Aktualizacje na żywo burzy tropikalnej Beryl: 121 hrabstw Teksasu zagrożonych huraganem

Huragan Beryl zmierza w stronę Półwyspu Jukatan w Zatoce Meksykańskiej

Porucznik Teksasu Dan Patrick ostrzegł mieszkańców, że burza tropikalna Beryl – która według przewidywań dotrze w poniedziałek rano na południowo-wschodnie wybrzeże stanu jako huragan 1. kategorii – może być „śmiertelną burzą” dla osób znajdujących się na jej drodze.

The Narodowe Centrum Huraganów Przed dotarciem na ląd w niedzielę burza nasiliła się w kierunku Teksasu, ostrzegając, że stanie się huraganem 2. kategorii.

Prognozuje się, że burza ponownie przybierze na sile jako huragan w miarę przemieszczania się w kierunku Zatoki Meksykańskiej, a zanim dotrze na ląd w Stanach Zjednoczonych, stanie się huraganem 1. kategorii.

Gubernator Greg Abbott ostrzegł Teksańczyków, aby przygotowali się na skutki: „Teksańczycy i goście południowego wybrzeża obchodzą Dzień Niepodległości, namawiam ich, aby przygotowali plany awaryjne zapewniające bezpieczeństwo”.

Beryl do tej pory zabiła co najmniej jedenaście osób na Saint Vincent i Grenadynach, Grenadzie, Jamajce i Wenezueli po tym, jak na początku tygodnia wytyczyła śmiercionośną trasę przez Karaiby jako huragan piątej kategorii.

W środę burza pozbawiła prądu 400 000 domów i zniszczyła budynki na Jamajce.

1720412388

Beryl został przekształcony w huragan przed wyjściem na ląd

Narodowe Centrum Huraganów twierdzi, że przy maksymalnym utrzymującym się wietrze wynoszącym prawie 120 km/h Beryl stał się huraganem.

Dodał, że huragan będzie się nasilał, zanim w poniedziałek dotrze na ląd na wybrzeżu Teksasu.

Beryl był niezwykłą burzą, co czyni go pierwszym udokumentowanym huraganem kategorii 5.

Beryl była jedną z najpotężniejszych burz, jakie nawiedziły Jamajkę, pozostawiając setki tysięcy ludzi bez prądu.

(Reutera)

Szweta Sharma8 lipca 2024 05:19

1720411192

Oczekuje się, że Beryl będzie pierwszym huraganem w USA, który dotrze na ląd w sezonie 2024

National Weather Service nadal przewiduje, że burza tropikalna Beryl uderzy w Teksas w poniedziałek rano jako huragan 1. kategorii.

To uczyniłoby Beryl pierwszym huraganem atlantyckim, który nawiedzi Stany Zjednoczone w sezonie huraganów latem i jesienią 2024 r.

Craiga Graziosiego8 lipca 2024 04:59

1720410826

Lotnisko w Houston może odwołać loty w miarę zbliżania się Beryl

Lotnisko w Houston poinformowało, że w miarę zbliżania się Beryl do Teksasu mogą wystąpić opóźnienia lub odwołania lotów.

Nawet w przypadku lotów rozpoczynających się lub kończących do miejsc znajdujących się poza bezpośrednią trasą burzy „linie lotnicze mogą być zmuszone dostosować rozkłady i trasy lotów ze względu na ogólny wpływ huraganu na ich sieci połączeń” – stwierdził.

Wezwał ludzi, aby podczas burzy nie szukali schronienia na lotniskach.

„Gdy zbliża się burza, chcemy wszystkim przypomnieć, że nasze lotniska nie pełnią roli schronów przeciwsztormowych, ponieważ ludzie planują pozostać w domach i chronić się przed burzą. „Nie mamy zapasów ani personelu, aby zapewnić schronienie osobom szukającym schronienia podczas burzy” – stwierdził.

Szweta Sharma8 lipca 2024 04:53

1720409598

Narodowe Centrum Huraganów przewiduje szczytową falę sztormową wzdłuż wybrzeża Teksasu

NHC stwierdziło, że istnieje ryzyko zagrażającej życiu powodzi sztormowej wzdłuż wybrzeża Teksasu od zatoki Mesquite do przełęczy Sabine, w tym zatok Matagorta i Galveston.

Szweta Sharma8 lipca 2024 04:33

1720408686

Podczas burzy Beryl wiatr osiąga prędkość 70 mil na godzinę, a warunki są „niepokojące”

Według zaleceń CDT o 22:00 Beryl znajdowała się około 75 mil (120 km) na południowy wschód od Matagorta w Teksasie i około 110 mil (180 km) na wschód od Corpus Christi w Teksasie.

Burza ma maksymalny utrzymujący się wiatr o prędkości 70 mil na godzinę (110 km / h).

(Reutera)

Szweta Sharma8 lipca 2024 04:18

1720407652

Mieszkańcy Florydy łączą siły, aby pomóc ofiarom huraganu Beryl

Społeczności na Florydzie jednoczą się, aby pomóc innym społecznościom dotkniętym huraganem Beryl.

Burza zabiła co najmniej dziewięć osób na Karaibach, a na początku tego tygodnia uderzyła w wyspę Cariaco w Grenadzie.

Mieszkańcy Florydy – którym nie jest obca siła huraganów – zaczęli przekazywać datki w postaci najważniejszych przedmiotów i poświęcać swój czas na przygotowanie podarowanych przedmiotów, które zostaną wysłane do społeczności dotkniętych huraganami, które ich najbardziej potrzebują.

USA: Mieszkańcy Florydy jednoczą się, aby pomóc ofiarom huraganu Beryl

Craiga Graziosiego8 lipca 2024 04:00

1720407494

Mieszkańcom Teksasu grożą przerwy w dostawie prądu i powodzie, gdy Beryl zbliża się do wyjścia na ląd

Deszcz i silny wiatr zaczęły nawiedzać wybrzeże Teksasu po potężnej burzy Berly, która pozostawiła ścieżkę zniszczeń w Meksyku i na Karaibach.

Chociaż w niedzielę Beryl zbliżał się do Teksasu, nadal miał charakter burzy tropikalnej, groził odzyskaniem siły huraganu w ciepłych wodach Zatoki Meksykańskiej, zanim dotarł na ląd wczesnym rankiem w poniedziałek.

Oczekiwano, że burza dotrze na ląd pośrodku wybrzeża Teksasu, wokół zatoki Matagorta, około 161 km na południe od Houston, ale urzędnicy ostrzegli, że tor może jeszcze ulec zmianie.

Urzędnicy z Teksasu ostrzegali, że burza może spowodować przerwy w dostawie prądu i powodzie, ale obawiali się także, że niewystarczająca liczba mieszkańców wybrzeża i urlopowiczów na plaży znajdujących się na trasie Beryl posłucha ostrzeżeń i nakazuje ewakuację. „Jedną z rzeczy, która budzi nasze zaniepokojenie, jest to, że sprawdziliśmy wszystkie drogi prowadzące do wybrzeża i okazało się, że mapy są nadal zielone” – powiedział porucznik Teksasu Don Patrick, pełniący obowiązki gubernatora stanu. .

READ  Dlaczego Joe Biden nie będzie we wtorkowym głosowaniu w prawyborach w New Hampshire
(Reutera)

Szweta Sharma8 lipca 2024 03:58

1720404052

Kiedy oczekuje się, że Beryl dotrze na ląd w Teksasie?

Oczekuje się, że Beryl dotrze na ląd w południowo-wschodnim Teksasie w poniedziałek wczesnym rankiem jako huragan 1. kategorii.

Jeszcze przed nadejściem burzy urzędnicy stanowi wydali oświadczenie o stanie klęski żywiołowej w 121 okręgach.

Craiga Graziosiego8 lipca 2024 03:00

1720400452

Biały Dom: Biden monitoruje rozwój Beryl w pobliżu Teksasu

Joe Biden i urzędnicy administracji monitorują rozwój burzy tropikalnej Beryl w miarę jej przemieszczania się w kierunku południowo-wschodniego Teksasu.

„Jesteśmy w bliskim kontakcie z naszymi odpowiednikami na szczeblu stanowym i lokalnym, a FEMA dysponuje personelem reagowania, zespołami poszukiwawczo-ratowniczymi, wodą butelkowaną, żywnością, plandekami i generatorami prądu, gdyby były potrzebne. W niedzielę FEMA rozmieści swoje Krajowe Centrum Koordynacji Reagowania. (NRCC) w celu dalszego wspierania lokalnych wysiłków)” – oznajmił Biały Dom w niedzielnym oświadczeniu dla reporterów.

Craiga Graziosiego8 lipca 2024 02:00

1720396852

OBEJRZYJ: Oczekuje się, że Beryl uderzy w wybrzeże Teksasu w poniedziałek

Oczekuje się, że Beryl uderzy w wybrzeże Teksasu w poniedziałek

Craiga Graziosiego8 lipca 2024 01:00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *