Jack Dorsey po tym, jak Mark Zuckerberg wysłał mu prośbę o kontynuację w Threads

Dorsey skrytykował wątki ze względu na podobieństwa, które łączyły z Twitterem.

Topics, nowa aplikacja społecznościowa, którą dyrektor generalny Meta, Mark Zuckerberg, uruchomił jako konkurent dla Twittera Elona Muska, zebrała już 150 milionów pobrań. W aplikacji ludzie mogą publikować teksty i linki oraz odpowiadać na wiadomości innych osób lub ponownie je publikować, tak jak w systemie mikroblogowania. Wśród tego założyciel Twittera Jack Dorsey uderzył Zuckerberga po tym, jak ten wysłał mu prośbę o śledzenie na nowej platformie.

Dorsey zamieścił na Twitterze zrzut ekranu, na którym można zobaczyć dalszą prośbę pana Zuckerberga. „Już niedługo” – napisał w tytule posta.

Od czasu udostępnienia jego post ma ponad 1,4 miliona wyświetleń i 18 000 polubień.

„Przestań, Jack” – powiedział jeden z użytkowników.

Inna osoba powiedziała: „Interesujące”.

Inna osoba napisała: „Po 100-metrowej nitce było naprawdę cicho. Coś w górę czy w dół?”

Inna osoba zauważyła: „Zuck ma tylko 3 miliony obserwujących na swojej własnej platformie? LOL Musk ma tutaj 148 milionów obserwujących”.

Inna osoba zauważyła, że ​​„solą sypaną między media społecznościowe ostatnio było świetną rozrywką”.

Kilka dni temu twórca Twittera skrytykował też produkt Meta za podobieństwa do platformy mikroblogowej. Wszedł na Twittera i powiedział: „Chcieliśmy latających samochodów, zamiast tego mamy 7 klonów Twittera” w odpowiedzi na post sugerujący, że istnieje wiele sieci społecznościowych podobnych do Twittera. Aplikacje w poście obejmowały Meta Threads, Twitter, nową platformę Jacka Dorseya, Bluesky, Mastodon i Post News.

Jeden z użytkowników stwierdził, że pan Dorsey stworzył „dwa z siedmiu klonów”. Założyciel Twittera odpowiedział, że Bluesky i Nostr to „protokoły, na których Twitter może się opierać”. Dodał, że „zlikwiduje część ograniczeń i obciążeń. To nie jest konkurencyjne”. Powiedział również, że BlueSky to protokół, na którym każdy może budować. – Nie klon – potwierdził.

READ  Riot Games zwalnia ponad 500 pracowników

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *