Wall Street kończy tydzień niedźwiedzią nutą, gdy raporty o pracy zanikają

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

  • Liczba miejsc pracy w USA wzrosła bardziej niż oczekiwano w sierpniu
  • Wzrost płac spada, a bezrobocie rośnie
  • Wczesne zyski słabną po tym, jak Gazprom oświadczył, że nie może wznowić dostaw

NOWY JORK (Reuters) – Akcje amerykańskie zakończyły tydzień notowań niżej w piątek, ponieważ wczesne zyski z raportu o zatrudnieniu, który pokazał, że rynek pracy może zacząć się wycofywać, ustąpiły miejsca obawom o europejski kryzys gazowy. .

Wall Street otworzyła się znacznie wyżej po tym, jak raport o zatrudnieniu w USA za sierpień wykazał silniejsze niż oczekiwano zatrudnienie, ale wzrost stopy bezrobocia do 3,7% złagodził obawy, że Rezerwa Federalna zbyt agresywnie podnosi stopy procentowe, próbując doprowadzić w dół wysokiej inflacji. .

Jednak zyski zostały wymazane po Gazpromie (GAZP.MM)Kontrolowana przez państwo firma, która ma monopol na eksport rosyjskiego gazu do Europy rurociągiem, który miał zostać wznowiony w sobotę, powiedziała, że ​​będzie w stanie bezpiecznie wznowić dostawy dopiero po naprawieniu wycieku ropy z ważnej turbiny i nie oferuje każdy nowy składnik. Ramy czasowe. Czytaj więcej

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

„Z pewnością popołudnie przyćmione dobrymi danymi z dzisiejszego poranka, popołudnie zostało nam skradzione przez te nagłówki z Europy”, powiedział Zack Hill, szef zarządzania portfelem w Horizon Investments w Charlotte w Północnej Karolinie.

Analitycy zwrócili również uwagę na słabe wolumeny handlowe przed przedłużonym weekendem, pomagając wyolbrzymiać ruchy rynkowe.

„Otoczenie jest ważne, w ciągu ostatniego tygodnia panował pewien optymizm co do sytuacji energetycznej w Europie, w niektórych przypadkach długoterminowe ceny energii spadły prawie o połowę i wskazuje, że Niemcy mają prawie 80% swoich zapasów wypełnionych gazem. , więc co to jest? Widzimy to jako niewielką korektę sytuacji na tym tle w połączeniu z niższą płynnością w piątek po południu w weekend ”, powiedział Hill.

READ  Inżynier zeznał, że wideo Tesli promowało samodzielną jazdę

Średnia przemysłowa Dow Jones (.DJI) Spadł o 337,98 punktów, czyli 1,07%, do 3 1318,44 punktów. Standard & Poor’s 500 (.SPX) Stracił 42,59 pkt, czyli 1,07%, do 3924,26 pkt. I Nasdaq (dziewiętnasty) Spadł o 154,26 pkt, czyli 1,31%, do 11 630,86 pkt.

Rynki są zamknięte w poniedziałki ze względu na święto pracy.

Handlowcy pracują na parkiecie nowojorskiej giełdy (NYSE) w Nowym Jorku, USA, 22 sierpnia 2022 r. REUTERS / Brendan McDermid

energia (.SPNY) Jedyny duży sektor S&P, który zakończył sesję na plusie, wzrost o 1,81%.

Podczas gdy płace przewyższają oczekiwania, średnie godzinowe zarobki wzrosły o 0,3% w porównaniu do szacunków 0,4%, podczas gdy stopa bezrobocia wzrosła do 3,7% z poziomu 3,5% sprzed pandemii, co wskazuje, że starania Fedu zmierzające do podniesienia początkowych stóp procentowych są w toku. Ja zacząłem. obowiązywać. Czytaj więcej

Dane o wzroście płac są postrzegane jako ważne dla rozważań Fedu na temat podniesienia stóp procentowych, ponieważ bank centralny chce przywrócić inflację, która jest najwyższa od czterech dekad, do celu na poziomie 2%. Oczekiwania na trzecią podwyżkę z rzędu spadły o 75 punktów bazowych od banku centralnego na wrześniowym posiedzeniu do 56%, według CME. Narzędzie FedWatchspadła z 75% dzień wcześniej.

Uwaga skupia się teraz na sierpniowym raporcie o cenach konsumenckich, który ma zostać opublikowany w połowie miesiąca, ostatnimi ważnymi danymi dostępnymi przed posiedzeniem Fed w dniach 20-21 września.

Obawy przed gwałtownym zaostrzeniem polityki spowodowały, że akcje spadły po osiągnięciu czteromiesięcznego maksimum w połowie sierpnia, z indeksem S&P 500 (.SPX) Spadł o 7% od dnia poprzedzającego jastrzębie wypowiedzi prezesa Fed Jerome’a ​​Powella w zeszłym tygodniu o podwyżce stóp procentowych. Jego poglądy zostały później powtórzone przez innych decydentów.

Wszystkie trzy główne indeksy odnotowały trzecią z rzędu stratę tygodniową: Dow Jones spadł o 2,99%, S&P 500 o 3,29%, a Nasdaq o 4,21%.

Wolumen na giełdach amerykańskich wyniósł 9,95 mld akcji, w porównaniu ze średnią 10,48 mld dla całej sesji w ciągu ostatnich 20 dni sesyjnych.

READ  Giganci technologiczni zgłaszają swoje zyski, więc przygotuj się na odbicie

Niskie emisje przewyższyły liczebnie zaawansowane emisje na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych o 1,34 do 1; Na Nasdaq stosunek ten wyniósł 1,65 do 1 na korzyść spadających akcji.

S&P 500 ustanowił trzy nowe maksima w 52 tygodnie i 14 nowych minimów; Nasdaq odnotował 47 nowych maksimów i 184 nowe minima.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

(Raportowanie Chucka Mikołajczaka) Montaż przez Jonathana Otis

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *