Izraelski Netanjahu trafił do szpitala z powodu odwodnienia Kilka godzin później mówi, że „czuje się znacznie lepiej”

Premier Izraela Benjamin Netanjahu powiedział, że czuje się „bardzo dobrze”.

JEROZOLIMA – premier Izraela Benjamin Netanjahu ogłosił w sobotę, że czuje się „bardzo dobrze” po tym, jak został zabrany do szpitala z powodu odwodnienia.

Ale lekarze nakazali mu pozostanie w szpitalu na noc w celu dalszej obserwacji, a jego cotygodniowe posiedzenie gabinetu zostało opóźnione o jeden dzień do poniedziałku, podało jego biuro.

Biuro Netanjahu poinformowało, że trafił do szpitala z powodu lekkich zawrotów głowy. Wstępne oceny sugerowały, że starszy przywódca Izraela został odwodniony po serii testów, po tym jak spędził poprzedni dzień w upale nad Jeziorem Galilejskim, popularnym miejscem wypoczynku w północnym Izraelu.

Później w sobotę uśmiechnięty Netanjahu opublikował oświadczenie wideo ze szpitala, w którym powiedział, że w piątek był na słońcu bez czapki i bez wody. – To nie jest dobry pomysł – powiedział.

„Dzięki Bogu, czuję się bardzo dobrze” – dodał, dziękując zespołowi medycznemu izraelskiego szpitala Sheba i opinii publicznej za wiadomości wsparcia.

„Jedna prośba” – ludzie powinni pić wodę i trzymać się z dala od słońca, powiedział.

Izrael znajduje się w środku letniej fali upałów, z temperaturami w połowie lat 30. Celsjusza (połowa lat 90. Fahrenheita).

Netanjahu jest najdłużej urzędującym przywódcą Izraela. Od 15 lat pełni wiele funkcji w urzędzie. Jego obecny skrajnie prawicowy rząd, będący mieszanką partii religijnych i ultra-nacjonalistycznych, objął urząd w grudniu ubiegłego roku.

Mówi się, że Netanjahu jest ogólnie w dobrym stanie zdrowia, chociaż był hospitalizowany w październiku zeszłego roku po tym, jak zachorował podczas modlitw w Jom Kippur, żydowski post.

Izraelski przywódca stoi w obliczu presji na kilku frontach.

READ  Biden przeprowadzi rozmowy z Putinem w czwartek na prośbę prezydenta Rosji

Jest sądzony za liczne zarzuty korupcyjne w sprawie, która podzieliła naród. Surowa polityka jego rządu wobec Palestyńczyków spotkała się z międzynarodową krytyką i napięła w stosunkach z najbliższym i najważniejszym sojusznikiem Izraela, Stanami Zjednoczonymi.

W kraju dziesiątki tysięcy Izraelczyków organizowało cotygodniowe demonstracje przeciwko rządowi Netanjahu w związku z planami naprawy sądownictwa w tym kraju.

Sojusznicy Netanjahu twierdzą, że plan jest potrzebny, aby ograniczyć władzę niewybieralnych sędziów. Ale jego przeciwnicy twierdzą, że plan zniszczyłby słabe mechanizmy kontroli i równowagi kraju oraz skoncentrowałby władzę w rękach Netanjahu i jego sojuszników.

Lider izraelskiej opozycji Yair Lapid wydał oświadczenie, w którym stwierdził, że Netanjahu „w pełni wyzdrowiał i żyje w dobrym zdrowiu”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *