Izraelskie zdjęcia satelitarne pokazują szybki wzrost liczby rosyjskich sił zbrojnych na Krymie

Nowe zdjęcia satelitarne opublikowane w sobotę pokazują, że w ostatnich dniach Rosja skoncentrowała wojska na anektowanym Półwyspie Krymskim.

Imesat International (ISI), prywatna izraelska agencja wywiadowcza, powiedziała, że ​​niektóre pojazdy wojskowe – w tym czołgi, transportery opancerzone i wyrzutnie rakiet – były widziane poza podium, mówiąc, że „wkrótce mogą być gotowe do działania”.

Według ISI formacja miała miejsce w ciągu ostatnich czterech dni na Krymie.

Zdjęcia wykonane 15 lutego pokazują, że teren w pobliżu miasta Novoozerne jest całkowicie pusty.

ISI twierdziło, że wojska zostały skoncentrowane na tym obszarze, aby umożliwić Rosji zajęcie południowej Ukrainy.

Stany Zjednoczone, które szacują, że Rosja ma ponad 150 000 żołnierzy w pobliżu granic Ukrainy, od środy monitorują znaczące ruchy, powiedział anonimowo amerykański urzędnik ds. Obrony.

Zdjęcie satelitarne dostarczone przez ImageSat International (ISI) przedstawia rosyjski budynek wojskowy na Półwyspie Krymskim dołączony 19 lutego 2022 r. (Dzięki uprzejmości ISI)

„Czterdzieści do pięćdziesięciu procent ludzi jest atakowanych. W ciągu ostatnich 48 godzin rozpętali taktyczny tłum ”- powiedział dziennikarzom urzędnik.

Punkty zbiórki taktycznej to obszary przylegające do granicy, na których przed atakiem ustawiono jednostki wojskowe.

Urzędnik powiedział, że Moskwa zgromadziła 125 batalionowych zespołów taktycznych w pobliżu granicy z Ukrainą, w porównaniu z 60 w normalnych czasach i 80 na początku lutego.

Rosjanie nigdy nie podali statystyk dotyczących ich pozycji na granicy z Ukrainą ani tego, ile osób bierze udział w trwających ćwiczeniach z sąsiednią Białorusią.

Zdjęcie satelitarne dostarczone przez ImageSat International (ISI) przedstawia rosyjski budynek wojskowy na Półwyspie Krymskim dołączony 19 lutego 2022 r. (Dzięki uprzejmości ISI)

Przywódcy separatystów na wschodniej Ukrainie w sobotę zarządzili pełną mobilizację wojskową, podczas gdy przywódcy zachodni wydali coraz surowsze ostrzeżenia, że ​​rosyjska inwazja na sąsiada może wydawać się nieuchronna.

READ  Reakcja: Sony Flubs Pierwsza oficjalna prezentacja PS5 od 18 miesięcy

Szef prorosyjskiego separatystycznego rządu w obwodzie donieckim na Ukrainie Denis Bush powiedział izraelskiej telewizji, że w przypadku zaostrzenia sytuacji poprosi Rosję o pomoc.

„Ukraina chce rozpocząć konfrontację militarną i rozpocząć ofensywę” – powiedział Bushil Khan nadawcy.

„Piłka jest na dworze Ukrainy. W niektórych przypadkach, jeśli zginą cywile, nie przeczymy, że będziemy musieli szukać pomocy u Rosji” – dodał.

Ukraińskie wojsko twierdzi, że w sobotę w strzelaninie z rebeliantami zginęło dwóch żołnierzy.

W sobotę rano separatyści z obwodów Ługańska i Doniecka, które tworzą ukraińskie centrum przemysłowe znane jako Donbas, poinformowali, że tysiące ludzi żyjących na terenach zbuntowanych zostało deportowanych do Rosji.

Czy szanujesz Israel Times?

Jeśli tak, mamy prośbę.

Każdego dnia nasi dziennikarze starają się informować Cię o najważniejszych wydarzeniach, które zasługują na Twoją uwagę. Miliony ludzi polegają na ToI, aby szybko, uczciwie i bezpłatnie przedstawić Izrael i świat żydowski.

Dbamy o Izrael – wiemy, że Ty też. Więc dzisiaj mamy pytanie: Pokażcie, że doceniacie naszą pracę Dołącza do społeczności The Times of IsraelDedykowana grupa czytelników takich jak Ty, którzy doceniają i wspierają finansowo naszą pracę.

Tak, chcę

Tak, chcę

Jesteś już członkiem? Zaloguj się, aby przestać to oglądać

Jesteś oddanym czytelnikiem

Dlatego dziesięć lat temu rozpoczęliśmy Times of Israel – aby wymagający czytelnicy, tacy jak ty, mieli obowiązek czytać wiadomości o Izraelu i świecie żydowskim.

Więc teraz mamy prośbę. Podobnie jak inne serwisy informacyjne, nie znosiliśmy Pay. Ale ponieważ gazeta, którą tworzymy, jest tak droga, zapraszamy do przyłączenia się czytelników, którzy stali się ważni dla Times of Israel. Czasy społeczności Izraela.

READ  Akcje chińskiego producenta pojazdów elektrycznych BYD spadły po tym, jak Warren Buffett obniżył ocenę akcji

Korzystając z The Times of Israel, możesz wesprzeć nasz wysokiej jakości magazyn za 6 USD miesięcznie Bez reklamA także przystępne Ekskluzywna zawartość Dostępne tylko dla członków społeczności Times of Israel.

Dzięki,
David Horowitz, redaktor założyciel The Times of Israel

Dołącz do naszej społeczności

Dołącz do naszej społeczności

Jesteś już członkiem? Zaloguj się, aby przestać to oglądać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *