Wall Street kończy tydzień niedźwiedzią nutą, gdy raporty o pracy zanikają

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

  • Liczba miejsc pracy w USA wzrosła bardziej niż oczekiwano w sierpniu
  • Wzrost płac spada, a bezrobocie rośnie
  • Wczesne zyski słabną po tym, jak Gazprom oświadczył, że nie może wznowić dostaw

NOWY JORK (Reuters) – Akcje amerykańskie zakończyły tydzień notowań niżej w piątek, ponieważ wczesne zyski z raportu o zatrudnieniu, który pokazał, że rynek pracy może zacząć się wycofywać, ustąpiły miejsca obawom o europejski kryzys gazowy. .

Wall Street otworzyła się znacznie wyżej po tym, jak raport o zatrudnieniu w USA za sierpień wykazał silniejsze niż oczekiwano zatrudnienie, ale wzrost stopy bezrobocia do 3,7% złagodził obawy, że Rezerwa Federalna zbyt agresywnie podnosi stopy procentowe, próbując doprowadzić w dół wysokiej inflacji. .

Jednak zyski zostały wymazane po Gazpromie (GAZP.MM)Kontrolowana przez państwo firma, która ma monopol na eksport rosyjskiego gazu do Europy rurociągiem, który miał zostać wznowiony w sobotę, powiedziała, że ​​będzie w stanie bezpiecznie wznowić dostawy dopiero po naprawieniu wycieku ropy z ważnej turbiny i nie oferuje każdy nowy składnik. Ramy czasowe. Czytaj więcej

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

„Z pewnością popołudnie przyćmione dobrymi danymi z dzisiejszego poranka, popołudnie zostało nam skradzione przez te nagłówki z Europy”, powiedział Zack Hill, szef zarządzania portfelem w Horizon Investments w Charlotte w Północnej Karolinie.

Analitycy zwrócili również uwagę na słabe wolumeny handlowe przed przedłużonym weekendem, pomagając wyolbrzymiać ruchy rynkowe.

„Otoczenie jest ważne, w ciągu ostatniego tygodnia panował pewien optymizm co do sytuacji energetycznej w Europie, w niektórych przypadkach długoterminowe ceny energii spadły prawie o połowę i wskazuje, że Niemcy mają prawie 80% swoich zapasów wypełnionych gazem. , więc co to jest? Widzimy to jako niewielką korektę sytuacji na tym tle w połączeniu z niższą płynnością w piątek po południu w weekend ”, powiedział Hill.

READ  SpaceX przygotowuje się do wystrzelenia Starship Rocket: aktualizacje na żywo

Średnia przemysłowa Dow Jones (.DJI) Spadł o 337,98 punktów, czyli 1,07%, do 3 1318,44 punktów. Standard & Poor’s 500 (.SPX) Stracił 42,59 pkt, czyli 1,07%, do 3924,26 pkt. I Nasdaq (dziewiętnasty) Spadł o 154,26 pkt, czyli 1,31%, do 11 630,86 pkt.

Rynki są zamknięte w poniedziałki ze względu na święto pracy.

Handlowcy pracują na parkiecie nowojorskiej giełdy (NYSE) w Nowym Jorku, USA, 22 sierpnia 2022 r. REUTERS / Brendan McDermid

energia (.SPNY) Jedyny duży sektor S&P, który zakończył sesję na plusie, wzrost o 1,81%.

Podczas gdy płace przewyższają oczekiwania, średnie godzinowe zarobki wzrosły o 0,3% w porównaniu do szacunków 0,4%, podczas gdy stopa bezrobocia wzrosła do 3,7% z poziomu 3,5% sprzed pandemii, co wskazuje, że starania Fedu zmierzające do podniesienia początkowych stóp procentowych są w toku. Ja zacząłem. obowiązywać. Czytaj więcej

Dane o wzroście płac są postrzegane jako ważne dla rozważań Fedu na temat podniesienia stóp procentowych, ponieważ bank centralny chce przywrócić inflację, która jest najwyższa od czterech dekad, do celu na poziomie 2%. Oczekiwania na trzecią podwyżkę z rzędu spadły o 75 punktów bazowych od banku centralnego na wrześniowym posiedzeniu do 56%, według CME. Narzędzie FedWatchspadła z 75% dzień wcześniej.

Uwaga skupia się teraz na sierpniowym raporcie o cenach konsumenckich, który ma zostać opublikowany w połowie miesiąca, ostatnimi ważnymi danymi dostępnymi przed posiedzeniem Fed w dniach 20-21 września.

Obawy przed gwałtownym zaostrzeniem polityki spowodowały, że akcje spadły po osiągnięciu czteromiesięcznego maksimum w połowie sierpnia, z indeksem S&P 500 (.SPX) Spadł o 7% od dnia poprzedzającego jastrzębie wypowiedzi prezesa Fed Jerome’a ​​Powella w zeszłym tygodniu o podwyżce stóp procentowych. Jego poglądy zostały później powtórzone przez innych decydentów.

Wszystkie trzy główne indeksy odnotowały trzecią z rzędu stratę tygodniową: Dow Jones spadł o 2,99%, S&P 500 o 3,29%, a Nasdaq o 4,21%.

Wolumen na giełdach amerykańskich wyniósł 9,95 mld akcji, w porównaniu ze średnią 10,48 mld dla całej sesji w ciągu ostatnich 20 dni sesyjnych.

READ  Dow Jones spada wśród rosnących roszczeń bezrobotnych Przemówienie Powella teraz. Zdjęcie na łyżwach Tesli na zjeździe

Niskie emisje przewyższyły liczebnie zaawansowane emisje na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych o 1,34 do 1; Na Nasdaq stosunek ten wyniósł 1,65 do 1 na korzyść spadających akcji.

S&P 500 ustanowił trzy nowe maksima w 52 tygodnie i 14 nowych minimów; Nasdaq odnotował 47 nowych maksimów i 184 nowe minima.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

(Raportowanie Chucka Mikołajczaka) Montaż przez Jonathana Otis

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *