Aktualizacje na żywo huraganu Beryl: Burza kategorii 1 dociera do wybrzeża Teksasu w pobliżu Houston

Huragan Beryl zbliża się do Półwyspu Jukatan i Zatoki Meksykańskiej

Huragan Beryl dotarł na ląd w Stanach Zjednoczonych, docierając na ląd u wybrzeży Matagorda w Teksasie w poniedziałek około godziny 4:00 czasu CDT, a obecnie przemieszcza się w głąb lądu przez wschodni Teksas.

Burza tropikalna Beryl nasiliła się, przekształcając się w huragan kategorii 1, zanim dotarła na ląd we wczesnych godzinach porannych, pozbawiając prądu setki tysięcy klientów w Teksasie w ciągu kilku godzin od dotarcia Beryl do wybrzeża.

Narodowe Centrum ds. Huraganów ostrzegło dziś przed ulewnymi deszczami, silnymi wiatrami i zagrażającymi życiu falami sztormowymi na obszarach Teksasu.

Narodowe Centrum Huraganów podało, że huragan przemieszczał się w głąb lądu z maksymalnym utrzymującym się wiatrem o prędkości 80 mil na godzinę (130 kilometrów na godzinę) i obecnie znajduje się około 85 mil (135 kilometrów) na południowy zachód od Houston w Teksasie.

Ponad milion mieszkańców Teksasu otrzymało ostrzeżenie przed huraganem, a pełniący obowiązki gubernatora Teksasu Dan Patrick ogłosił przed burzą obszary dotknięte klęską w 120 hrabstwach i ostrzegł, że Beryl „będzie śmiertelną burzą”.

Szkoły, lotniska i główne operacje transportu ropy naftowej zostały zawieszone i pozostaną zamknięte przez cały poniedziałek.

Huragan Brill jako huragan piątej kategorii spowodował już znaczne zniszczenia w Meksyku i na Karaibach.

1720441860

Przerwy w dostawie prądu, powalone drzewa i powodzie w Teksasie

Kilka godzin po tym, jak huragan Beryl dotarł na ląd, społeczności Teksasu zgłosiły, że poniosły największy ciężar jego skutków, gdy setki tysięcy ludzi zostało pozbawionych prądu i zalanych ulic.

the Miasto Houston Ze raportów wynika, że ​​„około miliona klientów w regionie zostało pozbawionych prądu” po ulewnych deszczach i wichurach, które nawiedziły ten region.

Według rzecznika hrabstwa Mitcha Timmsa, który powiedział mieszkańcom hrabstwa, co najmniej 11 000 domów było pozbawionych prądu w hrabstwie Matagorda, gdy dziś rano huragan Beryl dotarł do lądu: Wiadomości NBC.

„Ścięliśmy ogromną liczbę gałęzi drzew i linii energetycznych” – powiedział Themes.

Nie ma doniesień o osobach rannych w tym obszarze, ale w wyniku burzy wiele pojazdów zanurzyło się w wodzie.

„Jeszcze nie skończyliśmy. Jeśli ludzie będą myśleć, że znaleźliśmy się w oku cyklonu, a burza już minęła… wróci z drugiej strony z silnym wiatrem; deszcz będzie nadal padał” – powiedział.

Tymczasem policja w Rosenberg na obrzeżach Houston twierdzi, że doświadcza powodzi na ulicach, powalonych drzew, przerw w dostawie prądu i akcji ratowniczych związanych z wodą.

„Proszę trzymać się z daleka od dróg”. – napisała policja w Rosenbergu„Nawet jeden z naszych pojazdów ratowniczych podczas powrotu z akcji ratunkowej upadł z powodu upadającego drzewa”.

Ed Gonzalez, szeryf hrabstwa Harris, Zostało to zgłoszone Zalane drogi.

Amelia Neath8 lipca 2024 13:31

1720441547

Obejrzyj: Podróż huraganu Beryl do miejsca wyjścia na ląd w Teksasie

Cooperative Institute for Atmospheric Research na Colorado State University oraz National Oceanic and Atmospheric Administration (CSU/CIRA i NOAA) opublikowały w poniedziałek rano zdjęcia satelitarne przedstawiające przybycie huraganu Beryl do Teksasu.

Amelia Neath8 lipca 2024 13:25

1720441094

Huragan Beryl nieco osłabł, gdy przeszedł w głąb lądu

Gdy Beryl zbliża się do Houston, maksymalna prędkość utrzymującego się wiatru spadła do 120 km/h, co oznacza, że ​​pozostaje on jedynie ułamkiem huraganu.

Aby burzę można było uznać za huragan 1. kategorii, musi wiać z nią wiatr o prędkości 119 km/h, zgodnie ze skalą huraganów Saffira-Simpsona.

Nie oznacza to jednak, że niebezpieczna pogoda nie jest nieuchronna, ponieważ Narodowe Centrum Huraganów ostrzega, że ​​w południowo-wschodnim Teksasie rozprzestrzeniają się obecnie zagrażające życiu fale sztormowe, niszczące wiatry, powodzie i deszcze.

Beryl znajduje się obecnie 40 mil (65 kilometrów) na południowy zachód od Houston.

Amelia Neath8 lipca 2024 13:18

1720440318

Ulewne deszcze nawiedzają obszary Teksasu, a niektóre z nich sięgają 15 cali

Według National Hurricane Center od dzisiaj do wieczora w części środkowego i górnego wybrzeża Zatoki Meksykańskiej oraz wschodniego Teksasu spodziewane są intensywne opady deszczu o wartości od 5 do 10 cali, a lokalnie do 15 cali.

Oczekuje się również dużych, gwałtownych powodzi na obszarach miejskich, a także dużych i izolowanych powodzi rzecznych.

„Dziś rano spodziewane są bardzo intensywne opady deszczu, które przesuną się na północ, a w niektórych obszarach możliwe gwałtowne powodzie” – podało w poniedziałek rano Centrum Prognoz Pogody. „Będzie to obejmować obszary poważnych powodzi błyskawicznych na obszarach miejskich, w których spodziewane są skutki lokalnie zagrażające życiu” – dodał.

„Niektóre główne obszary miejskie, w tym okolice Houston/Galveston, będą szczególnie narażone w ciągu najbliższych kilku godzin” – dodali.

W miarę jak huragan Brill w dalszym ciągu przecina wnętrze kraju, oczekuje się, że w części południowo-wschodniej Oklahomy, Arkansas i południowego Missouri od wieczoru do wtorku spadną od trzech do pięciu cali ulewnego deszczu.

Jeśli chodzi o inne potencjalne zdarzenia pogodowe, Narodowe Centrum Huraganów ostrzegło, że dziś wieczorem na górnym wybrzeżu Teksasu może pojawić się kilka tornad, a dzisiaj w częściach wschodniego Teksasu, Luizjany i Arkansas może pojawić się kilka tornad.

Oczekuje się, że morza generowane przez huragan Beryl w ciągu najbliższych dwóch dni uderzą we wschodni Meksyk i większą część wybrzeża Zatoki Meksykańskiej, potencjalnie powodując zagrażające życiu fale i prądy rozrywające.

Amelia Neath8 lipca 2024 13:05

1720438501

Silna fala sztormowa, silny wiatr, powodzie miejskie i gwałtowne: na co należy uważać, gdy huragan Beryl uderzy w ląd

W poniedziałek o 4:00 rano huragan Beryl dotarł na ląd w pobliżu Matagorda w Teksasie, przy wietrze o maksymalnej prędkości 80 mil na godzinę.

Krajowa Służba ds. Huraganów stwierdziła, że ​​mieszkańcy tych obszarów powinni przestrzegać wszystkich zaleceń wydanych przez władze lokalne.

Burza Beryl sprowadziła dziś rano huraganowy wiatr do części Teksasu, a od dziś do wieczora spodziewane są znaczne powodzie w miastach w środkowych i górnych regionach Zatoki Meksykańskiej oraz w regionach wschodniego Teksasu.

Na głównych rzekach spodziewane są także niewielkie i izolowane powodzie.

Meteorolodzy ostrzegli również o zagrażających życiu warunkach na plaży ze względu na silne prądy rozrywające, które będą utrzymywać się do wtorku na większości wybrzeża Zatoki Meksykańskiej, gdzie plażowiczom zaleca się zwracanie uwagi na flagi ostrzegawcze oraz porady ratowników lub urzędników przed wejściem do wody.

Mapa pokazuje największe ryzyko wystąpienia gwałtownych powodzi w Teksasie w ciągu najbliższych trzech dni
Mapa pokazuje największe ryzyko wystąpienia gwałtownych powodzi w Teksasie w ciągu najbliższych trzech dni (Narodowe Centrum Huraganów)

Amelia Neath8 lipca 2024 12:35

1720436400

Przed huraganem Beryl zamknięto obiekty użyteczności publicznej w Galveston

Miasto Galveston ogłosiło w niedzielę, że zamknie wszystkie obiekty użyteczności publicznej w ramach przygotowań na nadejście burzy tropikalnej Beryl, która ma uderzyć na ląd jako huragan 1. kategorii w południowo-wschodnim Teksasie w poniedziałek rano.

Miasto poinformowało w poście na Facebooku: „Ze względu na zachowanie ostrożności obiekty miejskie zostaną w poniedziałek zamknięte, a do pracy zgłoszą się jedynie niezbędni pracownicy. Centra rekreacji, budynki użyteczności publicznej, Sąd Miejski i Urząd Miasta również będą zamknięte w poniedziałek .”

Według miasta zamknięcie nie będzie miało wpływu na policję, straż pożarną i służby ratunkowe. Ekipy robót publicznych zajmujące się infrastrukturą związaną z burzami również będą nadal pracować.

Władze miasta poinformowały, że budynki użyteczności publicznej zostaną ponownie otwarte we wtorek.

Greg Graziosi8 lipca 2024 12:00

1720435408

Beryl przemieszcza się nad wschodnim Teksasem godzinę po wyjściu na ląd

Huragan Beryl przemieszcza się w głąb lądu nad wschodnim Teksasem, przynosząc do regionu ulewne deszcze.

Według stanu na 5 rano czasu CDT Beryl znajduje się obecnie 70 mil (115 kilometrów) na południowy zachód od Houston w Teksasie i obecnie powoduje zagrażającą życiu falę sztormową i ulewne deszcze w niektórych częściach Teksasu.

Niszczycielskie wiatry uderzają w wybrzeże Teksasu, a silne wiatry przemieszczają się także w głąb lądu.

Lokalizacja huraganu Beryl według stanu na godzinę 5:00 czasu CDT w poniedziałek
Lokalizacja huraganu Beryl według stanu na godzinę 5:00 czasu CDT w poniedziałek (Narodowe Centrum Huraganów)

Amelia Neath8 lipca 2024 11:43

1720434603

Dokąd pójdzie Beryl teraz, gdy dotarł na ląd?

Huragan Beryl uderzył w wybrzeże środkowego Teksasu w poniedziałek rano, niosąc ze sobą wiatr o maksymalnej prędkości 80 mil na godzinę.

Teraz, gdy Beryl dotarł do Stanów Zjednoczonych, Narodowe Centrum ds. Huraganów oczekuje, że centrum Beryl przesunie się dzisiaj nad wschodni Teksas, a następnie we wtorek i środę przemieści się przez dolną dolinę Mississippi do doliny Ohio.

Jednak w miarę kontynuowania podróży Beryl synoptycy spodziewają się, że huragan będzie stopniowo słabł, a w miarę przemieszczania się centrum w głąb lądu.

Huragan Beryl przejdzie przez dolną część doliny Mississippi do doliny Ohio
Huragan Beryl przejdzie przez dolną część doliny Mississippi do doliny Ohio (Narodowe Centrum Huraganów)

Amelia Neath8 lipca 2024 11:30

1720433002

Ponad 199 000 ludzi doświadcza przerw w dostawie prądu w Teksasie

Według szacunków, gdy huragan Beryl dotarł na ląd wczesnym rankiem w poniedziałek, około 199 295 klientów w Teksasie doświadczyło jakiejś formy przerwy w dostawie prądu od godziny 5:56 czasu wschodniego. przerwa w dostawie prądu.us, Jednak liczba ta prawdopodobnie będzie nadal rosła.

W Matagordzie, gdzie około 4 rano uderzył huragan Beryl, ponad 12 000 Teksańczyków nie ma prądu.

W sąsiednim nadmorskim hrabstwie Brazoria ponad 21 000 osób cierpi obecnie z powodu przerw w dostawie prądu.

Liczba osób doświadczających przerw w dostawie prądu gwałtownie rośnie z każdą minutą, gdy huragan Beryl przemieszcza się w głąb lądu do stanu Lone Star.

Amelia Neath8 lipca 2024 11:03

1720431020

Eksperci od pogody i gubernator Teksasu ostrzegają Teksańczyków przed nadejściem huraganu

Do mieszkańców Teksasu wysłano kilka ostrzeżeń przed huraganem Beryl, który w poniedziałek rano dotarł na ląd wzdłuż wybrzeża Teksasu.

Obecnie obowiązuje ostrzeżenie przed huraganem na wybrzeżu Teksasu od zatoki Mesquite na północ do Port Bolivar, a ostrzeżenie przed burzą tropikalną wydano dla wybrzeża Teksasu na północ od Port Bolivar do przełęczy Sabine.

Narodowe Centrum ds. Huraganów ostrzegło, że burza jest bardzo silna na tym obszarze, co oznacza, że ​​istnieje „ryzyko zagrażającej życiu powodzi” z powodu podnoszącego się poziomu wód przemieszczającego się od wybrzeża w głąb lądu.

Ostrzeżenie przed falami obowiązuje na obszarze od zatoki Mesquite do przełęczy Sabine, w tym zatok Matagorda i Galveston.

Narodowe Centrum ds. Huraganów nalegało, aby mieszkańcy tych obszarów podjęli niezbędne środki w celu ochrony życia i mienia przed podnoszącym się poziomem wód oraz przestrzegali wszelkich ewentualnych instrukcji ewakuacji i wszelkich innych instrukcji wydanych przez lokalne władze.

Krajowa Służba ds. Huraganów twierdzi, że poziom wody może osiągnąć następującą wysokość nad poziomem gruntu we wskazanych obszarach, jeśli szczytowa wysokość nastąpi w czasie przypływu:

Port O’Connor w Teksasie do przełęczy San Luis w Teksasie: 4-7 stóp

Z przełęczy San Luis w Teksasie do High Island w Teksasie: 4–6 stóp

Mesquite Bay w Teksasie do Port O’Connor w Teksasie: 3-5 stóp

Z High Island w Teksasie do Sabine Pass w Teksasie: 3-5 stóp

Najgłębsze wody wystąpią wzdłuż najbliższego wybrzeża i na prawo od centrum. Nagły przypływ może również spowodować ogromne, niszczące fale i możliwe powodzie.

„Mieszkańcy ukrywający się w tym miejscu powinni natychmiast podjąć środki ostrożności w obliczu utrzymujących się wiatrów, ulewnych opadów, powodzi, sztormów przybrzeżnych i potencjalnych huraganów” – powiedział w niedzielę pełniący obowiązki gubernatora Teksasu Dan Patrick.

„Bardzo ważne jest, aby Teksańczycy zwracali uwagę na swoich lokalnych urzędników. Jako pełniący obowiązki gubernatora jestem w stałym kontakcie z agencjami stanowymi i nadal będę to robić. Nie ignorujcie tej niezwykle niebezpiecznej burzy”.

Amelia Neath8 lipca 2024 10:30

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *