Joe Biden potyka się schodząc po schodach na szczycie G7 w Japonii

Prezydent Joe Biden został przyłapany na tym, że prawie potknął się o schody podczas wizyty w Japonii na szczycie G7 w piątek.

Nagranie pokazuje, jak Biden maca swoją stopę, gdy schodzi po małych schodach w świątyni Itsukushima w Hiroszimie w Japonii.

Na szczęście szef nie spadł ze schodów i nie wyglądał na zranionego, gdy złapał się przed dotknięciem ziemi.

Podczas swojej prezydentury Biden był kilkakrotnie fotografowany, gdy się wahał.

Na początku tego roku prezydent upadł podczas wchodzenia po schodach na Air Force One, aby wylecieć z niespodziewanej podróży na Ukrainę i do Polski.

W zeszłym roku Biden spadł z roweru podczas rozmowy z dziennikarzami w swoim rodzinnym stanie Delaware.

W 2021 roku Biden wielokrotnie upadał podczas wchodzenia po schodach Air Force One – rzeczniczka prasowa Białego Domu Karen Jean-Pierre powiedziała dziennikarzom, że tego dnia było bardzo wietrznie.

Kiedy Biden zostaje przyłapany na potykaniu się lub upadaniu, ludzie często obwiniają jego wiek, ponieważ jest najstarszą osobą, która pełni funkcję prezydenta Stanów Zjednoczonych w wieku 80 lat. Biden często argumentuje w komentarzach, że nie jest fizycznie lub poznawczo zdolny do pełnienia funkcji prezydenta.

Biały Dom opublikował podsumowanie stanu zdrowia raport Od oficjalnego lekarza Bidena, Kevina O’Connora, w lutym, aby udowodnić, że Biden jest zdrowy.

Po tym, jak w piątek natknął się na Bidena, przywitał się z premierem Japonii, Fumio Kishidą, i obaj udali się, by podzielić się zdjęciem grupowym z innymi światowymi przywódcami, przed weekendowym szczytem G7.

Pan Biden, pan Kishida, premier Włoch Giorgia Meloni, premier Kanady Justin Trudeau, prezydent Francji Emmanuel Macron, kanclerz Niemiec Olaf Scholz, premier Wielkiej Brytanii Rishi Sunak, przewodniczący Rady Europejskiej Charles Michel i przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen. Świątynia Itsukushima.

READ  Ukraina zobowiązuje się nie zapomnieć ani nie wybaczyć pamięci Butchy

Oczekuje się, że członkowie G7 będą rozmawiać o rosyjskich sankcjach i wsparciu dla Ukrainy, a także o zmianach klimatycznych i rosnącym zbrojeniu Chin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *