Jane Fonda ogłasza, że ​​zdiagnozowano u niej chłoniaka nieziarniczego

„To bardzo uleczalny rak. 80% ludzi żyje, więc czuję się bardzo szczęśliwa” – napisała.

Chłoniak nieziarniczy jest nowotworem układu odpornościowego. Fonda powiedziała, że ​​będzie przechodzić chemioterapię przez sześć miesięcy i że „dobrze sobie radzi z leczeniem”, dodając, „i wierz mi, nie pozwolę, aby cokolwiek z tego kolidowało z moimi działaniami na rzecz klimatu”.

Fonda aktywnie działała na rzecz podnoszenia świadomości na temat kryzysu klimatycznego, zainspirowana przez młodego działacza na rzecz ochrony środowiska Greta Thunberg.
W 2019 roku uruchomiono Fondę „Piątkowy ogień treningowy” Wysiłek obywatelskiego nieposłuszeństwa w celu podniesienia świadomości wyzwań środowiskowych.

„Rak jest nauczycielem i zwracam uwagę na lekcje, jakie mi daje” – dodał Fonda o swojej diagnozie. „Jedną z rzeczy, które mi już pokazał, jest znaczenie wspólnoty. Rozwijanie i pogłębianie wspólnoty, abyśmy nie byli sami. A rak, wraz z moim prawie 85-letnim wiekiem, z pewnością uczy nas, jak ważne jest dostosowywanie się do nowych realiów. ”

Serial telewizyjny Netflix Fondy „Łaska i Frankie” Jego ostatni sezon zakończył się w kwietniu. Według niej Fonda ma w planach dodatkowe projekty ekranów Profil IMDB.

Chociaż nie odniosła się do swoich ciągłych zobowiązań zawodowych, Fonda powiedziała, że ​​jej aktywizm będzie kontynuowany.

„Żyjemy w najważniejszym okresie w historii ludzkości, ponieważ to, co robimy lub czego nie robimy teraz, określi, jaka będzie przyszłość i nie pozwolę, aby rak powstrzymał mnie przed robieniem wszystkiego, co mogę, używając każdego narzędzia w moim zestaw narzędzi, a to w dużej mierze obejmuje kontynuowanie budowania społeczności Fire Drill Fridays i znajdowanie nowych sposobów wykorzystania naszej zbiorowej mocy do wprowadzania zmian. „Zbliża się średni okres i jest zbyt odległy, aby mógł nastąpić, więc możesz liczyć na to, że będę tam z tobą, gdy będziemy powiększać naszą armię mistrzów klimatycznych”.

READ  Sarah Ferguson w ramach własnej walki przerywa milczenie na temat diagnozy raka u Kate Middleton

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *