UPS, Kierowcy osiągają porozumienie w sprawie pracy, aby uniknąć strajku

  • UPS i Teamsters powiedzieli, że osiągnęli wstępne porozumienie w sprawie nowej umowy.
  • Umowa o pracę jest nadal przedmiotem głosowania ratyfikacyjnego przez ponad 300 000 pracowników.
  • Umowa przedwstępna przewiduje podwyżki wynagrodzeń dla pracowników zatrudnionych w pełnym i niepełnym wymiarze czasu pracy.

Kierowca United Parcel Service (UPS) pcha paczki w kierunku furgonetki dostawczej na ulicy w Nowym Jorku.

Wiktor J. niebieski | Bloomberga | Dobre zdjęcia

We wtorek związek reprezentujący ponad 300 000 pracowników UPS i przewoźnika powiedział, że osiągnął wstępne porozumienie pracownicze, ledwo unikając strajku, który miał rozpocząć się w najbliższych dniach.

„Razem z kierownictwem Teamsters, naszymi pracownikami oraz UPS i naszymi klientami osiągnęliśmy korzystne dla obu stron porozumienie w ważnych kwestiach” — powiedziała Carol Dohm, dyrektor generalny UPS. „Ta umowa nadal zapewnia pracownikom UPS zatrudnionym w pełnym i niepełnym wymiarze godzin wiodące w branży wynagrodzenia i świadczenia, przy jednoczesnym zachowaniu elastyczności, której potrzebujemy, aby pozostać konkurencyjnym, służyć naszym klientom i utrzymać silną pozycję biznesową”.

Wstępna umowa wciąż czeka na głosowanie nad ratyfikacją pracy.

Związek zaplanował strajk generalny, jeśli obie strony nie dojdą do porozumienia po 31 lipca.

Kierowcy powiedzieli, że umowa obejmuje podwyżki płac dla pracowników zatrudnionych w pełnym i niepełnym wymiarze godzin.

„Związek zaangażował się w tę walkę o zwycięstwo dla naszych członków. Poprosiliśmy o najlepszy kontrakt w historii UPS i dostaliśmy go” — powiedział w oświadczeniu prezes Teamsters, Sean O’Brien. „UPS wyłożył na stół 30 miliardów dolarów w nowej gotówce jako bezpośredni rezultat tych negocjacji”.

READ  Trochę flaków, które uderzył Ian. DeSantis zmienia zasady głosowania dla dzielnic

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *