Izba GOP przedstawia ustawę graniczną po tym, jak konserwatyści potępiają środki pomocy zagranicznej

Liderzy Partii Republikańskiej w Izbie Reprezentantów przedstawili w środę nową ustawę o bezpieczeństwie granic, mającą udobruchać konserwatystów, którzy są zbuntowani po tym, jak pakiet pomocy zagranicznej spikera Mike'a Johnsona (R-La.) uchyla się od ostrzejszych środków zwalczania imigracji.

Johnson ogłosił w środę rano, że kontynuuje wysyłanie pomocy na Ukrainę, Izrael i Tajwan, pomimo widocznego sprzeciwu ze strony twardogłowych Republikanów. Od miesięcy mówca twierdził, że wszelka pomoc dla Kijowa musi być powiązana z ustawodawstwem regulującym sytuację na południowej granicy.

Mówca powiedział jednak, że wprowadzi odrębną ustawę o bezpieczeństwie granic, ponieważ Izba uznała środki pomocy zagranicznej za zmianę swojego pierwotnego planu i postrzeganą jako sposób na złagodzenie gniewu konserwatystów. Powiedział, że ustawa o bezpieczeństwie granic objęłaby środki dotyczące Ukrainy, Izraela i Tajwanu odrębnym przepisem proceduralnym.

Ten gambit spotkał się jednak z ostrą – i natychmiastową – krytyką ze strony twardogłowych Republikanów, którzy odrzucili nową ustawę graniczną jako słabą i stanowiącą część podjętej w złej wierze próby Johnsona, by uspokoić obawy konserwatystów.

„To żart” – powiedział poseł. Bob Goode (ze stanu Wirginia), przewodniczący Klubu Wolności Izby Reprezentantów, powiedział reporterom o ustawie granicznej. „To udawanie. To teatr. To hałas”.

„To teatralny, błyszczący obiekt” – powtórzyła przedstawicielka Marjorie Taylor Green (ze stanu Georgia). „To błyszczący obiekt, w którym Republikanie mówią, że musimy coś zrobić z granicą”.

Oczekuje się, że w nadchodzących dniach Izba będzie głosować nad ustawą graniczną w ramach planu Johnsona dotyczącego wysłania pomocy sojusznikom USA w konflikcie. Ale nawet jeśli przejdzie przez Izbę, grozi im impas w Senacie, gdzie wiele przepisów nie jest przyjętych przez Demokratów.

Niemniej jednak Johnson przedstawia ustawę graniczną jako „agresywny” środek, który odgrywa kluczową rolę w szerszej dyskusji na temat subsydiowania bezpieczeństwa narodowego.

READ  Były NFL QB Andrew Luck przerywa milczenie i w końcu ujawnia, dlaczego nagle zakończył karierę piłkarską: raport

„Zamierzamy położyć kres bardzo agresywnej operacji dotyczącej bezpieczeństwa granic. To część całego procesu. Wszystkie te rzeczy są ze sobą powiązane” – powiedział reporterom w środę po południu. „Jeśli masz zamiar rozmawiać o bezpieczeństwie narodowym, to jeśli jest to pakiet uzupełniający dotyczący bezpieczeństwa narodowego, musimy zacząć od naszych własnych granic. To właśnie wielokrotnie powtarzaliśmy.”

„Myślę, że będzie to popularne rozwiązanie i spodziewam się, że odbędzie się w nim duże głosowanie, i myślę, że będzie to niestety głosowanie stronnicze, ale jestem pewien, że każdy Republikanin je poprze, a wtedy zamierzamy wyjechać. Powiedz Amerykanom, że wciąż dla ciebie walczymy. Powiedz mi” – dodał później.

Pierwotne ustawodawstwo oparte na HR 2, ustawie o zakończeniu dewastacji granic, zostało natychmiast zignorowane przez Senat po przyjęciu ustawy przez Izbę w maju ubiegłego roku.

Nowe ustawodawstwo w dużej mierze odzwierciedla te wysiłki, przeprowadzając głosowanie nad inną ustawą, która poważnie ograniczyłaby azyl i zbudowałaby mur graniczny byłego prezydenta Trumpa.

Oprócz ograniczenia ochrony azylowej dla osób uciekających przed prześladowaniami, ustawa ogranicza także inne możliwości legalnej imigracji do Stanów Zjednoczonych.

Przywraca także inne polityki z czasów Trumpa, w tym kontrowersyjny program pozostania w Meksyku, który wymagał od imigrantów czekania na wnioski o azyl w Meksyku, uchylony przez administrację Bidena.

Zwolennicy imigracji określili wówczas HR 2 jako jeden z najpoważniejszych aktów prawnych, jakie Izba musiała poważnie rozważyć w ostatnich latach.

Jedynym tekstem w nowej wersji HR 2 jest zapis mający na celu uniemożliwienie zatrudniania osób, które nie przebywają legalnie w Stanach Zjednoczonych i które przed zatrudnieniem posiadają legalne kwalifikacje do pracy w Stanach Zjednoczonych.

„Zamierzamy umieścić kluczowe elementy HR 2, czyli naszego ustawodawstwa przyjętego przez Republikanów w Izbie Reprezentantów rok temu; leży na biurku Chucka Schumera i zbiera kurz, a oni się z niego śmieją” – powiedział Johnson.

READ  Światowe ceny żywności wzrosły do ​​rekordowo wysokiego poziomu od czasu inwazji rosyjskiej Bezpieczeństwo żywieniowe

„Wprowadzimy to ponownie. Zakończyć przetrzymywanie, zostać w Meksyku, naprawić zepsuty proces azylowy, naprawić zepsuty proces zwolnienia warunkowego, który był nadużywany, odbudować części muru”.

Prawa autorskie 2024 Nexstar Media Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone. Treści te nie mogą być publikowane, nadawane, przepisywane ani redystrybuowane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *