się przez jednego z liderów Alphabetu, że warunki, na jakich technologiczny gigant zgodził się na te inwestycje, zawierały niewiele kryteriów ekonomicznych. W swoim ostatnim kwartale alfabet „Inne zakłady” Sektor poniósł stratę operacyjną O wartości 1,2 miliarda dolarów.

Teraz firma ma prawo dokonać tych inwestycji. Przecież strat nie ukrywa się przed akcjonariuszami i można postawić tezę, że pionierski duch firmy – założonej bardziej jako przedsiębiorstwo naukowe niż w celu zarabiania pieniędzy – zostaje zachowany poprzez niemal celową utratę pieniędzy. Wydaje się jednak, że w Alphabet ten rachunek uległ zmianie, ponieważ firma koncentruje się bardziej na sztucznej inteligencji, a dążenie do obniżania kosztów w całej Dolinie zapewnia firmie możliwość cięć w innych obszarach.

Drugą godną uwagi częścią tej nowości jest Jak Alphabet planuje w dalszym ciągu kontrolować koszty w tej jednostce.

Firma zasadniczo zleca tę dyscyplinę inwestorom zewnętrznym, którzy chcą uzyskać zwrot wykraczający poza korzyści kulturowe ze swoich inwestycji. Na koniec ostatniego kwartału Alphabet zatrudniał 182 tys. osób.

READ  Zarządzający funduszami oskarżają Allianz o zapłacenie 6 miliardów dolarów w sprawie oszustwa w USA

Zespoły kierownicze mogą powiedzieć wszystko, co właściwe i wdrożyć odpowiednie najlepsze praktyki w celu zwiększenia wydajności itp. itp. Jednak w organizacji wielkości Fort Lauderdale trudno będzie obrać nowy kierunek, niezależnie od tego, jak mocny będzie ten kierunek.

I mimo że

Co nie powinno być zaskoczeniem. W końcu kultura była jednym z powodów, dla których X w ogóle istniał.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *