Co najmniej 15 osób zginęło w wyniku zatonięcia promu w Indonezji

JAKARTA (Reuters) – Co najmniej 15 pasażerów zginęło, gdy mały prom wywrócił się podczas krótkiej 20-minutowej podróży w pobliżu indonezyjskiej wyspy Sulawesi, poinformowała w poniedziałek Narodowa Agencja Poszukiwań i Ratownictwa.

Agencja podała w oświadczeniu, że 33 innych pasażerów na pokładzie zostało uratowanych po wypadku, do którego doszło w niedzielę wieczorem, dodając, że dwie ofiary są w szpitalu.

Zdjęcia opublikowane przez agencję ratowniczą przedstawiają ciała pokryte materiałem na podłodze szpitala.

Nie jest jeszcze jasne, co było przyczyną zatonięcia, do którego doszło około północy.

Grafika Reutera

Statek przewoził ludzi przez zaledwie 1 kilometr (nieco ponad pół mili) na wyspie Mona, około 200 kilometrów (124 mil) na południe od Kindari, stolicy prowincji południowo-wschodniego Sulawesi. Podróż między dwoma małymi miasteczkami po obu stronach Zatoki Mawasangka powinna zająć zaledwie 20 minut.

Agencja powiedziała, że ​​​​zespoły śledzące nurkują w miejscu, w którym zatonął statek i patrolują pobliskie wody na pontonach.

Promy są powszechnym środkiem transportu w Indonezji, archipelagu obejmującym ponad 17 000 wysp, a wypadki są częste, ponieważ luźne normy bezpieczeństwa często pozwalają na przeładowanie statków bez odpowiedniego sprzętu ratunkowego.

(Raport Ananda Theresia, Gayatri Suroyo, Stanley Widianto) Edytowanie przez Kanupriya Kapoor i Raju Gopalakrishnan

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

READ  Ukraiński urzędnik: spotkanie ONZ z Putinem „nie jest dobrym pomysłem”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *