Jake Mangum nie jest chroniony przed draftem do Reguły 5

NOWY JORK – The Mets zostawili we wtorek jednego ze swoich najlepszych defensywnych kandydatów do draftu do Reguły 5, ponieważ nie wystawili żadnego 40-osobowego składu przed upływem terminu.

Zespół zdecydował się nie chronić zapolowego Jake’a Manguma, który po raz pierwszy kwalifikuje się do draftu do Reguły 5. Mangum, wybrany przez klub w czwartej rundzie draftu MLB 2019, został ograniczony do 72 meczów w tym sezonie z powodu reakcji stresowej w jego kręgosłupie. Uważany za zbyt starego dla 26-latka, aby nie zaliczał się do MLB Pipeline Top 30 spotyka potencjalnych klientów. Ale jest powszechnie uważany za jednego z najlepszych defensywnych graczy w organizacji na dowolnej pozycji, co może kusić drużyny przeciwne.

The Projekt art. 5 Zaplanowano ją na 7 grudnia na Zimowych Spotkaniach w San Diego. Zawodnicy, którzy podpiszą swój pierwszy profesjonalny kontrakt w wieku 18 lat lub wcześniej, muszą zostać dodani do 40-osobowej listy w ciągu pięciu sezonów lub kwalifikować się do powołania przez inne organizacje zgodnie z regułą 5. Zawodnicy, którzy zapiszą się w wieku 19 lat lub starsze muszą być chronione przez cztery pory roku. Kluby płacą 100 000 $, aby wybrać gracza w głównym etapie ligi draftu Reguły 5. Jeśli ten zawodnik nie pozostanie w 25-osobowym składzie przez cały sezon, musi zostać zwrócony do swojej byłej drużyny za 50 000 $.

Jednak Consuegra – oceniona jako Mets Nr 23 jest taka możliwość Według MLB Pipeline – oceniany wyżej niż Mangum, ma 22 lata i nie ma większego doświadczenia niż piłka klasy A, co zmniejsza prawdopodobieństwo jego rekrutacji. Dla kontrastu, Mangum jest byłym gwiazdorem stanu Mississippi, który zagrał w 144 meczach dla najlepszych nieletnich. Jeśli nie zostanie odebrany w drafcie na podstawie zasady 5, Mangum będzie miał duże szanse na pojawienie się w składzie New York Opening Day jako rezerwowy gracz. Ale inny zespół mógłby zaryzykować Mangum, dynamiczny rozgrywający, który ma rekord strzelecki w karierze MSU.

READ  Właściciel NBA Fines Warriors Joe Lacob 500 000 $

Mets mają osiem miejsc w swoim 40-osobowym składzie, ale będą musieli wykorzystać kilka z nich na miotaczach, aby wypełnić swój skład.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *