Indiana Fever wybiera Kaitlyn Clark z numerem 1 ze stanu Iowa w drafcie WNBA 2024

NOWY JORK — Caitlin Clark oficjalnie przeszła na zawodowstwo.

Clark, bijąca rekordy twarz kobiecej koszykówki w college'u, została wybrana z numerem 1 w klasyfikacji generalnej przez Indiana Fever w drafcie do WNBA 2024 w poniedziałkowy wieczór w Brooklyn Academy of Music.

„Byłem trochę zdenerwowany przed selekcją” – powiedział ze śmiechem Clark podczas wywiadu z Holly Rowe z ESPN. „Marzyłam o tej chwili, odkąd byłam w drugiej klasie. Wymagała ona dużo ciężkiej pracy, wielu wzlotów i upadków, ale przede wszystkim próby jej ogarnięcia”.

Los Angeles wybrało Camerona Brinka z Uniwersytetu Stanforda jako kandydata nr 2. Pozostanie w Kalifornii i da Sparks dwukierunkowego gracza. Ten płodny strzelec został także wybrany Defensywnym Graczem Roku Naismith. Sparks musieli zastąpić zawodnika franczyzy Nnekę Ogwumike, który wyjechał do Seattle w ramach wolnej agencji.

Brink jest trzecim zawodnikiem ze Stanford, który znalazł się w pierwszej dwójce draftu WNBA, dołączając do Cheneya i Nneki Ogwumike. Jedyną uczelnią, która ma ich więcej, jest UConn.

Chicago miało trzeci wybór, dzięki któremu Sky wybrało Camilę Cardoso z Karoliny Południowej, MVP Final Four w 2024 r., która w sezonie 2023–2024 Cardoso osiągała 59,4% procent celnych rzutów z gry, przewodziła SEC i zajmowała w sumie 15. miejsce w Dywizji I. W ciągu ostatnich 10 sezonów w Karolinie Południowej w pierwszej rundzie wybrano 11 graczy, co stanowi drugi wynik w historii draftu za UConn. . .

The Sparks wrócili na czwarte miejsce i wybrali Rekię Jackson z Tennessee, która była jednym z pięciu graczy SEC, którzy w ciągu ostatnich 25 lat zdobywali średnio co najmniej 20 punktów i 5 zbiórek w wielu sezonach. Jackson jest jednym z dwóch zawodników Tennessee, którzy zdobyli 30 punktów i 10 zbiórek w meczu turnieju NCAA, drugim jest Candace Parker, która również rozpoczęła karierę w drużynie Sparks.

READ  Piątkowe play-offy NBA na wynos: Pacers pokonał Knicks. Nuggets pokonują Timberwolves

Gwardzista stanu Ohio Jesse Sheldon zajął 5. miejsce w drużynie Dallas Wings, a Washington Mystics zajął 6. miejsce Aaliyah Edwards z UConn. Edwards ustanowił rekordy swojej kariery zarówno pod względem punktacji (17,6 PPG), jak i zbiórek (9,2 PPG) w sezonie 2023–2024.

Następnie The Sky awansowało na 7. miejsce, aby wybrać gwiazdę LSU Angela Reese, czwartego najwybitniejszego gracza podczas mistrzostw LSU w 2023 r. Reese zanotował 61 double-double w ciągu ostatnich dwóch sezonów, najwięcej w Dywizji I i LSU. w historii, wyprzedzając jedynie Sylvię Fowles.

„Jestem podekscytowany możliwością gry z Camilą — gram przeciwko niej od czasów liceum” – powiedział Reese, który był najwyższym wyborem LSU od czasu Fowlesa w 2008 r. (drugie miejsce w klasyfikacji generalnej).

Alyssa Bailey z Utah została wybrana przez Minnesota Lynx jako ósma w drafcie. Bailey przez ostatnie dwa sezony notował średnio 21,1 punktu, zajmując czwarte miejsce w I lidze, za Clarkiem (29,7), Tanyą Latson (21,3) i Makenną Hofschild (21,3).

Dziewiątym wyborem The Wings wybrali Carlę Laite z Francji. Leila Lacan, również z Francji, udaje się do Connecticut Sun pod numerem 10.

Clark, mierzący 180 cm obrońca pochodzący z West Des Moines w stanie Iowa, wchodzi do ligi jako najlepszy na świecie. Clark, dwukrotna Narodowa Graczka Roku, zakończyła karierę na uczelni z 3951 punktami, najwięcej w historii Iowa Dywizji Kobiet i Mężczyzn, popychając drużynę Iowa Hawkeyes do kolejnych występów w meczach o tytuł mistrza kraju, co było pierwszym w historii programu . .

READ  Wynik Phillies vs Padres: Philadelphia Jakes dla Homers, zablokuj logo Premier League po powrocie Crazy Game 4

Jej charakterystyczne trafienia za trzy punkty, asysty i ofensywna siła ognia (w seniorskiej drużynie zdobywała średnio 31,6 punktu na mecz i 28,4 punktu w karierze) przyciągały tłumy w Iowa City i na stadionach, niszcząc jednocześnie oglądalność telewizji w kilku miastach. Po drodze sieci telewizyjne i platformy streamingowe.

Ma własne pudełko płatków śniadaniowych, reklamy State Farm, a w ubiegły weekend wystąpiła jako ona sama w „Saturday Night Live”. Teraz czeka ją największe wyzwanie i największa szansa.

„Zasłużyła na to i dlatego jestem z niej taki dumny” – Clark powiedział Rowe.

The Fever nie pojawiali się w play-offach od 2016 roku, czyli ostatniego sezonu legendarnej drużyny Tamika Catchings. Jednak odkąd Clark dołączył do zeszłorocznego gracza nr 1 w bostońskiej drużynie Aaliyah, wydaje się, że połączenie sił pokoleniowych zmieni losy serii – a być może i całej ligi – na nadchodzące lata.

Stan Indiana, zdobywca tytułu WNBA w 2012 r., odnotował regres od czasu przejścia na emeryturę Catchingsa, odnotowując najgorszy odsetek zwycięstw w lidze od początku sezonu 2017, pomimo wybierania na loterii w każdym z siedmiu ostatnich draftów. Czterech z tej siódemki nie jest już w zespole.

Oznaki postępu pojawiły się w zeszłym sezonie, kiedy Boston, drużyna numer 1 w historii drużyny, wygrała 13 meczów, najwięcej od czasu przejścia na emeryturę Catchingsa. Biorąc pod uwagę obecność Clarka w drużynie, wydaje się, że franczyza jest w zasięgu ręki, aby przerwać najdłuższą obecnie passę nie dostania się do play-offów w lidze.

READ  Rangers poznali Carlosa Rodona po podpisaniu kontraktu z Jacobem DeGromem

Clark, jedyna zawodniczka I ligi, która zdobyła ponad 3000 punktów i 1000 asyst, będzie miała w Bostonie dwa podobne, ale elitarne młode cele, panującą Debiutantkę Roku i Nalyssę Smith, wybraną na loterii w 2022 r., która wypracowała silną chemię z Moniką Cinano i Hannah Stolke z Iowa, relacje, które ona, Boston i Smith mogli nawiązać w Indianapolis, ekscytują perspektywy fanów Fever.

„Organizacja ma jednego z najlepszych graczy pocztowych na całym świecie. Oczy mi się rozjaśniają” – powiedział Clark.

Clark będzie także dzielić pole obrony z dwoma weteranami Kelseyem Mitchellem, numerem 4 na liście najlepszych strzelców NCAA Division I i czołowym strzelcem trzech punktów w lidze w zeszłym sezonie, a także powracającą obrończynią Eriką Wheeler.

ESPN Statistics & Information oraz Associated Press wniosły wkład do tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *