Jacht rosyjskiego miliardera, Dilbar, przejęty przez Niemcy

Symbol zastępczy podczas wczytywania akcji artykułu

Stoczniowiec stojący za największym jachtem na świecie opisuje go jako „jeden z najbardziej złożonych i wymagających jachtów w historii”, z „miejscami do rekreacji i rekreacji, jak nigdy dotąd na” takim statku oraz w „rzadkich i ekskluzywnych materiałach luksusowych”.

Posiada dwa lądowiska dla helikopterów, największy basen jachtowy, jaki kiedykolwiek zbudowano i może pomieścić 36 gości i 96 pracowników. A w tym tygodniu został zatrzymany przez władze niemieckie za jej powiązania z rosyjskim oligarchą.

Niemiecka Policja Federalna Powiedziała We wtorek, że „poprzez szeroko zakrojone śledztwa pomimo ukrycia za granicą” ustalono, że jacht należy do Gulbakhor Ismailova, siostry rosyjskiego miliardera Aliszera Usmanowa.

Po tym, jak policja w Brukseli potwierdziła, że ​​właściciel statku został ukarany, luksusowy jacht – nazwany Dilbar, nazwany na cześć matki Usmanowa, według Departamentu Skarbu USA – został skonfiskowany. To działa uchwyt W porcie w Hamburgu, Niemcy.

Według Ministerstwa Skarbu jacht jest zarejestrowany na Kajmanach, a jego wartość wynosi od 600 do 735 milionów dolarów, a szacowany roczny koszt operacyjny to 60 milionów dolarów. Według producenta statku, Lürssena, o wadze 15,917 ton, jest to największy jacht na świecie pod względem objętości wewnętrznej. Promuje „Jego klasyczny wygląd z subtelnym kadłubem w kolorze kości słoniowej i brązowymi akcentami”.

Usmanov „jest znany z tego, że jest blisko [Russian President Vladimir] Putin i Dmitrij Miedwiediew, wiceszef Rosyjskiej Rady Bezpieczeństwa oraz były prezydent i premier Rosji” – powiedział Departament Skarbu, twierdząc, że jego relacje z Kremlem „wzbogacają go i umożliwiają prowadzenie luksusowego stylu życia”.

W pierwszych dniach inwazji prezydent Biden ostrzegł rosyjskiego oligarchę: „Łączymy się z naszymi europejskimi sojusznikami, aby znaleźć i przejąć wasze jachty, luksusowe apartamenty i prywatne odrzutowce”.

Zjednoczone państwo Powiedziała 3 marca na Usmanowa nałożono sankcje, twierdząc, że należy do „głównej elity”, która pozwoliła Putinowi na prowadzenie wojny z Ukrainą. Eksperci z Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie Określone w raporcie rozpoznawczym W środę poinformowano, że Rosja złamała międzynarodowe prawo humanitarne, celowo atakując ludność cywilną podczas inwazji na Ukrainę. Stany Zjednoczone i inne kraje oskarżyły Rosję o popełnienie tam zbrodni wojennych, a Biden powiedział we wtorek, że Putin popełnia „Ludobójstwo” na Ukrainie.

READ  Niższe ceny ropy są na horyzoncie, gdy Chiny wkraczają w kolejną fazę kryzysu związanego z koronawirusem

68-letni Usmanov zajmuje 86. miejsce na liście najbogatszych ludzi na świecie, z fortuną szacowaną na 19,1 miliarda dolarów. Bloomberg Billionaires Index. Ministerstwo Skarbu poinformowało, że ma „ogromne udziały w wielu sektorach” rosyjskiej gospodarki i na arenie międzynarodowej, w tym 49 procent udziałów w USM, spółce holdingowej kontrolującej największego rosyjskiego producenta rudy żelaza, według Bloomberga.

Przedstawiciel Usmanowa nie był od razu dostępny, a Zjednoczona Federacja nie odpowiedziała od razu na prośbę o komentarz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *