Biden każe reporterowi „zamknąć się”, podczas gdy on próbuje rozwiać obawy związane z granicami zadłużenia w G7

Aktualności

20 maja 2023 | 14:09

Zirytowany prezydent Biden powiedział reporterowi, aby „zamknął się” w sobotę, próbując uspokoić obawy sojuszników, że niepowodzenie Białego Domu w osiągnięciu porozumienia w sprawie redukcji zadłużenia może pogrążyć Stany Zjednoczone i świat w kryzysie gospodarczym.

„Nadal uważam, że uda nam się uniknąć niewypłacalności i zrobimy coś przyzwoitego” – powiedział Biden mediom podczas dwustronnego spotkania z premierem Australii Anthonym Albanese podczas szczytu gospodarczego G7 w Hiroszimie. , Japonia.

„To – to odbywa się etapami” – powiedział o negocjacjach między Republikanami Izby Reprezentantów a Białym Domem – kilka godzin po tym, jak piątkowe rozmowy gwałtownie się załamały, niwecząc nadzieje na płynne rozwiązanie impasu budżetowego.

Ale Biden pękł, gdy australijski reporter próbował wtrącić się do zapytania.

— Zamknij się, dobrze? Zbeształ go, zanim przystąpił do chaotycznego wyjaśnienia procesu zawierania transakcji.

„Byłem wcześniej zaangażowany w te negocjacje” – powiedział Biden.

„To, co się stało, to to, że pierwsze spotkania nie były tak postępowe. Drugie było. Trzecie było. A potem dzieje się tak, że przewoźnicy wracają do zasad i mówią: „Oto, co myślimy”. A potem ludzie tworzą nowe roszczenia.”


Biden uczestniczył w spotkaniu jeden na jednego z premierem Australii Anthonym Albanese podczas szczytu gospodarczego G7 w Hiroszimie w Japonii.
CSPAN

Tymczasem w Waszyngtonie negocjatorzy utknęli w martwym punkcie, nie planując kontynuowania rozmów w sobotę. Według Punchbowl News.

Biden i przewodniczący Izby Reprezentantów Kevin McCarthy mają zaledwie kilka dni na zawarcie umowy w sprawie podniesienia pułapu zadłużenia – limitu zadłużenia rządu określonego przez Kongres – przed potencjalnie katastrofalnymi konsekwencjami niewypłacalności długu.

Ministerstwo Skarbu ostrzegło, że zabraknie mu pieniędzy na spłatę zaciągniętego długu – obecnie wynoszącego 31 bilionów dolarów – 1 czerwca.

READ  Aktualizacje Covid Live: Hongkong mija 1 milion przypadków, gdy liczba zgonów rośnie

Biden i przewodniczący Izby Reprezentantów Kevin McCarthy mają tylko dni na zawarcie porozumienia w sprawie podniesienia pułapu zadłużenia.
AP

Republikanie w Izbie Reprezentantów w zeszłym miesiącu przyjęli ustawę, która pozwoliłaby na pożyczenie kolejnych 1,5 biliona dolarów – w zamian za połączenie cięć wydatków i 10-letniego limitu wzrostu budżetu federalnego.

Doradca ds. Bezpieczeństwa narodowego Jake Sullivan przyznał, że spór o zadłużenie USA był „tematem zainteresowania” na spotkaniach prezydenta na szczycie z innymi światowymi przywódcami.

„Nie ma się czym martwić”, nalegał Sullivan na sobotniej konferencji prasowej. Powiedziałbym tylko, że kraje są bardzo zainteresowane czymś, co jest, no wiesz, ważną historią. A prezydent był w stanie im powiedzieć, wiesz, myśli, że możemy dojść tutaj do dobrego wniosku”.
Załaduj więcej…

https://nypost.com/2023/05/20/biden-scholds-reporter-as-he-tries-to-calm-debt-fears-at-g-7/?utm_source=url_sitebuttons&utm_medium=site%20buttons&utm_campaign=site %20 przycisków

Skopiuj udostępniony adres URL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *