Senatorowie GOP są zaniepokojeni gorącym sporem DeSantisa z Disneyem

Wojna gubernatora Florydy Rona DeSantisa z Disneyem zaszła za daleko w oczach niektórych republikańskich prawodawców, którzy coraz bardziej martwią się o zachowanie tradycyjnej reputacji Partii Republikańskiej jako partii pro-biznesowej skupionej na wzroście gospodarczym i tworzeniu miejsc pracy.

Senator, który służył jako gubernator Florydy w latach 2011-2019. Rick Scott (R-Fla.), który mówi, że nadszedł czas, by zwyciężyli „fajniejsi przywódcy”, mówi, że Disney jest dużym pracodawcą, który przyciąga dużą liczbę turystów, co napędza gospodarkę stanu. .

Scott mówi, że DeSantis podpisał ustawę zakazującą nauczania w klasach o orientacji seksualnej dla małych dzieci, co wywołało spór, „dobry rachunek”, ale podkreślił znaczenie Disneya dla gospodarki państwa.

„To największy lub drugi co do wielkości pracodawca w stanie. Połowa turystów, którzy przyjeżdżają do naszego stanu, przyjeżdża do Disneya. To jest powód, dla którego ludzie przyjeżdżają do naszego stanu. Kiedy już tam są, ludzie tam jeżdżą. powinien zwyciężyć. Chodzi mi o to, że nasze firmy Musimy zrobić wszystko, aby się rozwijać ”- powiedział Scott w wywiadzie.

Senator reprezentuje Florydę w Senacie od 2011 roku. Marco Rubio (R) powiedział Fox News w zeszłym miesiącu, że „problematyczne” jest, jeśli działania rządu wobec osoby lub firmy wydają się zbyt motywowane politycznie.

„Myślę, że w oczach niektórych ludzi to problematyczne, kiedy zaczynasz rozwijać ten pomysł – nie mówię, że wciąż jesteśmy państwem – ale jeśli w jakiś sposób skrzyżujesz się z nami politycznie, ktokolwiek rządzi, możesz znaleźć się na celowniku legislaturze w celach politycznych i zdam ci raport” – powiedział.

Rubio on the Hill niedawno powiedział władzom ustawodawczym Florydy, że ma „prawo do corocznego przeglądu” specjalnego statusu Disneya w jego specjalnej dzielnicy, który daje firmie kontrolę nad drogami, mediami, podziałem na strefy, przepisami budowlanymi, strażą pożarną i wywozem odpadów.

READ  Zmagania Justina Verlandera w World Series z rozczarowującym występem w grze Astros-Phillies 1

Ale Rubio ostrzegł: „Nie zgadzamy się z żadnym podmiotem korporacyjnym, który bezpośrednio lub pośrednio realizuje program polityczny, więc wykorzystamy władzę rządu, aby go ukierunkować. Tobie zależy.”

„Jeśli demokrata [governor] Demokratyczna legislatura przejmuje Florydę i zamierzają ścigać Chick-fil-A? on zapytał.

DeSantis ponownie znalazł się pod obserwacją i krytyką z powodu swojej walki z Disneyem, firmą najbardziej kojarzoną z jego rodzinnym stanem.

Były prezydent Donald Trump, rywal DeSantisa o nominację prezydencką, zaatakował w czwartek gubernatora za „samodzielne” wydawanie dużych inwestycji w swoim rodzinnym stanie.

Trump przewidział, że Disney zmieni kurs na plany wydania 17 miliardów dolarów na osobną inwestycję w Disney World.

„DeSanctus jest całkowicie niszczony przez Disneya” – napisał Trump na swoim portalu społecznościowym, używając szyderczego pseudonimu dla gubernatora Florydy.

„Jego pierwotny plan PR nie powiódł się, więc teraz wymyśla nowy, by zachować twarz. Następnym ruchem Disneya będzie ogłoszenie, że gubernator Florydy nie będzie więcej inwestował pieniędzy” – napisał Trump.

Inni republikanie spoza Florydy wyrażają wątpliwości co do strategii DeSantisa wobec Disneya.

Działania senatora DeSantisa mające na celu ukaranie Disneya za sprzeciw wobec ustawy o prawach rodzicielskich w edukacji w zeszłym roku. „Myślę, że to miecz obosieczny” — mówi Thom Tillis (RN.C.).

„Gdyby Disney był w Karolinie Północnej, byłbym mówcą [state]W domu rozwiązałbym niektóre problemy, na które zwrócił uwagę DeSantis, ale podszedłbym do tego trochę inaczej” – powiedział.

„Ponieważ wdajesz się w tę wojnę na wiadomości. Myszka Miki jest w to zamieszana – powiedział. „Musisz wyjaśnić, co robisz, i wykracza to poza kulturę anulowania, podnosząc historię.

„Nie sądzę, aby protest publiczny był skuteczny”.

Gorzki spór DeSantisa z Disneyem, jednym z największych pracodawców na Florydzie, wyszedł na jaw w zeszłym tygodniu, kiedy Disney ogłosił, że anuluje plany budowy kompleksu biurowego o wartości 1 miliarda dolarów w Orlando, który przyniósłby 2000 dobrze płatnych miejsc pracy.

READ  Nagrody Grammy nominują Aliens: Fireteam Elite, Marvel's Guardians of the Galaxy za najlepszą ścieżkę dźwiękową

Posunięcie to nastąpiło po tym, jak panel powołany przez DeSantis, mający jurysdykcję nad specjalną dzielnicą Disneya, głosował za pozwem Disneya o unieważnienie nadzoru firmy nad usługami miejskimi i rozwojem w okolicy Walt Disney World.

Następnie 5 maja DeSantis podpisał ustawę, która dała jego wybranym pomocnikom prawo do anulowania wszystkich umów podpisanych z Disneyem, zanim ustąpił z zarządu Centralnego Okręgu Nadzoru Turystyki.

Josh D’Amaro, szef parków rozrywki Disneya, wyjaśnił w e-mailu do pracowników, że za decyzją o anulowaniu nowego parku biurowego na Florydzie o wartości 1 miliarda dolarów stoją „zmiany warunków biznesowych”.

Jeszcze w 2021 roku, według The New York Times, chwalił „przyjazny dla biznesu klimat”, kiedy uruchamiał program.

Chociaż D’Amaro powiedział, że firma planuje ruszyć naprzód z 17 miliardami dolarów w nowej konstrukcji w Disney World, zasugerował, że te plany również mogą ulec zmianie.

„Wierzę, że możemy” – napisał do personelu.

Wieloletnia przyjaźń Florydy z Disneyem została nagle uderzona w zeszłym roku, kiedy dyrektor generalny Disneya, Bob Chabeck, pod presją pracowników i zwolenników LGBTQ, wyraził swoje „rozczarowanie” DeSantisowi z powodu poparcia gubernatora dla ustawy o prawach rodziców do edukacji.

Krytycy szyderczo określają to prawo jako prawo „nie mów gej”.

DeSantis podpisał ustawę z Disneyem w lutym, oświadczając, że „w mieście jest nowy szeryf” i „korporacyjne imperium wreszcie dobiega końca”, kiedy podpisał ustawę kończącą kontrolę firmy nad jej specjalnym okręgiem podatkowym poza Orlando.

Agencja przelicytowała DeSantisa, świętując jego pozorny sukces, podpisując 30-letnie umowy dotyczące podziału na strefy, infrastrukturę i inne prawa związane z odchodzącymi członkami zarządu, który nadzoruje Central Florida Tourism Authority District.

READ  Doniesienia o rozstaniu Britney Spears jeszcze się nie skończyły

DeSantis wysłał list do Głównego Inspektora Generalnego Florydy, Melindy Miguel, oskarżając nowe umowy o „zmowę i samoobronę” oraz instruując ją, aby zgłaszała „wszelkie naruszenia prawne lub etyczne” „właściwym władzom”.

W tym samym czasie sojusznicy DeSantisa, nowo powołani do zarządu, zatrudnili prawników, aby przygotować się do pozwania Disneya do sądu.

Disney uderzył pierwszy 26 kwietnia, składając pozew przeciwko DeSantis i specjalnemu zarządowi okręgu.

Prawa autorskie 2023 Nexstar Media Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone. Te treści nie mogą być publikowane, transmitowane, przepisywane ani redystrybuowane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *