Notatnik Microsoftu otrzymuje funkcje sprawdzania pisowni i automatycznej korekty 40 lat po premierze

Microsoft w końcu uruchomił funkcję sprawdzania pisowni i automatycznej korekty Notatnika w systemie Windows 11, ponad 40 lat po pierwszym wprowadzeniu prostego edytora tekstu do systemu Windows w 1983 roku. Gigant oprogramowania zaczął testować obie funkcje w marcu. Teraz po cichu zaczął włączać udostępniono je wszystkim użytkownikom systemu Windows 11 w ostatnich dniach.

Funkcja sprawdzania pisowni w Notatniku jest prawie identyczna ze sposobem, w jaki Word lub Edge wyróżnia błędnie wpisane słowa, z czerwoną linią pod spodem, aby wyraźnie pokazać błędy. Mówię prawie identycznie, ponieważ po kliknięciu prawym przyciskiem myszy błędnie napisanego słowa w Notatniku podmenu pisowni nie rozwija się automatycznie, tak jak robi to Microsoft w programie Word, więc trzeba kliknąć ponownie, aby zobaczyć listę poprawnej pisowni.

Dziwne, że Microsoft nie w pełni przyjął sposób, w jaki działa sprawdzanie pisowni w programie Word, zwłaszcza że firma zademonstrowała możliwość kliknięcia prawym przyciskiem myszy i natychmiastowego wybrania poprawki w Notatniku podczas fazy testów beta. Microsoft Word po raz pierwszy miał funkcję sprawdzania pisowni w 1985 roku, kiedy był pierwotnie znany jako Multi-Tool Word dla systemów Xenix i MS-DOS. Firma Microsoft pierwotnie stworzyła Notatnik, po raz pierwszy znany jako Notatnik Multi-Tool w 1983 r., jako uproszczoną wersję programu Word.

Nowe funkcje sprawdzania pisowni i automatycznej korekty można łatwo wyłączyć w Notatniku.
Zrzut ekranu: Tom Warren/The Verge

Możesz włączyć lub wyłączyć sprawdzanie pisowni na podstawie typu pliku w Notatniku dla systemu Windows 11, więc jeśli nie chcesz widzieć poprawek w plikach takich jak .md, .srt, .lrc lub .lic, możesz je przełączać w Ustawieniach menu. Microsoft dodał także do Notatnika funkcję autokorekty, co oznacza, że ​​literówki są automatycznie poprawiane po włączeniu sprawdzania pisowni. Autokorektę można również wyłączyć w ustawieniach Notatnika.

READ  Kevin Costner wynajmuje ranczo w Aspen za 36 000 dolarów miesięcznie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *