Jacqueline Zeman, znana również jako Bobby Spencer z General Hospital, umiera w wieku 70 lat

Jacqueline Ziman, nominowana do nagrody Emmy aktorka, która przez prawie pół wieku grała pielęgniarkę Bobbie Spencer w serialu telewizyjnym „General Hospital”, zmarła we wtorek w Thousand Oaks w Kalifornii w wieku 70 lat.

Jej rodzina powiedziała, że ​​zginęła w Los Robles Regionalne Centrum Medyczne, przyszło po „krótkiej walce” z chorobą nowotworową.

Jako Barbara Jean Spencer, lepiej znana jako Bobby, pani Zieman była jednym z najdłużej żyjących członków obsady wszystkich seriali telewizyjnych. Po raz pierwszy pojawiła się w 1977 roku w „General Hospital” i Widziane w około 900 odcinkach z jakiej oferty od 1963 roku Jej praca koncentrowała się na życiu postaci pracujących w szpitalu i bogatej społeczności biznesowej w fikcyjnym mieście Port Charles w stanie Nowy Jork.

Pierwotnie studentka pielęgniarstwa, która odeszła od swojego poprzedniego życia jako prostytutka i oddała dziecko do adopcji na Florydzie, Bobbie rywalizowała o względy studenta prawa, Scotty’ego Baldwina. Była młodszą siostrą Luke’a Spencera, granego przez Anthony’ego Geary’ego, jedną z najpopularniejszych postaci w serialu.

Pani Ziman przedstawiła Bobby’ego jako kochającą, ale twardą pielęgniarkę, która wyszła z trudnej przeszłości. w jednej scenie Broniła swojego trudnego wychowania do Scotty’ego, mówiąc, że nigdy jej niczego nie dała.

powiedziała w wywiadzie udzielonym w ubiegłym roku Telewizor od środka. „Chciałem, żeby miała dowcip, humor i kochała ludzi. Poppy pochodziła z dysfunkcyjnej rodziny, ale chciała mieć dzieci i być mamą”.

„Chciałam, aby postać była zabawna, aby nadeszła jak huragan” – powiedziała.

Pani Zeman została nominowana do Cztery nagrody Daytime Emmy za pracę nad serialem i otrzymała piątą nominację w 2021 roku za kolejny serial telewizyjny „The Gulf”.

Jacqueline Lee Zeman urodziła się 6 marca 1953 roku w Englewood w New Jersey i wychowała w Bergenfield. Była najstarszą z trzech córek Richarda Zeemana, inżyniera w IBM, i Rity (Dohart) Zeeman, która pracowała w magazynie Scholastic.

READ  Beyoncé transmituje lądowanie Dartha Vadera na południu Francji

Zaczęła trenować balet w wieku pięciu lat, powiedziała jej córka Cassidy Zee MacLeod, aw wieku piętnastu lat przeniosła się do Nowego Jorku, gdzie zajmowała się tańcem i krótko uczęszczała na New York University. Była członkiem obsady serialu telewizyjnego „One Life to Live” w 1976 roku, zanim przeniosła się do „General Hospital” w 1977 roku.

Oprócz pani MacLeod, pani Zeeman, która mieszkała w Calabasas w Kalifornii, przeżyła inna córka, Lacey Rose Jordan; dwie siostry, Lauren Fichte i Carol Culp; i dwoje wnucząt. Jej małżeństwo z disc jockeyem Murrayem Kaufmanem (zawodowo znanym jako Murray the K) oraz Stevem Gribbinem i Glennem Jordanem, ojcem jej córek, zakończyło się rozwodem.

W kwietniu „Szpital Ogólny” obchodził 60-lecie istnienia na antenie. Pani MacLeod powiedziała, że ​​jeden z ostatnich występów jej matki miał miejsce w odcinku tego miesiąca, w którym wystąpił A.J Bal pielęgniarek.

– napisał na Twitterze producent wykonawczy serialu, Frank Valentini Środa„Podobnie jak jej postać, legendarny Bobby Spencer, była jasnym światłem i prawdziwym profesjonalistą, który wniósł do firmy tyle pozytywnej energii”.

Pani MacLeod powiedziała, że ​​jej matce bardzo podobała się rola Bobby’ego o silnej woli i że ona i jej siostra zobaczyły, jak bardzo rola ich matki wpływa na ludzi, kiedy niektóre z opiekujących się nią pielęgniarek opisywały, jak Bobby ich zainspirował.

„Zdajemy sobie sprawę, jak wiele istnień ludzkich dotknęliście” — powiedziała pani MacLeod. „Powiedzieli, że dzięki temu zostali pielęgniarkami”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *