Kontrakty terminowe Dow w górę dzięki pułapowi zadłużenia

Podczas gdy inwestorzy czekają na komentarze prezesa Rezerwy Federalnej Jerome’a ​​Powella, które mogą rzucić światło na ścieżkę stóp procentowych, a także na wszelkie aktualizacje dotyczące negocjacji w sprawie podniesienia pułapu zadłużenia.

Przyszłość jest wysoka. Kontrakty powiązane z S&P 500 i Dow wzrosły o około 0,3%, podczas gdy kontrakty futures na Nasdaq-100 były płaskie. S&P 500 osiągnął najwyższe zamknięcie od sierpnia po tym, jak spiker Kevin McCarthy powiedział w czwartek, że Izba Reprezentantów może głosować w sprawie porozumienia w sprawie limitu zadłużenia w przyszłym tygodniu.

Akcje Deere zwyżkowały 3,6% przedsprzedaży po podwyższeniu w piątek prognozy zysków. Akcje Foot Locker spadły o 25% po tym, jak detalista obniżył swoje prognozy na rok w związku ze spadającą sprzedażą.

Zmienność rentowności obligacji skarbowych. Rentowność 10-letniego benchmarku wyniosła 3,697% wobec 3,647% w czwartek. Rentowność jednomiesięcznych amerykańskich bonów skarbowych, mocno dotkniętych obawami o limit zadłużenia, spadła do 5,335% z niedawnego maksimum na poziomie około 5,6%.

Cena towaru została znaleziona. Ropa Brent, światowy benchmark, wzrosła o 1,9% do 77,34 USD za baryłkę. Hurtowe ceny gazu w północno-zachodniej Europie wzrosły, ale pozostały na najniższym poziomie od dwóch lat.

Akcje zagraniczne w większości rosły. Pankontynentalny Stoxx Europe 600 zyskał prawie 0,8%, podczas gdy niemiecki indeks DAX był na dobrej drodze do nowego rekordowego zamknięcia.

Japoński Nikkei 225 wzrósł 0,8% to najwyższy wynik od sierpnia 1990 r. Hang Seng w Hongkongu spadł w czwartek o 1,4%, ponieważ azjatyccy inwestorzy zostali zaskoczeni sprzedażą akcji Alibaby w Stanach Zjednoczonych.

READ  Zespół prawny Bidena znalazł kolejną partię akt rządowych podczas przeszukiwania drugiej lokalizacji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *