Jak wybrać odpowiedniego MacBooka

Nowy działający układ MacBook Air M2 został zaprezentowany podczas dorocznej konferencji Apple Worldwide Developers Conference w San Jose w Kalifornii, 6 czerwca 2022 r.

Piotr DaSilva | Reuters

jabłko Ma do wyboru pięć MacBooków, co może być nieco zniechęcające, jeśli szukasz nowego laptopa, gdy zbliża się sezon szkolny. Jest na przykład nowy MacBook Air, ale Apple sprzedaje również starszego MacBooka Air 2020. Następnie do wyboru są trzy różne komputery MacBook Pro.

Twój wybór będzie zależał od celu, w jakim korzystasz z laptopa i budżetu. Oto, co musisz wiedzieć o każdym dostępnym MacBooku i jak wybrać najlepszy dla siebie.

2020 MacBook Air z M1 za 999 USD

Apple MacBook Air

Źródło: Apple

MacBook Air 2020 to najtańszy MacBook sprzedawany przez Apple. Działa na chipie M1 i kosztuje 999 USD. Ale to wciąż świetny komputer. Jest wystarczająco wydajny, aby poradzić sobie z rzeczami, których większość ludzi potrzebuje, ale działa wolniej w przypadku zadań takich jak edycja wideo.

MacBook Air 2020 ma żywotność baterii podobną do 18 godzin, jak MacBook Air 2022.

Tracisz niektóre funkcje w tegorocznej aktualizacji, o której porozmawiamy w następnej kolejności. Ale to powinno być twoim celem, jeśli „potrzebujesz tylko komputera”.

2022 MacBook Air z M2 za 1199 USD

To najlepszy MacBook dla większości ludzi.

Najnowszy MacBook Air firmy Apple o wartości 1199 USD korzysta z najnowszego układu M2, został całkowicie przeprojektowany i jest cieńszy niż kiedykolwiek.

Najnowszy MacBook Air ma ładowanie MagSafe. Jest to mały magnetyczny kabel ładujący, który wyskakuje z boku i łatwo wychodzi. Jeśli więc potknąłeś się o przewód, cały MacBook nie spadnie z biurka. Możesz także naładować laptopa za pomocą jednego z dwóch portów Thunderbolt USB C. Możesz naładować go do 50% szybciej w 30 minut, jeśli kupisz ładowarkę Apple 67 W za 59 USD.

Ten MacBook to najbardziej przenośny model, ważący zaledwie 2,7 funta. 2020 Air waży 2,8 funta. Ekran wyświetlacza jest nieco większy i ma 13,6 cala. Ale najnowszy MacBook Air ma wentylator, więc może nie być tak cichy jak poprzedni model, jeśli już zacząłeś edytować lub przesyłać wideo.

Poprawiono również jakość dźwięku. M2 MacBook Air ma dwa dodatkowe głośniki, w sumie cztery, co sprawia, że ​​filmy i muzyka brzmią pełniej. Nieco większy ma 13,6 cala, a jego kamera internetowa została zaktualizowana z 720p do 1080p HD.

Jeśli wydasz dodatkowe 200 USD na najnowszego MacBooka Air, zyskasz szybsze ładowanie, lepszą kamerę internetową, lepsze głośniki i nowszy wygląd. Ten model ma również więcej niż wystarczającą szybkość przetwarzania dla przeciętnego użytkownika.

13-calowy MacBook Pro z M2 za 1299 USD

Apple MacBook Pro 13-calowy z M2

jabłko

Nowy MacBook Pro jest nieco zagmatwany. To krok przed MacBookiem Air. Ale ma najnowszy procesor M2 i nie jest tak wydajny, jak starsze procesory M1 Pro lub M1 Max, które można znaleźć w 14-calowych i 16-calowych MacBookach Pro.

Wersja 2022 działa na chipie M2, ma 20-godzinną baterię i jest jedynym MacBookiem z paskiem dotykowym, małym paskiem nad klawiaturą, za pomocą którego można przewijać zdjęcia, pomijać multimedia, wstrzymywać/odtwarzać i nie tylko. Pro ma też lepsze głośniki i wyższy wyświetlacz niż w MacBooku Air.

MagSafe Charging używa podobnie jak MacBook Air 2022, ale ma funkcję o nazwie Active Cooling, która wykorzystuje parę wentylatorów, aktywnie zasysając chłodne powietrze i uwalniając gorące powietrze, co jest ulepszeniem powietrza. Pomaga to w radzeniu sobie z ciężkimi zadaniami, takimi jak bardziej zaawansowana edycja wideo.

Pro jest nieco cięższy i ma 3 funty, a jego ekran jest nieco mniejszy i ma 13,3 cala. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli korzystasz z funkcji wymagających dużej mocy, takich jak edycja wideo lub edycja zdjęć, wydajność procesora i grafiki w MacBooku Pro 2022 znacznie się różni.

14-calowy i 16-calowy MacBook Pro 2020 z M1 Pro lub M1 Max, 199 USD

Apple MacBook Pro

Źródło: Apple

Zdobądź go, jeśli potrzebujesz największej możliwej mocy w swoim MacBooku.

Firma Apple wprowadziła w zeszłym roku modele MacBook Pro o wartości 1 999 USD, 14 cali i 2499 USD, a wreszcie przywraca funkcje, takie jak czytnik kart SD, pełny port HDMI do dodawania kolejnego ekranu i wiele innych.

Mają najlepsze ekrany dostępne w MacBooku, z wysokimi częstotliwościami odświeżania, dzięki czemu wszystko wygląda płynnie, na przykład podczas przewijania strony internetowej. Obsługuje do dwóch dodatkowych ekranów zamiast tylko jednego, takiego jak MacBook Airs. Co ważniejsze, można go skonfigurować z chipsetem M1 Pro lub M1 Max, które są mocniejsze niż układ M2 w innych komputerach Apple. Przynajmniej dopóki nie usłyszymy o planach dotyczących Apple M2 Pro lub Max.

Jeśli więc interesujesz się intensywną edycją wideo lub kochasz wysokiej klasy ekrany i mnóstwo portów, to jest dla Ciebie. Po prostu oczekuj, że zapłacisz więcej.

READ  Współtwórca Sonic oskarżony o nielegalne akcje Final Fantasy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *