Jak korzystać z nowej aplikacji Freeform firmy Apple

Freeform jest używany na iPhonie, iPadzie i komputerze Mac

Freeform działa na urządzeniach mobilnych i stacjonarnych.
obrazek: jabłko

Apple właśnie dostało zupełnie nową aplikację, co nie zdarza się często: Freeform jest teraz dostępny na iOS 16.2, iPadOS 16.2 lub macOS Ventura 13.1 i Zostało to opisane Jako „elastyczne płótno” możesz go używać w dowolny sposób. Nacisk kładziony jest na udostępnianie i współpracę, ale Freeform — zasadniczo pusta cyfrowa tablica — możesz używać samodzielnie lub w grupach.

Tutaj przeprowadzimy Cię przez niektóre podstawy Freeform, aby dać Ci wyobrażenie o tym, do czego jest zdolna aplikacja i na różne sposoby, w jakie możesz z niej skorzystać. Interfejs jest zaprojektowany nieco inaczej na telefonach i tabletach niż na komputer stacjonarny i są dodatki, takie jak obsługa Apple Pencil, ale Apple ciężko pracowało, aby Freeform był bardzo podobny, bez względu na to, jakiego urządzenia używasz.

Podstawy swobodnej formy

Swobodny zrzut ekranu

Freeform oferuje bibliotekę kształtów do wykorzystania.
zrzut ekranu: dowolna forma

Otwórz Freeform po raz pierwszy, a spotkasz się z nieco onieśmielającą masą białej przestrzeni, która tylko czeka na twoje wejście. Płótno Freeform może łączyć tekst, obrazy, wideo, klipy audio, łącza internetowe, kształty, karteczki samoprzylepne, lokalizacje na mapie, dokumenty i nie tylko, organizując je tak, jak lubisz.

Freeform jest imponująco intuicyjny i wszechstronny. Możesz po prostu przeciągnąć plik z Findera w systemie macOS, który można szybko wyświetlić za pomocą dwukrotnego kliknięcia. Filmy i dźwięk są odtwarzane bezpośrednio w aplikacji, więc nie musisz przełączać się między różnymi ekranami ani czekać, aż coś się załaduje. Każdy obiekt można przesuwać, zmieniać jego rozmiar, obracać i nakładać na inne obiekty.

Swobodny zrzut ekranu

Możesz upuszczać linki, filmy, zdjęcia i nie tylko.
zrzut ekranu: dowolna forma

Firma Apple opublikowała wbudowane prowadnice wyrównania (które pojawiają się na ekranie jako szare kropki), dzięki czemu panele nie wyglądają tak niechlujnie, a niektóre elementy można w razie potrzeby zablokować (szczególnie przydatne, jeśli zaczynasz zapraszać inne osoby do udostępniania swojego swobodnego kształtu) kreacje). Panele można powiększać do dowolnych rozmiarów, więc nigdy nie zabraknie Ci miejsca, a dostępne są przydatne narzędzia do powiększania i pomniejszania, bardzo.

Jeśli używasz iPada lub iPhone’a, Uzyskaj dostęp do większej liczby narzędzi do rysowania: te pióra i pędzle o swobodnym kształcie nie są dostępne w systemie macOS, a do rysowania możesz używać palca lub rysika Apple Pencil. Szkoda, że ​​te opcje rysowania nie są dostępne na komputerze Mac, ponieważ nie ma ekranu dotykowego, Być może zrozumiałe — oczywiście nadal możesz zobaczyć te grafiki, jeśli korzystasz z aplikacji komputerowej; Nie możesz go stworzyć.

Skorzystaj z bezpłatnej formy współpracy

Swobodny zrzut ekranu

Możesz łatwo współpracować z innymi ludźmi.
zrzut ekranu: dowolna forma

Współpraca to jedna z mocnych stron Freeform, a do pracy na tablicy możesz zaprosić do 99 innych osób. Wznosi to możliwości aplikacji na wyższy poziom – możesz jej używać do wszystkiego, Od decydowania o strategii korporacyjnej na najbliższe 12 miesięcy z dziesiątkami współpracowników, po planowanie ślubu z kilkoma przyjaciółmi i krewnymi. Każdy ma te same funkcje i te same narzędzia, a jeśli chcesz, możesz oznaczyć każdego współtwórcę w czasie rzeczywistym za pomocą kolorowych wskaźników.

Aby zaprosić kogoś do swojej tablicy Freeform, korzystasz ze sprawdzonej i zaufanej opcji udostępniania — wtedy wystarczy wybrać osoby, z którymi chcesz pracować. Zmiany są synchronizowane i wyświetlane w czasie rzeczywistym, a w dowolnym momencie możesz wprowadzać zmiany dotyczące tego, kto ma dostęp do tablic Freeform. Okienko nawigacji zapewnia dostęp do ostatnich tablic, tablic udostępnionych, ulubionych tablic oraz listy wszystkich tablic.

Swobodny zrzut ekranu

Możesz powiązać rozmowy FaceTime ze współpracownikami na pokładzie.
zrzut ekranu: dowolna forma

Zgodnie z oczekiwaniami Freeform działa bardzo dobrze i ładnie z innym oprogramowaniem Apple. Na przykład możesz przeciągnąć dowolny panel do rozmowy w Wiadomościach, aby natychmiast zaprosić wszystkich w tym wątku czatu do współpracy. Aktualizacje aktywności będą publikowane na tablicy w tym samym wątku konwersacji, dzięki czemu możesz zobaczyć, kto co robi, bez konieczności przełączania się między aplikacjami.

Jeśli wolisz interakcję twarzą w twarz — Canvas może Cię zapewnić Zbyt chaotyczny i trzeba narzucić jakiś porządek — możesz rozpocząć rozmowę FaceTime między wszystkimi współpracownikami na tablicy, z oknami wideo pojawiającymi się w rogu ekranu, dzięki czemu możesz jednocześnie monitorować cyfrową tablicę. Jeśli chodzi o eksportowanie tablic, można je zapisać jako pliki PDF i w razie potrzeby wysłać do innych aplikacji.

Możliwości swobodnej formy

Swobodny zrzut ekranu

Freeform oferuje już wiele funkcji.
zrzut ekranu: dowolna forma

Podoba nam się elastyczność i łatwość obsługi, jaką oferuje Freeform: nie jest to najbardziej innowacyjna aplikacja (wiele funkcji jest replikowanych na przykład w Apple Notes), ale jej atrakcyjność polega na tym, jak bardzo jest nieograniczona. Większość czasu, To po prostu działa, podobnie jak większość aplikacji Applei może wykonać niesamowitą liczbę zadań (takich jak odtwarzanie multimediów) bez dodatkowej pomocy.

Wszystko, co zostało powiedziane, to praca w toku. Nie zawsze jest oczywiste, jak coś zrobić — na przykład obrócić lub nałożyć warstwę — a macOS jest obecnie trudniejszy do wdrożenia niż wersje mobilne. Freeform działa najlepiej z iPadem i Apple Pencil, z których, jak podejrzewamy, będzie korzystać większość ludzi. Jest wyraźnie miejsce na ulepszenia i jeśli jesteś naprawdę zadowolony z innego Cyfrowa aplikacja do tablicy, Freeform może nie wystarczyć przekonać cię do zmiany.

Swobodny zrzut ekranu

Freeform obecnie działa najlepiej na iPadzie.
obrazek: jabłko

Możliwości korzystania z Freeform są nieograniczone, niezależnie od tego, czy chodzi o planowanie struktury gry wideo, Tylko próbuję sobie przypomnieć, co trzeba kupić w sklepie spożywczym, przygotowując się do kryminalnej gry drużyny koszykówki, Lub po prostu baw się kreatywnymi pomysłami i miej nadzieję, że inspiracja w końcu nadejdzie.

Być może nie wiesz, że Google oferuje coś podobnego w postaci Google Jamboard, jeden z mniej znanych produktów firmy. Zawiera wiele tych samych funkcji oraz kilka dodatków: możesz łączyć tekst, obrazy i karteczki samoprzylepne, Na przykład istnieje wirtualny wskaźnik laserowy. Idealnie pasuje do innych produktów Google (takich jak Google Meet), ale na razie produkt Apple wydaje się bardziej zaawansowany i bardziej użyteczny jako narzędzie do tablicy.

READ  Plany Konami w Silent Hill mogą obejmować przeróbki, pełną kontynuację i epizodyczne historie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *