Jack Dorsey odchodzi z zarządu Twittera – TechCrunch

Czas, w którym Jack Dorsey, były dyrektor generalny Twittera w firmie, dobiegł końca. Dorsey zrezygnował z funkcji członka rady dyrektorów Twittera w środę, zmiana ta weszła w życie po zgromadzeniu akcjonariuszy spółki.

Dorsey zaczął już dystansować się od platformy mediów społecznościowych, którą był współzałożycielem, i zrezygnował Rola dyrektora generalnego Twittera Pod koniec zeszłego roku skoncentrować się na Block, Dawniej znany był jako Plac.

Plan Dorseya, aby opuścić zarząd, został zrealizowany, odkąd ustąpił ze stanowiska dyrektora generalnego. W tym czasie firma wskazała, że ​​Dorsey pozostanie w zarządzie „do czasu wygaśnięcia jego kadencji na walnym zgromadzeniu w 2022 roku”.

Odejście Dorseya z zarządu oznacza koniec ery, ponieważ Dorsey był związany z firmą w oficjalnym charakterze od momentu jej powstania. Miliarder SpaceX i Tesla, Elon Musk, wciąż jest gotowy do zakupu Twittera, choć bez wahania, najbardziej znana na świecie sieć społecznościowa w czasie rzeczywistym czeka wiele zmian.

Chociaż ta konkretna zmiana nie była niespodzianką, Twitter wciąż wkracza w nieznaną fazę bez czasami enigmatycznego przywódcy, który kierował nim jako dyrektorem generalnym przez dwie różne kadencje, kształtował jego politykę podczas politycznego chaosu administracji Trumpa i ostatecznie. Podpisz ofertę maski Aby przenieść się do prywatnej firmy.

Na środowym zgromadzeniu akcjonariuszy zarząd Twittera przegłosował oskarżenie członka zarządu i sojusznika Muska Egona Durbana, dyrektora generalnego firmy private equity Silver Lake – najnowszy zwrot w przejęciu firmy, który był tak chaotyczny i nieprzewidywalny, jak człowiek, który ją uruchomił w początek.

READ  Dow Jones Futures: wzrost rynku usuwa opór; Wielka zmiana w Tesli

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *