Jak wyglądałaby przyszłość bez haseł i kiedy może się to wydarzyć

Zarządzanie hasłami online może być uciążliwe.

Generuj tego rodzaju długie i złożone hasła Najlepszy środek odstraszający złodziei internetu – specjalnie dla Dziesiątki różnych kont online – To może być nudne. Ale jest to konieczne, pamiętając o tym Nagrywać naruszeń danych w USA w zeszłym roku.

Dlatego tak kuszące jest marzenie o przyszłości, w której nikt nie musi stale aktualizować i zmieniać haseł online, aby wyprzedzić hakerów i zapewnić bezpieczeństwo danych. Oto dobra wiadomość: Największe nazwiska w świecie technologii Mówią już, że marzenie o Internecie bez haseł jest bliskie urzeczywistnienia. Apple, Google i Microsoft są wśród tych, którzy próbują utorować drogę.

W tej pełnej nadziei przyszłości nadal będziesz musiał udowodnić swoją tożsamość, aby uzyskać dostęp do swoich kont i informacji. Ale przynajmniej nie będziesz musiał pamiętać niekończących się ciągów unikalnych ośmioznakowych (lub dłuższych) haseł, prawda?

No, może nie do końca. Odpowiedź jest wciąż trochę skomplikowana.

Ile jest już opcji haseł?

Teoretycznie usunięcie haseł z równania cyberbezpieczeństwa znosi to, co było wcześniej Zadzwoń do Sekretarza Bezpieczeństwa Wewnętrznego Michaela Chertoffa „Zdecydowanie najsłabsze ogniwo w cyberbezpieczeństwie”. Ponad 80% naruszeń danych jest wynikiem słabych lub złamanych haseł, Według Verizon.

we wrześniu, Microsoft ogłosił Jego użytkownicy mogą używać pełnego hasła, aby uzyskać dostęp do usług, takich jak Windows, Xbox i Microsoft 365. Użytkownicy Microsoft mogą alternatywnie korzystać z opcji, takich jak Aplikacje Windows Hello lub Microsoft Authenticatorktóry wykorzystuje odciski palców lub narzędzia do rozpoznawania twarzy, aby pomóc Ci w bezpiecznym logowaniu.

Microsoft umożliwia również użytkownikom logowanie się za pomocą kodu weryfikacyjnego wysłanego na Twój telefon lub e-mail lub za pomocą kodu fizycznego klucz bezpieczeństwa — Jest jak dysk USB — podłącza się go do komputera i obsługuje szyfrowanie, które jest unikalne dla Ciebie i Twojego urządzenia.

Joy Shek, wiceprezes Microsoft ds. tożsamości, napisała we wrześniu Wpis na blogu firmowym Te narzędzia są jak Dokumentacja dwuskładnikowa Pomogło to poprawić bezpieczeństwo kont użytkowników w ostatnich latach – ale hakerzy wciąż mogą znaleźć sposoby na obejście tych dodatkowych środków. „Dopóki hasła są nadal częścią równania, są one podatne na ataki” – napisała.

podobnie, Google sprzedaje fizyczne klucze bezpieczeństwai jego Aplikacja Smart Lock Umożliwia kliknięcie przycisku na urządzeniu z systemem Android lub iOS, aby zalogować się na swoje konto Google w Internecie. W maju 2021 r. firma powiedziała, że ​​te narzędzia były częścią pracy Google nad „stworzeniem przyszłości, w której pewnego dnia nigdy nie będziesz potrzebować hasła”.

Urządzenia Apple od kilku lat korzystają z funkcji Touch ID i Face ID. Firma opracowuje również pliki Funkcja klucza dostępu Umożliwia korzystanie z tych samych narzędzi do rozpoznawania twarzy lub odcisków palców do tworzenia plików Nagrania bez hasła dla aplikacji i kont na urządzeniach z systemem iOS.

Czyli w pewnym sensie jest tu już przyszłość bez hasła: Microsoft mówi Prawie 100% pracowników firmy korzysta z opcji bezhasłowych do logowania się na konta firmowe. Jednak nakłonienie każdej firmy do oferowania pracownikom i klientom opcji bez haseł z pewnością zajmie trochę czasu — i może trochę potrwać, zanim wszyscy poczują się na tyle bezpiecznie, aby porzucić hasła na rzecz czegoś nowego.

To też nie jedyny problem.

Jak bezpieczne są?

Całkowite pozbycie się haseł nie jest pozbawione ryzyka.

Po pierwsze, hakerzy mogą przechwycić kody weryfikacyjne wysyłane za pośrednictwem poczty e-mail lub wiadomości tekstowych. Jeszcze bardziej przerażające: hakerzy wykazali, że potrafią oszukać systemy rozpoznawania odcisków palców i twarzy, czasami poprzez: Twoje ważne dane zostały skradzione. Chociaż zmiana hasła może być denerwująca, zmiana twarzy lub odcisków palców jest trudna.

Po drugie, niektóre dzisiejsze opcje bez hasła nadal wymagają utworzenia kodu PIN lub pytań zabezpieczających w celu utworzenia kopii zapasowej konta. Nie różni się to zbytnio od posiadania hasła. Innymi słowy, firmy technologiczne tak naprawdę nie opanowały jeszcze tej technologii.

I po trzecie, jest kwestia powszechnej adopcji. Lubić przewodowy W zeszłym roku wskazano, że większość funkcji bez hasła wymaga posiadania smartfona lub innego typu urządzenia, które jest całkiem nowe. I chociaż zdecydowana większość Amerykanów posiada smartfony, urządzenia te różnią się znacznie pod względem wieku i wewnętrznego sprzętu.

Ponadto firmy technologiczne nadal muszą udostępniać konta internetowe na wielu platformach, nie tylko na smartfonach – a także dla osób, które w ogóle nie posiadają smartfonów, około 15% ze Stanów Zjednoczonych

Innymi słowy, prawdopodobnie minie trochę czasu, zanim hasła całkowicie wygasną. Ciesz się wpisywaniem długich, złożonych ciągów znaków w polach logowania, póki możesz.

Otwórz konto teraz: Bądź mądrzejszy w swoich finansach i karierze dzięki naszemu cotygodniowemu biuletynowi

nie przegap:

Z nowego badania wynika, że ​​jeśli twoje hasła mają mniej niż 8 znaków, natychmiast je zmień

Oto 20 najczęściej wyciekających haseł w dark webie – upewnij się, że ich nie masz

READ  Nowa gra RPG Octopath Traveler jest lepsza niż oryginalny Switch

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *