iOS 16.5 łamie kompatybilność z kluczem Apple Lightning na USB 3

W czwartek firma Apple udostępniła publicznie system iOS 16.5 z nowymi opcjami tapet, aktualizacjami Apple News i nie tylko. Jak się okazuje, ta aktualizacja łamie też kompatybilność z Apple Przejściówka ze złącza Lightning na złącze USB 3 do aparatu Rozszerzenie dla użytkowników iPhone’a i iPada.

Ten klucz sprzętowy łączy się z iPhonem lub iPadem przez Lightning i ma wbudowany port USB-A, za pomocą którego można podłączyć mnóstwo akcesoriów do iPhone’a lub iPada. Jest też wbudowany port Lightning do ładowania iPhone’a lub iPada. Według użytkowników, którzy polegają na tym akcesorium, iOS 16.5 łamie kompatybilność z tymi dwoma portami.

w postach w Fora wsparcia AppleI redditi Plotki o Macu foraUżytkownicy twierdzą, że porty Lightning i USB-A tego akcesorium stały się bezużyteczne po aktualizacji do iOS 16.5. Port Lightning nie przekazuje zasilania do ładowania iPhone’a i iPada. Podłączenie akcesorium do adaptera przez USB-A powoduje wyświetlenie komunikatu o błędzie informującego, że adapter wymaga zbyt dużej mocy do działania.

Podczas gdy Apple klasyfikuje to jako „akcesorium adaptera do aparatu”, użytkownicy iPhone’a i iPada faktycznie polegają na nim, aby podłączyć szereg produktów USB-A do swoich urządzeń. Obejmuje to takie rzeczy, jak adaptery Ethernet, cyfrowe adaptery audio i inne.

Jeden z użytkowników, których to dotyczy, wyjaśnia:

iPhone 13 Pro Max tutaj ma ten sam problem. Używam oficjalnej przejściówki Apple Lightning na USB 3 Camera Adapter od miesięcy, aby bezstratnie przesyłać Apple Music do przetwornika cyfrowo-analogowego i działało to bezbłędnie, jednocześnie ładując mój telefon. Jak tylko dziś rano zaktualizowałem do iOS 16.5, adapter nie tylko w ogóle nie łączy się z przetwornikiem cyfrowo-analogowym, ale także nie ładuje mojego telefonu. Kiedy testuję połączenie iPada z wcześniejszą wersją systemu operacyjnego, łączy się i ładuje dobrze.

To musi być problem w iOS 16.5 i mam nadzieję, że zostanie szybko naprawiony – bardzo źle wygląda oficjalne akcesorium Apple, które przestaje działać w wyniku stopniowej aktualizacji iOS.

Wsparcie Apple nie było w stanie pomóc klientom, których dotyczy problem. Problem prawdopodobnie jest związany z oprogramowaniem, ponieważ jest związany z wersją iOS 16.5. Oznacza to, że Apple prawdopodobnie wyda iOS 16.5.1 w najbliższej przyszłości, aby poprawić kompatybilność z akcesorium Lightning to USB 3 Camera Adapter Adapter.

READ  Nowa duża aktualizacja dla Starfield poprawi grafikę, naprawi wielozadaniowość i nie tylko

Podążaj za okazją: ŚwiergotI InstagramI mastodont

FTC: Używamy linków partnerskich, aby zarabiać. więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *