Inwestorzy BuzzFeed zmusili dyrektora generalnego Jonaha Perettiego do zamknięcia redakcji

Założyciel i dyrektor generalny BuzzFeed Jonah Peretti

Manuel Blondeau | AOP.Press/Corbis | Obrazy Getty

Kanał Buzz Firma ogłosiła we wtorek, że likwiduje przynoszącą straty organizację informacyjną, wśród tego, co ludzie znający tę sprawę określają jako szersze obawy inwestorów, że podział obciąża firmę.

Kilku głównych udziałowców wezwało dyrektora generalnego BuzzFeed, Jonah Peretti, do zamknięcia całej operacji informacyjnej, powiedzieli ludzie, którzy prosili o nie ujawnianie swoich nazwisk, ponieważ dyskusje były prywatne. BuzzFeed odmówił komentarza.

Dwie osoby powiedziały, że BuzzFeed News, który jest częścią jego działu treści, zatrudnia około 100 pracowników i traci rocznie prawie 10 milionów dolarów. Firma, która posiada również dział reklamy i handlu, powiedział wtorek Całoroczne przychody z treści wzrosły o 9% w 2021 r., do 130 mln USD.

Jeden z udziałowców powiedział CNBC, że zamknięcie redakcji może zwiększyć kapitalizację rynkową akcji zagrożonych o 300 milionów dolarów. Firma zajmująca się mediami cyfrowymi weszła na giełdę w grudniu za pośrednictwem spółki akwizycyjnej specjalnego przeznaczenia. Akcje natychmiast spadły o prawie 40% w pierwszym tygodniu handlu i nigdy nie powróciły.

Akcje BuzzFeed prawie wahały się we wtorek, po tym, jak firma ogłosiła zarobki i ta historia została opublikowana.

Peretti od lat jest szczerym orędownikiem znaczenia BuzzFeed News, Opisał to jako „dobre dla świata, dobre dla biznesu i dobre dla kultury naszej firmy”. Newsroom organizacji zdobył wiele nagród, w tym Nagroda Pulitzera A Nagroda im. George’a Polka.

„Dzisiaj rano ogłosiliśmy plany przyspieszenia rentowności BuzzFeed News, w tym zmiany przywództwa, dodanie dedykowanej grupy ds. rozwoju biznesu i planowane zmniejszenie siły” – powiedział we wtorek Peretti. „Będziemy priorytetowo traktować inwestycje związane z informowaniem o dzisiejszych najważniejszych wiadomościach, kulturze i rozrywce, celebrytach i życiu online”.

Czytaj więcej: BuzzFeed mówi, że ludzie spędzają mniej czasu na Facebooku

READ  Wycena Anheuser-Busch spadła o 5 miliardów dolarów w wyniku kontrowersji związanych z Dylanem Mulvaney Bud Light

Firma zaoferowała dobrowolne wykupy mniej niż 30 pracownikom, jak twierdzi osoba zaznajomiona ze sprawą, która poprosiła o zachowanie anonimowości, ponieważ decyzja jest prywatna. Przejęcie jest dostępne tylko dla dziennikarzy i redaktorów, którzy zajmują się dochodzeniami, nierównościami, polityką lub nauką i pracują dla firmy od ponad roku. BuzzFeed planuje utworzyć plik Propozycja zakupu NewGuild z Nowego Jorku dotycząca jej pracowników z USA.

Zamiast zamykać BuzzFeed News, Peretti stara się, aby dywizja była rentowna. Ma gotowy szablon: podjął decyzję 70 pracowników HuffPost zostało zwolnionych w zeszłym roku po Przejęcie firmy od Verizon Media.

„Chociaż BuzzFeed jest dochodową firmą, nie mamy środków na pokrycie strat przez kolejne dwa lata” – powiedział wtedy Peretti. „Najbardziej odpowiedzialną rzeczą, jaką możemy zrobić, jest zarządzanie naszymi kosztami i upewnienie się, że BuzzFeed – i HuffPost – są przygotowane do długoterminowego dobrobytu. Dlatego podjęliśmy trudną decyzję o restrukturyzacji HuffPost, aby szybciej osiągnąć rentowność. Naszym celem jest, aby HuffPost zerwać remis w tym roku”.

HuffPost jest teraz opłacalny, zdaniem osoby zaznajomionej z organizacją.

Redaktor naczelny odchodzi

Przed zwolnieniami redaktor naczelny BuzzFeed News, Mark Shoves, powiedział dziś pracownikom, że odchodzi z firmy. Samantha Heng, redaktor naczelny ds. strategii w BuzzFeed News, będzie tymczasowo prowadzić newsroom.

Zastępca redaktora naczelnego Tom Namako i Ariel Kaminer, redaktor naczelny działu dochodzeń. Oni też rezygnują. Namako Dołącz do cyfrowej operacji NBC News jako redaktor wykonawczy.

W swoim rachunku zysków i strat za czwarty kwartał Buzzfeed stwierdził, że przychody kwartalne wzrosły o 18% rok do roku do 146 milionów dolarów. Zyski wzrosły do ​​41,6 miliona dolarów, o 29% więcej niż w tym samym okresie poprzedniego roku.

Przychody całoroczne wzrosły o 24% rok do roku do 398 mln USD. Dochód netto podwoił się w stosunku do ubiegłego roku do 25,9 miliona dolarów.

OBEJRZYJ: Dlaczego BuzzFeed ma tyle wzlotów i upadków teraz, gdy został opublikowany przez SPAC

Ujawnienie: NBC i CNBC to dwa oddziały NBCUniversal.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *